Matko3
12.09.09,07:43
Som zamestnanec a chcem si privyrobiť predajom pohľadníc, ktoré pri kúpe boli zdanené. Musím platiť daň zo zisku, od akej výšky ? Treba sa registrovať, prihlásiť na úrade či to záleží od výšky zisku za dané obdobie ?
Čo všetko k tomu treba ?
veronikasad
12.09.09,05:47
Som zamestnanec a chcem si privyrobiť predajom pohľadníc, ktoré pri kúpe boli zdanené. Musím platiť daň zo zisku, od akej výšky ? Treba sa registrovať, prihlásiť na úrade či to záleží od výšky zisku za dané obdobie ?
Čo všetko k tomu treba ?
zvýraznené mi vysvetli prosím ...
Matko3
12.09.09,12:08
Dám si vytlačiť pohľadnice, zaplatím za ne vrátane dph.
Tie chcem ďalej predať so ziskom. Treba k tomu niečo ?
Nie som podnikateľ a teda či musím odviesť daň zo zisku, ako postupovať ?
Mária.K.
12.09.09,12:39
Dám si vytlačiť pohľadnice, zaplatím za ne vrátane dph.
Tie chcem ďalej predať so ziskom. Treba k tomu niečo ?
Nie som podnikateľ a teda či musím odviesť daň zo zisku, ako postupovať ?
Myslím, že si úplne dezorientovaný. V názve témy pri zadaní otázky sa pýtaš na DPH a ďalej už hovoríš o zisku. Zo zadania tvojich otázok vôbec nie je jasné, čo chceš vedieť. Chceš sa venovať nákupu a predaju pohľadníc na Slovensku a tieto pohľadnice kupovať od slovenského dodávateľa?
Xanti
12.09.09,13:01
Dám si vytlačiť pohľadnice, zaplatím za ne vrátane dph.
Tie chcem ďalej predať so ziskom. Treba k tomu niečo ?
Nie som podnikateľ a teda či musím odviesť daň zo zisku, ako postupovať ?
Musím súhlasiť s tým, že si trošku dezorientovaný.

Tak to skúsim od začiatku :
1.) je nutné si vybaviť živnosť čo sa týka maloobchodu

2.) ak kúpiš pohladnicu za 1,19 eura ( nákupná cena tak v tej cene je zahrnuté aj DPH, ktoré ťa ale nezaujíma lebo nie si registrovaný platca DPH )

3.) predáš pohladnicu zo ziskom dajme tomu za 2 eura

4.) 2 eura je tvoj obrat,
1,19 eura je tvoj náklad
rozdiel 0,81 eura je hrubý zisk,
z tejto sumy si uhradíš dalšie náklady súvisiace z tvojím podnikaním. napríklad odvody do ZP (ak to bude nutné a privyrobíš si toľko ), poštovné, cestovné , nájom proste všetko čo budeš potrebovať do podnikania .... Po odrátaní nákladov Ti zostane suma, a to zisk pred zdanením. A až túto sumu zdaníš samozrejme veľa záleží od toho koľko zarobíš v zamestnaní.:D:D
Matko3
12.09.09,17:53
Ďakujem za rady, už mám v tom jasnejšie.