sotko
11.09.09,10:19
Chceme si zobrat hypoteku a nie su mi celkom jasne tie podmienky. Pise sa tam okrem ineho ze mesacny prijem ma byt najviac vo výške 1,3 násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve. Problem je v tom, ze prenajimame jeden byt a z toho mame tiez nejaky prijem a neviem ci sa aj toto zaratava do tej podmienky alebo len staly prijem od mojho zamestnavatela. S tym prenajmom tu podmienku pre statny prispevok nesplname, slecna v banke nevedela poradit co sa to tam zaratava.
Neviete poradit?
Xanti
11.09.09,08:41
Mám pocit, že štátny príspevok dostanú len tí čo nevlastnia žiadnu nehnuteľnosť. Vy jednu vlastníte lebo píšeš, že prenajímate. Tak by ste podľa mňa nemali mať nárok na štátny príspevok pre mladých pri vybavovaní hypoteky.
sotko
11.09.09,10:29
no neviem, v podmienkach som nevidel nikde napisane, ze nemozem vlastnit inu nehnutelnost
Xanti
11.09.09,10:41
no neviem, v podmienkach som nevidel nikde napisane, ze nemozem vlastnit inu nehnutelnost
Je pravda, že to už tak nesledujem. Ale kamoška vlastnila nehnuteľnosť, chcela kúpiť dalšiu a nedali jej ten príspevok. Ale to bolo hned na začiatku takže sa to mohlo zmeniť.

Čo sa týka príjmu z prenájmu, tak ak robíš DP a tento príjem priznávaš. Tak by si ho mal uviesť pri žiadosti o hypoteku. Môj názor.

Banky si info o ludoch overujú na všetkých možných aj nemožných inštitúciach.