stefanbuilder
10.09.09,20:03
Ahojte poradaci,chcel som reagovat na clanok o drevodomoch,ale system ma nepustil,ze som junior member,neviem o com to je,ale nemam cas to skumat,chcel som iba povedat,ze ja robim drevodomy uz druhy rok,a som nadseny,ako to funguje,pravdou je ,ze ak remeselnici zanedbaju hocico, z hrubej stavby,problem je na svete,parozabrany,izolacie,stresna poistna folia a podobne. Viem to,lebo som predak na stavbe a stretavam sa s tymito problemami skoro kazdy den. Ak by ste poterbovali s niecim poradit,pytajte sa ,rad odpoviem ak budem vediet. Mam asi styri tisic fotiek,osobne realizujem vodu,kanal,podlahove vykurovanie teplovodne,elktricke,zateplovacky,potery,okna,stre chy,krovy,stresne okna,kominy,krbove vlozky,no hoci co,Ak som Vas zaujal,pyyyyyyyytajte sa,budem sa tesit.
lubinami
10.09.09,18:20
Chcem sa informovať aká sa používa tepelná izolácia alebo izolácia medzi jednotlivé drevené brvná z ktorých sa skladajú bočné steny- obvodové. Zaujíma ma či je tu zabezpečená aspoň štandardná tepelná izolácia podla platných noriem pre novostavby, lebo uvažujeme o stavbe klasického domu s hornou časťou- kombináciou z dreva.
stefanbuilder
16.09.09,19:06
Ahoj,najcastejsie sa panel sklada: z dvoch stran sa sklada z OSB dosky,medzi nimi je izolacia ,najcastejsie sa pouziva sklokamenna tepelna izolacia,koli odhlucnenie tento typ o hrubke 120mm,potom z vnutornej strany sa dava paronepriepustna folia a sadrokarton,popripade iny dekoracny stavebny material.
suzika1979
09.10.09,12:23
ahoj,chcela by som sa spytat na postup prace pri vymene strechy /mame stare skridle a chceli by sme dat asfaltovy sindel/
a ze ci je potrebny nejaky suhlas uradu s rekonstrukciou strechy,ak chceme mat aj komin a kachle na tuhe palivo. dakujeeem :)
suzi z ba
Zitulda
09.10.09,14:40
ahoj,chcela by som sa spytat na postup prace pri vymene strechy /mame stare skridle a chceli by sme dat asfaltovy sindel/
a ze ci je potrebny nejaky suhlas uradu s rekonstrukciou strechy,ak chceme mat aj komin a kachle na tuhe palivo. dakujeeem :)
suzi z ba
Určite musíš mať povolenie zo stavebného úradu hlavne z dôvodu výstavby komína. Ku kolaudácii (predpokladám, že staviaš nový komín a kachle...to z Tvojho príspevku tak chápem) budeš potrebovať vyjadrenie od kominárov že všetko je správne urobené.
spilo
28.10.09,16:04
Zdravím mám otázočku ako vyriešiť prechod zásuvky alebo nejakej zapustenej inštalačnej krabičky.
keď sa pozrieme na rez nosnej časti z vnútra ide sádrokartón+(OSB)+paroneprepustna folia+izolacia,nosníky+OSB+polystyrén+ fasáda
ako teda urobiť napojenie keď z vnútornej strany osadím krabičku, predsa poruším paronepriepustnosť .
Ak by bolo možné možete mi povedať z kade ste? obraciam sa v stavebnej sfére a vedel by som ponúknuť nejaký material aj služby dufam že za rozumnú cenu ak by bol záujem napíšte prostrednictvom SS