sprite
16.08.05,19:48
Dobry den, v blizkej buducnosti chcem otvorit trafiku a kedze sa vobec nevyznam v personalistike , chcem sa spytat na otazku zamestnania dochodcov. Uvazujem o tom , ze v trafike by som chcel nechat sediet svojich rodicov , ktori su uz na starobnom dochodku t.j. poberaju dochodok . Poradte mi prosim, akym sposobom sa to da urobit aby ma to stalo co najmenej ? Da sa to na dohodu ? Ake odvody treba este platit ?
Eva Farkasová
16.08.05,18:45
Dobry den, v blizkej buducnosti chcem otvorit trafiku a kedze sa vobec nevyznam v personalistike , chcem sa spytat na otazku zamestnania dochodcov. Uvazujem o tom , ze v trafike by som chcel nechat sediet svojich rodicov , ktori su uz na starobnom dochodku t.j. poberaju dochodok . Poradte mi prosim, akym sposobom sa to da urobit aby ma to stalo co najmenej ? Da sa to na dohodu ? Ake odvody treba este platit ?
Veľa sa tu toho ohľadom dôchodcov popísalo, najdi si v hľadať - dôchodca. Ja som za Dohodu o vykonaní práce. Bude Ťa to stáť iba úrazové poistenie.
adam
16.08.05,20:06
Marína
16.08.05,21:29
Veľa sa tu toho ohľadom dôchodcov popísalo, najdi si v hľadať - dôchodca. Ja som za Dohodu o vykonaní práce. Bude Ťa to stáť iba úrazové poistenie.Ale veď to nie je jednorázová činnosť! Pri kontrole z Inšpektorátu práce by boli nemalé problémy.
Jednoznačne lepším riešením je skrátený pracovný úväzok.
Velettka
17.08.05,04:02
Ja by som im dala pracovnú zmluvu a ak potrebujes náklady, tak nejakú dobrú výplatu .... no a potom si rodicia môžu na sociálke požiadať o prepočítanie dôchodku a dokonca im môže vyjsť aj vyšší ako majú teraz MOŽNO :-) My tak zamestnávame šéfovho otca a každý rok žiada o prepočítanie dúchodku na sociálke ..... len sociálka je taká pomalá, že mu ešte neprišlo za r. 2004 vyjadrenie .... :-)
sprite
17.08.05,08:01
Dakujem vsetkym, ktori mi odpovedali. Poviem pravdu , ze ta trafika vynasat miliony zdaleka nebude a neviem si ani predstavit, co stoji taky zamestnanec s minimalnou mzdou, resp. zamestnanec na skrateny uvazok? Su kontroly z uradu prace caste ? Tu trafiku planujem ako prilepsenie k svojmu nie prave najlepsie ohodnotenemu trvalemu pracovnemu pomeru, ale zacinam mat obavy , ci to nebude skor na obtiaz:confused: ?
apsgroup
17.08.05,08:23
Najlepsie by bolo zamestnat studenta na brigadnicku pracu studenta, ale iba na polovicny prac.uvazok .Dala by si mu 3250,-sk a platila 0.8% urazove poistenie.