zdendo
10.09.09,22:48
S.r.o. platca DPH , doviezla tovar z Anglicka.
Nakup bol uskutocneny cez internetovy obchod.
Platba prebehla kreditnou kartou/nie klasickym prevodnym prikazom/.
Pri objednavani sme uviedli nase DPH cislo, aby sme to mohli nakupit bez dph.
Tovar nam predali bez DPH.
Mailom sme dostali len potvrdenie objednavky.
Tovar doviezol kurier.
Aky doklad potrebujeme aby sme si mohli uplatnit odpocet dph pri predaji?
Musime mat od nich vystavenu fakturu?
Co vsetko na nej musi byt?
Ked som chcel od nich riadnu fakturu, ako pozname danovy doklad tu na Slovensku tak sa tvarili, ze to oni nevystavuju. S podobnym postupom som sa stretol uz pri troch internetovych obchodoch v Anglicku.

Este nieco:
Ked mame ako platca dph fakturu z UK, musi tam byt uvedene DPH cislo dodavatela? pokial fakturuje bez dph.
Aku formu ma mat VAT cislo?
Moze tam byt VAT number: 123-4567-89, alebo to musi byt GB123-4567-89
Vsimol som si u viacerych, ze udavaju len VAT number bez GB
ondrejvla
10.09.09,21:01
S.r.o. platca DPH , doviezla tovar z Anglicka.
Nakup bol uskutocneny cez internetovy obchod.
Platba prebehla kreditnou kartou/nie klasickym prevodnym prikazom/.
Pri objednavani sme uviedli nase DPH cislo, aby sme to mohli nakupit bez dph.
Tovar nam predali bez DPH.
Mailom sme dostali len potvrdenie objednavky.
Tovar doviezol kurier.
Aky doklad potrebujeme aby sme si mohli uplatnit odpocet dph pri predaji?
Musime mat od nich vystavenu fakturu?
Co vsetko na nej musi byt?
Ked som chcel od nich riadnu fakturu, ako pozname danovy doklad tu na Slovensku tak sa tvarili, ze to oni nevystavuju. S podobnym postupom som sa stretol uz pri troch internetovych obchodoch v Anglicku.

A namal si faktúru pribalenú k tovaru? Žiadaj, aby ti issue an invoice , tomu predsa musia rozumieť a musí byť aj u nich nejaký daňový zákon...
A uplatniť odpočet pri predaji? - pri predaji je daňová povinnosť, mimochodom a prečo nie samozdanenie?
zdendo
10.09.09,21:14
Fakturu k tomu neposlali.
Najskor len potvrdenie objednavky mailom kde boli tieto udaje.
Adresu odberatela, adresa dorucenia, jednotlive polozky bez dph a celkovu cenu bez dph. Neuviedli tam ziadne ich udaje ako dodavatel.
Taktiez tam neuviedli ani ich ani nase cislo dph.
Mate skusenosti s nakupmi cez zahranicne internetove obchody?
Vlado.s
10.09.09,23:09
mimotemyZ vlastných skúseností viem, že to nie je až také čudné tuna v Anglicku. Zatial síce čo som si objednal cez net, všetko prišlo s faktúrou (invoice), ale uvediem iný príklad a neuveríte. Pracujem v hoteli a máme tu 2 registračné pokladne. Jedna v Bare a druhá na recepcii v mini shope. Ja som tu piaty rok a ani v jednej z tých pokladní ešte nebola v živote páska. Žiadná kontrola, žiadná inventúra nič. Tie pokladne nemajú ani dátum ani čas poriadne nastavený, ani žiadné položky, takže nikto nevie čo sa predalo, koľko sa predalo a či sa vôbec predalo, či sa len nevzalo, koľko peňazí je v pokladni, koľko tam má byť... . Ešte zaujímavejšie je, že nikdy nič nechýbalo, stále všetko sedí, nie je problém. V podstate máme 2 riadne drahé kalkulačky s 5timi funkciami (+-x/=).

Viete si takéto podnikanie predstaviť u nás????? To by bolo, že?

Nechápem, ako je možné, že sú na tom omnoho lepšie ako my?
zdendo
11.09.09,13:16
Mozno je to tym, ze sa tam podnikatelia nemusia zaoberat zbytocnym papierovanim.
Ked som sa bavil s ludmi v uk co tam podnikaju, tak nechapali ake hovadiny to tu u nas urady chcu.
Udajne tam maju vsetko omnoho jednoduchsie.