mv66
11.09.09,07:12
prijemne rano, poradaci!

moja klientka prisla za mnou s problemom, ze chce zlikvidovat svoju jednoosobovu sro, lebo sa dopocula, ze kazda sro musi mat do 31.12.2009 zamestnanca, inak musi zaniknut.

jej sro sa zaobera poistnym poradenstvom a dalsimi asi 10 sporadicky vykonavanymi cinnostami vratane upratovacich slizieb, kde si sem-tam najme nejaku dohodarku.

ak by to pravda bola, neviem si predstavit ukoncenie jej cinnosti, ma vela zavazkov a pohladavok, uznam jej, v niektorych oblastiach zalohove faktury nie su zvykom.

takze prosim o 2 rady: je to pravda s tou zamestnanostou? ako ukoncit cinnost sro?

vopred dakujem o akukolvek radu.
Zoltán Kovács
11.09.09,05:25
prijemne rano, poradaci!

moja klientka prisla za mnou s problemom, ze chce zlikvidovat svoju jednoosobovu sro, lebo sa dopocula, ze kazda sro musi mat do 31.12.2009 zamestnanca, inak musi zaniknut. Je to JPP (jedna pani poverdala)

jej sro sa zaobera poistnym poradenstvom a dalsimi asi 10 sporadicky vykonavanymi cinnostami vratane upratovacich slizieb, kde si sem-tam najme nejaku dohodarku.

ak by to pravda bola, neviem si predstavit ukoncenie jej cinnosti, ma vela zavazkov a pohladavok, uznam jej, v niektorych oblastiach zalohove faktury nie su zvykom.

takze prosim o 2 rady: je to pravda s tou zamestnanostou? ako ukoncit cinnost sro?

vopred dakujem o akukolvek radu.

Nie je to pravda, tým pádom druhá otázka je nepodstatná.
mv66
12.09.09,19:04
dakujem, budem ju informovat. je velmi tazke rozhodnut o takejto otazke, lebo sa moze vynorit zakon, ktory nieco take prikazuje a nemusim o nom vediet.
Dáša_
12.09.09,19:37
to je zvláštne, podobnú otázku som aj ja tento týždeň dostala.


Tak sa obávam, či to naozaj bude iba JPP alebo sa niečo chystá
Dáša_
15.09.09,06:50
Idem teraz smerom JPP, ale niekde som tento týždeň zachytila, že zrušiť možnosť, aby sro mali sídlo v byte, vraj každá sro by mala povinne mať prenajatý kancelársky priestor o výmere minimálne 4x4m. Snáď to boli iba úvahy nejakého redaktora z novín ...
Paula
15.09.09,10:54
Idem teraz smerom JPP, ale niekde som tento týždeň zachytila, že zrušiť možnosť, aby sro mali sídlo v byte, vraj každá sro by mala povinne mať prenajatý kancelársky priestor o výmere minimálne 4x4m. Snáď to boli iba úvahy nejakého redaktora z novín ...


...a to povinne a najlepšie v priestore, ktorý je vo vlastníctve mojom, kamošovom .....:cool: