dilla
12.09.09,14:44
Zdravím,
Potrebujem poradiť akú zmluvu použiť na pôžičku?
Peniaze od Fyzickej osoby požičané živnostníkovy ( neplátca DPH ) s 0% úrokom. Začína sa splácať až od druhého roka od požičania.
Celková dĺžka splatnosti úveru 4 roky (zarátaný aj prvý nesplatný rok)
A ako vytvoriť splátkový kalendár?
Musí byť priložený k zmluve?

ďakujem za rady
Věra Deptová
16.09.09,07:51
Použiješ zmluvu o pôžičke uzatvorenú v zmysle § 657 a násl.Zákona č.40/1964 Zb.Občianského zákonníka. V jednom z bodov Čl.budeš mať uvedené, že veriteľ poskytuje dlžníkovi pôžičku bezúročne + spôsob resp.postup pri splácaní pôžičky, na základe ktorého spracuješ splátkový kalendár / priložíš k zmluve ako uvedenú prílohu /.;)
hanelie
16.09.09,08:02
živnostník túto pôžičku zaučtuje ako PNZD - splátky potom budú VNZD
Džudi
16.09.09,08:23
Možno ešte pripomeniem na konci roka do výkazu - záväzok, ak budete výkazy podávať.
jaboig
17.09.09,08:23
zdravím, chcem sa spýtať ako mám zaúčtovať pôžičku od rodiny v PD, je to VOZD alebo VNZD?