peter1339
13.09.09,12:33
Zdravim
Nevie nahodou niekto ci sa da ,spravit taka vec,ze ked si zalozim zivnost na restauraciu a budem mat casnika a ko zodpovednu osobu,pretoze na seba to mat nemozem,ci je mozne tohoto cloveka prepustit napriklad po mesiaci,alebo aj skor???Alebo ho musim zamestnavat na dlhsiu dobu?:cool:
Polly404
13.09.09,10:40
Podľa mňa s ním môžeš rozviazať pracovný pomer aj počas prvých 3 mesiacov (v skúšobnej dobe), ale ak chceš, aby si mohol mať otvorenú reštauráciu, tak musíš nájsť nejakú inú zodpovednú osobu, inak nemôžeš mať reštauráciu otvorenú.
peter1339
13.09.09,10:55
Podľa mňa s ním môžeš rozviazať pracovný pomer aj počas prvých 3 mesiacov (v skúšobnej dobe), ale ak chceš, aby si mohol mať otvorenú reštauráciu, tak musíš nájsť nejakú inú zodpovednú osobu, inak nemôžeš mať reštauráciu otvorenú.
Cize to znamena zeby som to mohol spravit zo znamym ale on by tam nerobil a ja by som samozrejme mal ineho kuchara,pretoze bez neho by to ani neslo v podstate,len tento by mi pomohol dostat zivnost a vlastne potom by som to snim akoze ukoncil najrychlejsie ako sa da?Alebo je mozne ho tam mat na papiery napr.3 mesiace,ale ja by som zanho nic neodvazdal a ani by nemal plat,kedze ma vlastne zamestnanie??bolo by aj toto mozne?
Zoltán Kovács
13.09.09,11:01
AK nemáš potrebné vzdelanie na získanie živn.povolenia, tak zodpovedná osoba musí byť uvedená aj v živn.liste. Táto zodp.osoba musí byť v pracovno-právnom vzťahu (trvalý pracovný pomer).
Xanti
13.09.09,11:02
Cize to znamena zeby som to mohol spravit zo znamym ale on by tam nerobil a ja by som samozrejme mal ineho kuchara,pretoze bez neho by to ani neslo v podstate,len tento by mi pomohol dostat zivnost a vlastne potom by som to snim akoze ukoncil najrychlejsie ako sa da?Alebo je mozne ho tam mat na papiery napr.3 mesiace,ale ja by som zanho nic neodvazdal a ani by nemal plat,kedze ma vlastne zamestnanie??bolo by aj toto mozne?
Nie, zle si to pochopil.
Ak by si ho prepustil, tak by si musel nájsť niekoho iného kto by bol určený ako zodpovedný zástupca . Pokiaľ by si nemal zodpovedného zástupcu, tak by ti mohli zavrieť prevádzku ( pizzeriu ).

Musíš za neho platiť odvody , musíš mu platiť mzdu. A pokiaľ ty nebudeš mať vhodné vzdelanie, tak vždy budeš musieť mať zodpovedného zástupcu. I preto som ti v téme, kt. si zadal písala aby si si urobil školu.
a-lena
13.09.09,15:26
Suhlasim s kolegami. Vzdy musis mat zodpovedneho zastupcu. Ak vsak za neho nechces platit vysoke odvody, tak s nim uzatvoris pracovny pomer nie na 40 hod. tyzdenne, ale kratsi. Nikde nie je uvedene aky rozsah to ma byt. "Hovori" sa iba o pracovnom pomere.