lulique
17.08.05,08:55
Dobry den.Mam tu mensi problem s DSS.Zamestnankyna je uz 2.rok na materskej dovolenke (od 11/2003).Asi pred mesiacom podpisala zmluvu s DSS.Kedze je na MD, odvody za nu plati stat.Potialto by bolo vsetko OK.Ta pani to bola oznamit v Soc.poistovni a tam jej povedali, ze je to vecou zamestnavatela, ktory jej musi vystavit nejake potvrdenie(???).Volala som do soc.poist., DSS, ale nikto mi nevie povedat o ake potvrdenie ide.Vie mi niekto poradit co mam robit? Zamestnankyna caka na potvrdenie, ale ake to neviem.Za odpoved vopred dakujem.
Zita4
17.08.05,07:02
Zmluvu podpíše so sprostredkovateľom DSS, ten ju pošle príslušnej DSS a táto spoločnosť pošle Sociálnej poisťovni avízo o svojich sporiteľoch. Ona nemusela chodiť na Sociálnu poisťovňu vôbec. Ak trvá na nejakom potvrdení, ja by som jej napísala potvrdenie, že je vo firme v mimoevidenčom stave a poberá rodičovský príspevok.
kacena
17.08.05,07:33
Tiež som bola na materskej a v tom čase som podpísala zmluvu s DSS. Zmluva mi prišla poštou pekne potvrdená a nikto odo mňa ani od môjho zamestnávateľa žiadne potvrdenie nepýtal. Tiež si myslím , že stačí napísať že je u Vás zamestnaná od .... a odkedy poberá MD. Pokiaľ sa im to nebude pozdávať určite sa ozvú a povedia čo konkrétne chcú.
Ajuška
18.08.05,10:43
Podpísaná zmluva s DSS ide do SP, ktorá vedie centrálny register poistencov dôchodkového poistenia a teda kontrolu, či budúci sporiteľ je v tomto registri evidovaný /na základe prihlášky do SP - zamestnanca, SZČO, dobrovoľného.../. Ak áno, zaregistruje si údaje zo zmluvy o klientovi a túto skutočnosť potvrdí DSS.

Nezaregistruje zmluvu o starobnom dôch. sporení v prípade:
1. budúceho sporiteľa nemá v registri /čo znamená, že ho nikto neprihlásil/
2. už má zaregistrovanú a platnú zmluvu s inou DSS

Mamičkám na materskej neakceptovali zmluvu s DSS práve z dôvodu, že neboli v registri poistencov. Nemalo by sa to stať tým, ktoré šli na materskú počas trvania pracovného pomeru - ak si zamestnávateľ splnil prihlasovaciu povinnosť pri uzatvorení prac. pomeru. Nanajvýš tým, ktoré mali skončený pracovný pomer a až potom nastúpili na materskú. V týchto prípadoch museli navštíviť SP a vypísať si prihlášku poistenca.
Iný dôvod na preukazovanie akýchkoľvek skutočností v procese vstupu do II. piliera neexistuje.