Luna
16.08.05,15:05
Neviete kde sa zadáva v programe Mzdy a personalistika Win.účty pre poisťovne?

V programe je možnosť tvoriť príkaz na úhradu,lenže každý mesiac si musím zadať do tohto príkazu účet ,kód banky poistovne,konštantný,variabilný symbol. Sumu k úhrade dobre vygeneruje,aj odvod preddavku na daň zo závislej činnosti.
lenkak
16.08.05,13:11
Luna, a to si sa ma nevedela skôr opýtať, keď spolu telefonujeme? Takto sa trápiť.
Denda
16.08.05,13:12
V číselníkoch - mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom. Nájdi si poistné a klikni na jednotlivé druhy. Po otvorení sa ti ukáže vymeriavací základ...účet atď.
lenkak
16.08.05,13:14
Pôjdeš na Číselníky, Mzdový čísleník, Práca so mzdovým číselníkom, záložka Poistné, 2x klikneš na danú poiťovňu, otvorí sa Ti tabuľka, a v nej na zálkožke Účet a kód banky si doplníš potrebné údaje, takisto to spravíš pri SP stačí nadefinovať len jednu z nich (napr. nemocenské). Daňový úrad nadefinuješ v Nastaveniach, Identifikácia firmy, Daňový úrad.
Luna
16.08.05,13:25
Ďakujem,ja som to sem dala aj pre iných. Fakt je to tam,nedošlo mi to! Doteraz som to nepotrebovala,len druhý mesiac robím takto úhrady,do čísleníkov chodím tak raz za rok.

Ďakujem.
Valika
17.08.05,11:40
A ako urobíš tie úhrady potom? Ktorú máš banku alebo na tom nezáleží? Ja mám Tatra banku. Vdaka.
lenkak
17.08.05,11:43
Svoju banku si nadefinuješ: Nastavenie, Identifikácia firmy, Bankové účty, do príkazu Ti účet zoberie automaticky, a dokonca pre tlačou príkazu sa Ťa opýta aký účet si chceš vybrať zo zoznamu ak ich máš viac.
Valika
17.08.05,14:03
A potom ako dalej ono ma hodí nejako na internet alebo ako to funguje? Vdaka.
lenkak
17.08.05,14:48
Tak si ty ten príkaz vieš akurátne vytlačiť a zaniesť do banky.
lenkak
17.08.05,14:51
Ak by si to ale chcela poslať cez Interbanking, potom musíš ísť na Výstupy, dať Príkaz k úhrade homebanking, uložiť do súboru a potom sa pripojiť na Internet a exportovať do banky.
pingino
18.08.05,08:31
Pôjdeš na Číselníky, Mzdový čísleník, Práca so mzdovým číselníkom, záložka Poistné, 2x klikneš na danú poiťovňu, otvorí sa Ti tabuľka, a v nej na zálkožke Účet a kód banky si doplníš potrebné údaje
Ja este dodam, ze ak potrebujete do symbolu platby vlozit vyplatny mesiac a rok tak do policka napisete napr. toto:



prip. ak chcete mesiac a rok oddelit lomitkom tak toto:

/

Pri generovani uhrad sa potom formatovacie znaky nahradia mm nahradia vyplatnym mesiacom a yyyy vyplatnym rokom.
Tuto fintu mozete pouzit aj pridefinovani uctov zamestnancov.
abel
18.09.05,15:30
Ucty mozes zadavat jednoduchsie, ak si das tlacove zostavy - poistne, vysvietis si danu poistovnu a stlacis klavesu "U". To mozes urobit pre kazdu poistovnu.
ALDA
21.11.05,11:22
Ak by si to ale chcela poslať cez Interbanking, potom musíš ísť na Výstupy, dať Príkaz k úhrade homebanking, uložiť do súboru a potom sa pripojiť na Internet a exportovať do banky. Lenka skúšala som to ako píšeš, ale stále mi to hlási chybu!.Mám Tatra banku. Nevieš v čom je problém? Ďakujem Hela
Monika Kováčová
21.11.05,12:09
Ja este dodam, ze ak potrebujete do symbolu platby vlozit vyplatny mesiac a rok tak do policka napisete napr. toto:



prip. ak chcete mesiac a rok oddelit lomitkom tak toto:

/

Pri generovani uhrad sa potom formatovacie znaky nahradia mm nahradia vyplatnym mesiacom a yyyy vyplatnym rokom.
Tuto fintu mozete pouzit aj pridefinovani uctov zamestnancov.

No perfektné, to som ani netušila, roky mením ŠS ručne v príkazoch na úhradu. Idem to vyskúšať. Človek sa učí celý život, že áno?
lenkak
21.11.05,14:49
Hela
napíš akú chybu Ti hlási program.
lenkak
21.11.05,14:59
Ešte ma napadlo, či si si všetko toto porobila:
1. Spravíš si mzdy za obdbie napr.10/05, tak príkaz robíš za 10/05.
2. Najprv si v nastaveniach a v čísleníkoch nastavíš účty.
3. Nastavíš si svoj účet
4. doplníš údaje o DU
5. Výpočet, Príkaz na úhradu. Potom na agenda, načítať úhrady a generovať úhrady
6.Pôjdeš na Výstupy, ostatné, Príkaz k úhrade homebanking, vabereš si formát - Abo, Geminy..., to už poznáš, klikneš do súboru, a zadáš si cestu kde Ti to má uložiť.
7. Už len cez Internet poslať.
ALDA
21.11.05,15:39
Lenka nejde o mzdy, ale o došlé faktúry!
ALDA
21.11.05,15:42
Lenka nejde o mzdy, ale o došlé faktúry!

Napadlo ma, že asi tú cestu nemám správnu.musím nainštalovať XML?!
lenkak
21.11.05,15:48
XML používaš pri i-výpisoch.
ALDA
21.11.05,15:52
[quote=lenkak]XML používaš pri i-výpisoch.[/quote

Tak už som z toho jelenica! Vypisy nesťahujem z internetu, iba pohyby na účtoch.
lenkak
21.11.05,15:53
1. Potrebuješ mať v adresách zaznečené čísla účtov.
2. V DF si na faktúre ktorú chceš uhraidť, pôjdeš na Príkaz na úhradu, dávaš kolonku 1-Zaradiť do tlače príkazu
3. Pôjdeš na Výstupy - Príkaz na úhradu homebanking, vidíš ho v predlohe, a dáš do súboru,doplníš čo potrebuješ.
4. Súbor nájdeš tam kde máš nainštalovaný MRP, v adresári Podvojné účtovníctvo, homebank.
5. Vložíš podpisové vzory a už len Internet.
ALDA
21.11.05,15:55
[quote=lenkak]XML používaš pri i-výpisoch.[/quote

Tak už som z toho jelenica! Vypisy nesťahujem z internetu, iba pohyby na účtoch.

Lenka v MRP mi povedali, že TB má dať požiadavku a oni to prispôsobia!.Akú máš BU? Ja mám Tatra banku!. Ak ju máš aj Ty ako je možné, že Ti to funguje a MRP o tom ani netuší?:D
lenkak
21.11.05,15:56
Pri pohyboch na účtoch používaš program Comfort Chip?
lenkak
21.11.05,15:59
Pred mesiacom som Valike tieto príkazy vysvetľovala. Ona má TB. A že jej to funguje. Ja tieto služby nevyužívam, ale spolu sme to dosť dlho preberali. Asi si netrafila na správneho človeka.
lenkak
21.11.05,16:05
A keď si pozrieš ich ponuku vo Výstupoch - Príkaz na úhradu homebanking, majú tam predlohy pre rôzne banky
01 - ABO - s týmto tiež spolupracuje TB
02 - Tatra banka
11 - Tatra banka - Geminy I-key V1
12 - Tatra banka - Geminy I-key V2
ALDA
21.11.05,16:07
Pred mesiacom som Valike tieto príkazy vysvetľovala. Ona má TB. A že jej to funguje. Ja tieto služby nevyužívam, ale spolu sme to dosť dlho preberali. Asi si netrafila na správneho človeka.

Veď to mi je jasné. Já mám aj JU..a v tom som to skúšala.
ALDA
21.11.05,16:09
Lenka..Veď som prezrela všetky témy na MRP..a našla som túto. Zajtra skúsim a oznamim Ti, zatiaľ ďakujem:):)
Neviem, čo sa mi to tak zväčšilo..tuším si musím dať už pauzičku. Veď už som celá vyľakaná:D
lenkak
21.11.05,16:11
Aj v JU aj v PU to funguje na tom istom princípe.
ALDA
21.11.05,16:17
Aj v JU aj v PU to funguje na tom istom princípe.

Dobre moja ďakujem, keď príde mangel vyskúšam to ešte.
Si zlatá:)

Hela
Valika
24.11.05,12:54
Tie úhrady z MRP cez tatrabanku idú super Lenka mi to dávnejšie perfektne poradila aj výpisy si sťahujem z netu a importujem ich do podv.účt. nemusím ich zadávať manuálne už mi len ostane ich naúčtovať, je to riadna úspora času a Lenka je v tom machér, je number ONE!!!:D
lenkak
24.11.05,15:53
Vďaka Valika.
ALDA
08.03.06,09:04
Dnes nám nainštalovali GEMINI a už to fachčí..super.
Lenka ďakujem Ti za návod na zlepšenie použitia internet bainkingu:)