Deni
16.08.05,16:56
Prosím poradíte mi aký je aktuálny maximálny a minimálny denný vymeriavací základ pre nemoc? Kedy, k akému dátumu sa tento VZ mení /upravuje/?
Ďakujem
ANNA
16.08.05,15:07
Deni
16.08.05,15:22
Asi som to nenapísala dosť zrozumiteľne, myslela som pri PN /nemoc/, nie nemocenské poistenie.
Deni
16.08.05,16:12
Neviete mi nikto poradiť. Potrebujem nastaviť v programe max. a min. nemoc.
A ešte jedna otázočka. Máme zamestnanca, ktorý poberá čiast. invalid. dôchodok. Nie mi ja jasné, či takýto zamestnanec platí poistné na invalidné poistenie, alebo nie? A ako je to so zamestnávateľom? Platí aj on za takéhoto zamestnanca poistné na invalidné poistenie?
Deni
22.08.05,10:23
Áno toto viem, lenže keďže nášho zamestnanca ešte nestihli porehodnotiť, zatiaľ ešte neviem, aký je jeho pokles schopnosti vykonávať zárodkovú činnosť. Viem len to, že poberá čiastočný invalidný dôchodok. Niekde som čítala, že v takomto prípade sa poistenie na invalidné poistenie neplatí /ani zamestnanec, ani zamestnávateľ/. Ale neviem či je to určite pravda, lebo popíše sa všeličo.
Deni
22.08.05,10:26
Naozaj, môj program pre mzdy je asi úbohý. Iba ma zbytočne poplietol.
Ďakujem za odpoveď.
Jana Motyčková
22.08.05,10:51
Áno toto viem, lenže keďže nášho zamestnanca ešte nestihli porehodnotiť, zatiaľ ešte neviem, aký je jeho pokles schopnosti vykonávať zárodkovú činnosť. Viem len to, že poberá čiastočný invalidný dôchodok. Niekde som čítala, že v takomto prípade sa poistenie na invalidné poistenie neplatí /ani zamestnanec, ani zamestnávateľ/. Ale neviem či je to určite pravda, lebo popíše sa všeličo.Ak poberá čiastočne invaidný dôchodok, tak invalidné poistenie platí. Invalidné posistenie neplatí iba ten, kto poberá invalidný dôchodok podľa starých predpisov (pozri § 277 ods.4) a ten, kto má pokles vykonávať zárobkovú činnosť viac ako 70% (§128 ods.4).