mona091
11.09.09,20:26
zacala som novu pracovnu aktivitu, ktoru vykonavam spolu s jednym kolegom, ktory tiez zacal so mnou. Pred tym som ho nepoznala. No a tu zacina problem,
som na neho Alergicka, tieto pocity mam prvy krat v zivote, a hanbim sa za to,

neviem preco, ale neverim mu, snazi sa vyvolavat dojem o tom, aky je chudacik, priam vzbudzuje lutost,a to ma uz cez 35 rokov,

a na druhej strane je uplne bez skrupul, s vyrazom totalneho hlupaka ospravedlnuje svoje konanie, bez zabran zobroni o daj-ky, je bordelar, alibista, svoje rozhodnutia skryva za moje rozhodnutia,
sleduje co robim, co pisem, samozrejme, ze vtedy na neho vyskocim s tym, nech vypadne z mojej zony, priznam, uz som mu povedala aj sprostejsie, takze si dava pozor, o to viac ale na mna posobi prefikanejsie,
snazi sa mi zaliecat, dokonca aj poriadky si po sebe robi, je sama ochota, za inych okolnosti by som si nemohla priat idealnejsieho kolegu, na mna vsak posobi ako cervena satka na byka, bojim sa, ze je zakerny,

ale obcas premyslam, ci mu nekrivdim,
piggos
12.09.09,15:44
niesi mrcha..ja tiež nenávidím určité ľudské vlastnosti ale to neznamená že ich budem pre to nenávidieť alebo mať na nich alergiu...možno ste spolu len krátko kolegovia a ber to tak že sa spoznávate..vychytáte si všetky muchy a v budúcnosti budete super kolegovia a možno z vás budú aj dobrý priatelia ..na prvý krát neurobil na teba dobrý dojem, ale to neznamená že sa v budúcnosti nezmení..daj mu čas.a aj sebe..skúste spolu stále komunikovať začni na tom pracovať lebo v budúcnosti sa budeš hanbiť za to, že si mu fakt krivdila...
mona091
12.09.09,20:05
niesi mrcha..ja tiež nenávidím určité ľudské vlastnosti ale to neznamená že ich budem pre to nenávidieť alebo mať na nich alergiu...možno ste spolu len krátko kolegovia a ber to tak že sa spoznávate..vychytáte si všetky muchy a v budúcnosti budete super kolegovia a možno z vás budú aj dobrý priatelia ..na prvý krát neurobil na teba dobrý dojem, ale to neznamená že sa v budúcnosti nezmení..daj mu čas.a aj sebe..skúste spolu stále komunikovať začni na tom pracovať lebo v budúcnosti sa budeš hanbiť za to, že si mu fakt krivdila...

vdaka, potrebovala som uzemnit,
dam tomu este cas, pokusim sa aspon o slusnu komunikaciu,

ale kamaratmi urcite nebudeme, nikdy, vobec nie je "dzentlmen",
ak by v miestnosti bola jedna stolicka, a v tej miestnosti by sa nachadzal on a este nejaka ina dama, ktoru by ucelovo nepotreboval, na tu stolicku by si rychlo sadol on, este by jej ju aj s pod zadku vysunul, a to s tupym vyrazom v tvari, akoze nikoho ineho v miestnosti nevidi,

no mozno je len chudak, a preto to skusim,
nehcem mu ublizit
piggos
13.09.09,06:19
tak ti držím palce a pevné nervy..a druhá vec ako to tak čítam, tak ten tvoj kolega je fakt strašne bezcharakterný človek..no žiaľ ,nezmeníš ho..a keď to na priateľstvo s vami dvoma nevyzerá ,tak ti prajem aby ste boli aspoň dobrý kolegovia..drž sa...:)
marjankaj
13.09.09,06:37
tak ti držím palce a pevné nervy..a druhá vec ako to tak čítam, tak ten tvoj kolega je fakt strašne bezcharakterný človek..no žiaľ ,nezmeníš ho..a keď to na priateľstvo s vami dvoma nevyzerá ,tak ti prajem aby ste boli aspoň dobrý kolegovia..drž sa...:)

Audiatur et altera pars.Nech je vypočutá aj druhá strana.
Až potom možeš hodnotiť.
Xanti
13.09.09,06:47
....
neviem preco, ale neverim mu, snazi sa vyvolavat dojem o tom, aky je chudacik, priam vzbudzuje lutost,a to ma uz cez 35 rokov,
........................ bojim sa, ze je zakerny,

ale obcas premyslam, ci mu nekrivdim, Určite nie si mrcha, na tvojom mieste by som veľmi dávala pozor na toho kolegu, či Ti nepodrazí nohy pred šéfstvom. Dávaj si na neho pozor, bud vstrehu a ingoruj ho.
buchač
13.09.09,06:54
Tak ja Ti to teda poviem tak , ako je u mňa zvykom ....:


Si mrcha , si ....ale malá......;)

Dôvodov by bolo na uvernenie veľa , aspoň z mojej strany , ale nejak ich nemienim zverejňovať ....;)
mona091
13.09.09,07:00
trochu ste mi zdvihli naladu, a hlavne capli po hlave, co mi chybalo,

konci vikend, ja som hlavu vyvetrala,
a tu som medzi vami potrebovala pustit ventil,

tuto temu z hlavy vypustam, uz ma prestala matat, a on je mi ukradnuty
kaco11
13.09.09,07:11
ja by som to brala tak, že musím s ním pracovať. Možno je bezcharakterný, možno zákerný, možno mi podrazí nohy a práve preto si z neho spravím kamaráta. Takže prajem pekný začiatok nového pracovného týždňa
hanelie
13.09.09,07:15
mona091
13.09.09,07:28
ja by som to brala tak, že musím s ním pracovať. Možno je bezcharakterný, možno zákerný, možno mi podrazí nohy a práve preto si z neho spravím kamaráta. Takže prajem pekný začiatok nového pracovného týždňa


ja si uz z neho hlavu nerobim, budem sa snazit s nim komunikovat na slusnej urovni, a zvysok ignoracia,
pretoze naozaj som bola k nemu hnusna, ale iba na zaklade presnych podnetov,
ale k nemu budem otvorena, to znamena, jasne mu urcujem hranice a davam pozor na jeho zvlastne sposoby, som pripravena na podrazy,

a radsej s nim budem v otvorenom nepriatelskom, ale slusnom vztahu,
ako hrat hru o priatelstve
marina8
13.09.09,08:39
ja si uz z neho hlavu nerobim, budem sa snazit s nim komunikovat na slusnej urovni, a zvysok ignoracia,
pretoze naozaj som bola k nemu hnusna, ale iba na zaklade presnych podnetov,
ale k nemu budem otvorena, to znamena, jasne mu urcujem hranice a davam pozor na jeho zvlastne sposoby, som pripravena na podrazy,

a radsej s nim budem v otvorenom nepriatelskom, ale slusnom vztahu,
ako hrat hru o priatelstve


nechcem vyryvat, ale vraj to co nas irituje na druhych, to sme v skutocnosti my sami.......;):rolleyes:
mona091
13.09.09,09:19
nechcem vyryvat, ale vraj to co nas irituje na druhych, to sme v skutocnosti my sami.......;):rolleyes:


kludne vyryvaj, ja som tiez potrebovala cas na spracovanie jeho spravania sa, s ktorym som sa doteraz nestretla,
a tiez si priznam, ze som sprosta, arogantna atd., ale viem ku komu a ako,

no nechcem byt kruta, nechcem mu ublizit, preto som tapala kde je sever,
a teraz uz zalezi len na nom, ak zase spravi hrube preslapy (pracovne a na moj ukor) ma po chlebe,
ak sa spamata, a presvedci ma o opaku, bude to fajn, aj ked priatelom mi nikdy nebude z uz inych dovodov
mona091
02.10.09,20:19
musim sa verejne ospravedlnit za to, ako som vykreslila kolegu, a ako som sa k nemu spravala,

dnes som uz presvedcena, ze za to nemoze, ze je asi chory,

mam obavy, ze za vsetkym jeho spravanim, je diagnoza, doslo mi to az teraz,

ma silny zmysel pre detail, kvoli ktoremu vobec nevnima predmet ci obsah ulohy, pri pisani reportov ho vobec nezaujima zmysel, vyznam , obsah reportu, ale piple sa so samotnou tabulkou,
nevie sa sustredit, ma zvlastny ocny kontakt, pocas pracovnej temy v presne stanovenom case sa z nicoho nic postavi, a ide sa naobedovat, a ostatne radsej nepisem,

je mi luto, ako som sa k nemu spravala, ale neviem, co teraz, uz mi nie je rovnocenny partner, nemozem byt na neho tvrda, teraz ho chranim pred sefstvom, kryjem jeho pracovne neaktivity,

ale nie som ochotna vykonavat jeho pracu, nie sme na sebe zavisli, nie som ochotna ho kontrolovat, pridelovat mu ulohy, ucit ho to, co uz davno ma vediet, viest ho, atd.,

tak co mam robit? ak ho prestanem chranit, vyhodia ho, ak ho budem nadalej kryt, budem robit jeho pracu, za ktoru je plateny on, co nie som ochotna,

asi je chory, no ak pride o pracu, polozi ho to,

co mam robit???
buchač
04.10.09,17:26
Pozri môj predchádzajúci príspevok .....a správaj sa podľa toho ...

Len slová by som vymenil za jemnejšie výrazy , ale išiel by som od toho ....situácia , je , taká , aká je , žiaľbohu ....


ale nie som ochotna vykonavat jeho pracu, nie sme na sebe zavisli, nie som ochotna ho kontrolovat, pridelovat mu ulohy, ucit ho to, co uz davno ma vediet, viest ho, atd.,

čiže , pýtam sa , dokedy si ochotná a schopná znášať , povedzme , maniere ...???

Nepoznám sitáciu Tvojej rodiny , ale ak ju už máš , tak ver , že Tvoje problémy sa pomaly , ale iste stanú súčasťou aj Tvojej rodiny ...

....a potom ...??????