destiny1111
11.09.09,13:58
Dobrý deň poraďáci,
včera som bola na súdnom konaní o vyporiadanie BSM - návrh som podala ja. Môj exmanžel sa už druhýkrát na súd nedostavil a včera prvýkrát došiel s plnou mocou na zastupovanie jeho advokát. Deň pred pojednávaním som súdu doručila návrh na doplnenie dokazovania - konkrétne zoznam 8 bánk, aby súd dožiadaním zistil v týchto bankách, či odporca si v nich neuložil sumu niekoľkostotisíc korún, ktoré vybral ešte počas trvania nášho manželstva a všetko si ponechal. Jeho advokát na to reagoval, že banky si za to účtujú vysoké poplatky a že aj tak sa nič nezistí. No ja si myslím, že banky vybavujú dožiadania súdu bezplatne. Alebo sa mýlim? Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
Mária27
11.09.09,14:12
Prečo by mali banky pre súd/pre teba pracovať zadarmo? To by potom museli aj všetci znalci, tlmočníci, advokáti ...
destiny1111
11.09.09,14:26
V predchádzajúcom konaní súd na môj návrh vyžiadal od banky č. účtu odporcu a následne aj výpis a v spise nebolo nič od banky o spoplatnení. Vôbec nechcem aby pre mna banky robili bezplatne, ja len navrhujem vykonanie dôkazov v súdnom konaní a ak by to malo byť spoplatnené, navrhnem aby tieto náklady znášal odporca, ktorý ma pripravil o naše celoživotné úspory. Ale ďakujem za názor
dušinka
11.09.09,14:32
Ak sa Ti tu neozve niekto kompetentný, informuj sa napr. v banke, či takéto potvrdenia vydávajú. Nemám takú skúsenosť, ale pri zisťovaní možnej uložnej hotovosti po zomrelom notárka toto zisťovala a nespomínala nejaké veľké poplatky. Tak neviem.