katamama
12.09.09,10:45
Prosím poradte mi, od včera sa mi na monitore počítača objavuje obdlžník, ktorý zmizne a znovu sa hned objaví, má tam napísané v záhlaví Picture/obrázky a v obdlžníku je udané Brightness 100 a pod tým je Contras 800. Dosť to súri a neviem čo robiť.Mne to nie je hanba sa opýtať, len aby sa našiel niekto kto bude ochotný mi poradiť. Dík.
myfleetwood
12.09.09,12:09
Okienko s Brigthness a Contrastom co sa ti objavuje na monitore je nastavenie hodnot monitora. Akorat si sa v texte "uklepla" predpokladam ze spravne cislo je v nazve temy - hodnota 80 nie 800..:)

SKus:

1. vypni monitor aspon na 10 minut zo siete. Potom zapni. Ak sa opravilo,
tak super. V takomto pripade bol chybou nejaky hazadrny stav elektroniky, ktory moze vzniknu ako dosledok problemov v sieti..

-------

AK nepomohlo skus bod 2.

2. Ak si nahodou utierala prach, tak si si mohla nechtiac postlacat tlacitka
na monitore, dokonca ti mohlo ostat aj nejake tlacitko zaskocene dovnutra, a preto ti to preblikava. Skotroluj si ci nemas nejake tlacitko
v stlacenej polohe..

--------

Ak nepomohlo skus bod 3.

3. Mala by si zistit ako sa ti tieto hodnoty zobrazovania na monitore nastavuju, skusit ich zmenit hoci na 99 a 79 (rozdiel na monitore pri malej zmene nespozorujes).

Je vysoko pravdepodobne ze ak sa ulozia nove hodnoty, tak sa sa opravi
aj ich nahodne zobrazovanie.

--------

Co pisem je za predpokladu ze mas stolovy pocitac a monitor. Ak mas notebook tak v podstate plati to iste, akorat v bode 1, ak mas Vistu tak si
vsimni ci poctac len uspis alebo vypnes. Treba vypnut.


Bohuzial problem moze mat aj komplikovanejsie priciny, ale to uz bude skor oprava pre servis..:confused:
katamama
12.09.09,14:30
myfleetwoot som ti povďačná za odpoveď. Ano,hodnota Contrastu bola naozaj 80, bol to preklep. Keďže dlhšiu dobu sa mi nikto neozval, svoj počítač som vypla, teraz zisťujem že obrázok sa mi už neobjavuje, čo potvrdzuje to čo si mi napísal.Dobre že na Poradu chodia ľudia ako si ty.
katamama
23.09.09,17:42
myfleetwoot a samozrejme aj ostatní ktorí by ste mali mi čo povedať ohľadne problému na monitori mjho počítača. Dnes sa mi ten oznam na obrazovke znovu objavuje. Spočiatku takmer bez prestania , tak som teda počítač vypla. Po vypnutí na mzhasnutom monitore sa ukázal test Goot a päť krúžkov vo vnútri ktorých bola bodka. A znovu to mizlo a objavovalo sa, hoci počítač už bol vypnutý. Tiež svetielko ktoré signalizuje že počítač je zapnutý stále svietilo a nedalo sa vypnúť.Teraz večer som znovu zapla, za polhodinu sa mi ten obrázok Brightness 100 a Contras 80 ukázal raz. Radte čo mám urobiť a ako sa tie znížené hodnoty dajú nadstaviť. Prosím.
myfleetwood
23.09.09,20:19
---, tak som teda počítač vypla. Po vypnutí na mzhasnutom monitore sa ukázal test Goot a päť krúžkov vo vnútri ktorých bola bodka. A znovu to mizlo a objavovalo sa, hoci počítač už bol vypnutý.---.

Z toho co pises, tak vypinas pocitac, ale nie monitor. Aspon tak som to pochopil z textu. Skus vypnut monitor, sietovy vypinac by mal byt priamo na monitore. Pocitac vypinat nemusis, pokial by sa chyba opravila tak je problem v monitore.