dodo1001
11.09.09,10:38
Ahojte poraďáci,
stiahol som si DEMO Pohoda. Chcel som vytlačiť knihu pohľadávok zoradenú podľa firiem aj s medzisúčtami po jednotlivých firmách, tlačí to len zoradené podľa dátumu vystavenia. Skúste mi poradiť, je to len DEMOm ?
babi2
11.09.09,09:04
Ahojte poraďáci,
stiahol som si DEMO Pohoda. Chcel som vytlačiť knihu pohľadávok zoradenú podľa firiem aj s medzisúčtami po jednotlivých firmách, tlačí to len zoradené podľa dátumu vystavenia. Skúste mi poradiť, je to len DEMOm ?
Ideš do zostavy Vydané faktúry, potom si urob filter na firmu, ktorú chceš vybrať, potom choď na zostavy a vyber si zostavu Vydané faktúry, tam na boku máš možnosti aké faktúry chceš vytlačiť, ak si označíš trebárs všetky vybraté, tak Ti spraví zostavu za tú firmu ktorú máš vybratú aj so súčtom
dodo1001
11.09.09,13:49
Pre jednu firmu to ide takto urobiť, ale chcel by som to urobiť pre všetky pohľadávky po jednotlivých firmách v jednom výkaze s medzisúčtami, tak ako to robí napr. SOFTIP, VSOFT a pod.
srska
11.09.09,18:06
myslím, že sa to dá podľa tvojich požiadaviek vyselektovať len v "Inventarizácii pohľadávok" napr. takto: vydané faktúry - inventarizácia pohľadávok - zaškrtni "Iba neuhradené" - náhľad = máš vyselektované všetky firmy, ktoré ti dlhujú aj so súčtami neuhradených čiastok.
Alebo nezaškrtneš "Iba neuhradené" a máš pre jednotlivé firmy prehľad aj o uhradených aj o neuhradených pohľadávkach.
atka4
11.09.09,18:14
Pre jednu firmu to ide takto urobiť, ale chcel by som to urobiť pre všetky pohľadávky po jednotlivých firmách v jednom výkaze s medzisúčtami, tak ako to robí napr. SOFTIP, VSOFT a pod.
Aj mne to chýba v bežnej zostave, kt. POHODA ponúka, ale môžeš si urobiť zostavu "saldo" z hornej lišty ?účtovníctvo". Hodí ti tam však len tie účty, kt. si si v účt. osnove označil "sledovať saldokonto".
t.j. urobí ti saldo-konto za všetky takto označené účty. Potom si vieš bežným spôsobom označiť napr. len účet 311/xxx a máš len odberateľov...atď
JarkaL
11.09.09,18:47
ja som to riesila mailom do Stormware, asi za 1500 sk mi poslali subor, kt.som nahrala do suboru Tisk a v zostave mi urobi vsetkych odb.aj dod. osobitne aj so sumarmi.
atka4
11.09.09,19:42
ja som to riesila mailom do Stormware, asi za 1500 sk mi poslali subor, kt.som nahrala do suboru Tisk a v zostave mi urobi vsetkych odb.aj dod. osobitne aj so sumarmi.
keď som im minulý rok písala, že takáto zostava, bežná v iných SW tu chýba, ponúkli mi to za úhradu.....prečo? Je to snáď samozrejmosť takáto zostava - prehľad ....
Nepáči sa mi ich prístup.
Nie je to podľa mňa žiadna abnormálna nadštandardná požiadavka klientov, vedia o nedostatku, tak mám pocit, že si takto zvyšujú príjmy.....:(
dodo1001
12.09.09,07:09
keď som im minulý rok písala, že takáto zostava, bežná v iných SW tu chýba, ponúkli mi to za úhradu.....prečo? Je to snáď samozrejmosť takáto zostava - prehľad ....
Nepáči sa mi ich prístup.
Nie je to podľa mňa žiadna abnormálna nadštandardná požiadavka klientov, vedia o nedostatku, tak mám pocit, že si takto zvyšujú príjmy.....:(

Súhlasím s atka4, aj podľa môjho názoru je to bežná zostava.
Postup od siska a atka4 riešia túto úlohu, ale len čiastočne - každá firma 1 list. Kde je však ochrana našich lesov. Vyzerá to tak, že sú len dve riešenia, kúpiť si tento modul v STORMe alebo oprášiť vedomosti s MS Access.
atka4
13.09.09,07:54
Súhlasím s atka4, aj podľa môjho názoru je to bežná zostava.
Postup od siska a atka4 riešia túto úlohu, ale len čiastočne - každá firma 1 list. Kde je však ochrana našich lesov. Vyzerá to tak, že sú len dve riešenia, kúpiť si tento modul v STORMe alebo oprášiť vedomosti s MS Access.
Ak si to dáš zo salda výber kompletne celý účet napr. 311/OO1, vyberie ti všetkých odberateľov, t.j. všetky prípady, ktoré sa k tomuto účtu viažu, t.j. mal by si tam mať všetkých odberatešov, kt. účtuješ na tomto účte, prípadne urob iba výber na 311 a budeš mať všetkých, t.j. od 311/001 po 311/999.
Ale z princípu sa mi nepáči platiť za niečo, čo by malo malo byť automatickou súčasťou.... a MS Access:mee: ....viem že existuje:confused:;)toť z mojej strany vsjo:rolleyes:, takže ja si nepomôžem....:mee::eek:
Pekný deň:)
dodo1001
14.09.09,09:08
Ak si to dáš zo salda výber kompletne celý účet napr. 311/OO1, vyberie ti všetkých odberateľov, t.j. všetky prípady, ktoré sa k tomuto účtu viažu, t.j. mal by si tam mať všetkých odberatešov, kt. účtuješ na tomto účte, prípadne urob iba výber na 311 a budeš mať všetkých, t.j. od 311/001 po 311/999.
Ale z princípu sa mi nepáči platiť za niečo, čo by malo malo byť automatickou súčasťou.... a MS Access:mee: ....viem že existuje:confused:;)toť z mojej strany vsjo:rolleyes:, takže ja si nepomôžem....:mee::eek:
Pekný deň:)

Ďakujem za navrhnutý postup. Príjemný deň prajem.
Onko
14.09.09,15:35
Ahojte poraďáci,
stiahol som si DEMO Pohoda. Chcel som vytlačiť knihu pohľadávok zoradenú podľa firiem aj s medzisúčtami po jednotlivých firmách, tlačí to len zoradené podľa dátumu vystavenia. Skúste mi poradiť, je to len DEMOm ?

Čo tak tlačová zostava Fakturácia podľa odberateľov?
atka4
14.09.09,20:53
Čo tak tlačová zostava Fakturácia podľa odberateľov?
Dobrá, ale len pre vydané faktúry.
-u prijatých faktúr nemáš ich číslo faktúry

(asi kto vie robiť s RD, tak si pomôže...:confused::rolleyes::eek:-ja nie.....)
Onko
14.09.09,21:16
Dobrá, ale len pre vydané faktúry.
-u prijatých faktúr nemáš ich číslo faktúry

(asi kto vie robiť s RD, tak si pomôže...:confused::rolleyes::eek:-ja nie.....)

Však dodo sa pýtal na pohľadávky :D
atka4
15.09.09,17:04
Však dodo sa pýtal na pohľadávky :D
OK;), ja som to už brala v rámci účtovníctva komplexne, že aj pre tento druh faktúr by nebolo od veci mať prehľad podľa jednotl. dodávateľov s údajmi, ktoré budú mať výpovednú hodnotu aj pre dodávateľa. Mám na mysli, že si vie odkontrolovať stav, a to na základe svojho č. fa, nie nášho interného číslovania...mimotemy:mee:
joki
16.09.09,00:55
Dodo, najdi si moje príspevky. niekde som tu uviedol link na stiahnutie mnou spravených zostáv zoznamu doš. fa ako aj vydan. fa, kde sú firmy zoradené abecedne aj so výpisom ích faktúr. Len neviem ako teraz, ale do nedávna POHODA demo - nepodporovala prácu s Report Designerom, bez neho to do zoznamu zostáv nedostaneš, no dostaneš, ale to je na dlhší debat a aj tak len dočasne.
dodo1001
16.09.09,14:09
Dodo, najdi si moje príspevky. niekde som tu uviedol link na stiahnutie mnou spravených zostáv zoznamu doš. fa ako aj vydan. fa, kde sú firmy zoradené abecedne aj so výpisom ích faktúr. Len neviem ako teraz, ale do nedávna POHODA demo - nepodporovala prácu s Report Designerom, bez neho to do zoznamu zostáv nedostaneš, no dostaneš, ale to je na dlhší debat a aj tak len dočasne.

Ďakujem joki, je to tá zostava. Musel som však tu zostavu premenovať, pretože v DEMO sa nedala pridať do tlačových zostáv.
joki
16.09.09,20:58
Išiel si na to presne tak, ako si v DEMO mal. Som rád že som pomohol.