Danulka40
13.09.09,13:35
Potrebujem poradit, pracujem ako pokladnicka v tescu., robia nam kontr, nakuoy., poslu nejakeho zamestnanca, alebo aj cidzieho, a nakladu mu do vozika, rozne veci, a daktore vymenia, ci skryju, vymenia stitky, obaly a tak rozne. Mame z toho stresy, lebo pri viacerych zlych kontr. nakupov bude vypoved.
Uz neviem, kde vsade pozriet, kazdu krabicku otvaram. Minuele som nepostrehla, ze bol na knihe vymeneny obal, aj som knihu, otvorila vypadla pohladnica., aj som porovnala nadpis, ale bola som taka unavena, lebo to bolo na konci smeny., ze som si to nevsimla, ze palenka bola vymena, to som si vsimla, ale na damskych trickach zas bol stitok detske tricko, tak som mala pohovor u veducej, ktorej sa zacinam velmi bat., Ma s tym niekto skusenosti, na co si mam davat najviac pozor? dakujem
Halli
13.09.09,12:18
Potrebujem poradit, pracujem ako pokladnicka v tescu., robia nam kontr, nakuoy., poslu nejakeho zamestnanca, alebo aj cidzieho, a nakladu mu do vozika, rozne veci, a daktore vymenia, ci skryju, vymenia stitky, obaly a tak rozne. Mame z toho stresy, lebo pri viacerych zlych kontr. nakupov bude vypoved.
Uz neviem, kde vsade pozriet, kazdu krabicku otvaram. Minuele som nepostrehla, ze bol na knihe vymeneny obal, aj som knihu, otvorila vypadla pohladnica., aj som porovnala nadpis, ale bola som taka unavena, lebo to bolo na konci smeny., ze som si to nevsimla, ze palenka bola vymena, to som si vsimla, ale na damskych trickach zas bol stitok detske tricko, tak som mala pohovor u veducej, ktorej sa zacinam velmi bat., Ma s tym niekto skusenosti, na co si mam davat najviac pozor? dakujem

Nezávidím ti tie stresy, hlavne keď poznám desiatky sôsobov ako na druhej strane zase Tesco okráda zákazníkov všelijakými fintami, zlými cenovkami, natypovaným iným tovarom, priloženým tovarom k akciovým výrobkom, nesprávne uvedenými %tami...je to doslova hon na všímavosť zákazníka a psychologické oblbovanie...a v konečnom dôsledku si aj toto odnesiete vy ako zamestnanci.
camozzi
13.09.09,12:30
A na co su koordinatorky v Tescu? Ved tie maju pomahat pokladnickam pri pokladniach podobne ako to funguje v NAY. Okrem toho na co ma Tesco kamerove systemy? Ved ked niekto vymeni umyselne stitok ci cenovku na tovare, tak by to mali sledovat SBS na kamerach. Oni to potom vsetko spichnu na pokladnicky a vy si to odskacete. Opytaj sa veducej preco by si mala robit pracu za ludi na kamerach.
Vlado.s
13.09.09,13:08
Danulka, normálne ťa neskutočne ľutujem. Robil som istý čas v tescu ako SBS, len u nás (vo Vranove) to až také brutálne nebolo. Netuším ako máte uzatvárané pracovné zmluvy, či tam je aj niečo o kontrole tovaru... ak nie, tak zrejme Vás tým len strašia, aby znížili straty. Veď ak to nemáš v popise práce, tak to robiť nemáš a ani za to nemôžeš byť postihnutá. Zas presvedčiť sa o tom na vlastnej koži by nebolo veľmi múdre. Možno by stálo za pokus zájsť na personálne (human resources) alebo za nadriadeným tvojej vedúcej a trochu sa im "vyplakať" aká je na Vás tvrdá..., že už nevieš čo máš robiť, snažíš sa na 150%, ale aj tak si pod neustálym stresom.... Nech Vám ukáže ako nič neprehliadnúť. Veď vedúci musí ovládať prácu svojích podriadených. Tak nech sadne za pokladňu na jednu smenu a uvidíte koľko kontrolných nákupov nezvládne. Alebo vydobiť si aby napríklad počas zastupovania robili kontrolne nákupy aj im. Pokiaľ nič nepovieš, nič sa nezmení. Nevravím, že sa máš hádať, tým nič neporiešiš. Ale ísť za jej nadriadeným "akože" si pýtaš radu, lebo už nevieš ako by si mala robiť lepšie a ona veľmi nápomocná nie je. Nadriadení sú aj na riešenie problémov svojích podriadených.
Danulka40
13.09.09,13:11
no, neviem, ci si ma spravne pochopil, ale asi ano, oni chcu vediet tymi kontr. nakupmi, ci otvarame kazdu krabicku, ci si dame vylozit vsetko na pas, napr. karton mlieka, a ci vsetko sledujeme co mame v rukach, ci je aj to iste na monitore, napr. robia aj take kontr, nakupy, ze v ruke drzim salamu a na stiku je pomazanka, kamery je pravda, ze sleduju zlodejov, ale my mame byt ostraziti , a napr. v knizke moze byt pohladnica, v krBICKE OD FARBY MOZE BYT STRCENE PERO., A TAK, sleduju tymto sposob, ci vsetko otvarame.,
jojom
22.09.09,13:38
Slovensko. Čo viac dodať? Každý sa vás ojekabátiť.
buchač
22.09.09,16:41
no, neviem, ci si ma spravne pochopil, ale asi ano, oni chcu vediet tymi kontr. nakupmi, ci otvarame kazdu krabicku, ci si dame vylozit vsetko na pas, napr. karton mlieka, a ci vsetko sledujeme co mame v rukach, ci je aj to iste na monitore, napr. robia aj take kontr, nakupy, ze v ruke drzim salamu a na stiku je pomazanka, kamery je pravda, ze sleduju zlodejov, ale my mame byt ostraziti , a napr. v knizke moze byt pohladnica, v krBICKE OD FARBY MOZE BYT STRCENE PERO., A TAK, sleduju tymto sposob, ci vsetko otvarame.,

Nehnevaj sa , keď môžem , pridám trochu do mlyna ...no nepoteším Ťa ...:rolleyes:

Vyloženie , na pás , kontrola krabičiek .....atď , nie je to náhodou v náplni Tvojej práce ??????
Veď ste za to platené viac , ako ostatní pracovníci na ploche ...pritom hmotnú zodpovednosť má každý ...vás berú v podstate ako výstupná kotrola a preto aj do pokladne by nemal ísť hocijakí holofojtoš ...
Otoč opačne , ak vieš , že máš kontrolný nákup , tak dotyčnému kontrolórovi znepríjemňuj život ....
Daj si vyložiť všetko na pás , pomaly pracuj , zdržuj prevádzku ...ver tomu , že ho slovač rýchlo do poriadku - do laty postaví ...
Na Tebe je len jedno , plň si povinnosť , nevzrušuj a nerozčuľuj sa ....

Na SBS sa nespoliehaj , títo Ťa totiž veľmi rýchlo do smútku položia ...a ver mi , že niekedy oveľa radšej , ako nejakého zlodeja ....

Add Vlado.s
Niektoré Tvoje myšlienky sú dosť mimo ...totiž , ide o to , že nevieš , o čom hovoríš , nepoznáš podstatu a pointu , ako aj obchodnú politiku hypermarketov ...samozrejme , nechcem sa Ťa týmto dotknúť...
V podstate celá PORADA a plno nezainteresovaných obyvateľov má dosť zavádzajúce názory o obchodoch , ako takých ...Drvivá väčšina zákazníkov je v tom , že obchodník / na pozícii nezáleží / je akási bábka pre a na hranie sa zákazníka !!!
Nejeden si myslí , že si môže robiť , čo chce , vyliať si na predavačovi zlosť , lebo ho naštval šéf , manželka , deti , milenka .......autoservis .....
Je jasné , že si takíto skúšajú toto aj inde / ordinácia , autobus .../ , ale tam to nie je až tak markantné , ako v obchode ...

Inak , musím uzavrieť príspevok obligátnym výrazom ....." ver mi , že viem , o čom hovorím ...." ....;):rolleyes:
krater
23.09.09,14:31
buchac ja som to pochopila tak ze ona vobec neviem ze prebieha kontrolny nakup dozvie sa to az na koberecku u veducej tak potom tvoja rada je mimo :D
ja ta uprimne lutujem nech sa nehnevaju ale to je pracovny teror a vymyslel to niekto v kancli z nudy co sedi cele dni na riti vas buzeruju lebo ked maju straty alebo pruseri ide im o premie a oni maju ine prachy takze si ich pekne strazia poznas zakon padajuceho ho... aj tak vzdy spadne na tych co su najnizsie i ked pada od hora.
Kasli na to ber to tak ze ked nejde o zivo ide o ... dopln si. :D Chapem ze nechces stratit pracu ale ja som vzdy pracovala tak aby bol spokojny hlavne zakaznik klient ;)
ja osobne v tescu mam uz oblubene pokladnicky a su take napriklad v bille ku ktorym nejdem ani keby som mala ist do najdlhsej rady :cool:
Myslim si ze zamestnavatelia si nikdy neuvedomia ze ludsky pristup s dobrymi zamestnancami im zaruci ovela efektivnejsie odvedenu pracu z ich strany ako takyto natlak a vyhadzovanie a sankcie fakt to je asi o nature :eek: nehovorim ked je zamestnanec onicom nepracuje tak si s nim poradi ale dobrych by mali ocenit.
buchač
23.09.09,17:54
buchac ja som to pochopila tak ze ona vobec neviem ze prebieha kontrolny nakup dozvie sa to az na koberecku u veducej tak potom tvoja rada je mimo :Dja ta uprimne lutujem
Nemáš prečo a začo....
nech sa nehnevaju ale to je pracovny teror a vymyslel to niekto v kancli z nudy co sedi cele dni
To odkiaľ vieš ...???????
na riti vas buzeruju lebo ked maju straty alebo pruseri ide im o premie
To je čo ....to sa na chlieb natiera ...?????
a oni maju ine prachy takze
Znova otázka ...to odkiaľ vieš ..????
Kto Ti ukázal z managerov výplatnú pásku ..?????
Moja manželka by to rozhodne neurobila ......:rolleyes:;):---:D:cool:

si ich pekne strazia poznas zakon padajuceho ho...
Ajajááááj , ani netušíš ako dobre ho poznám ........tam kde som fungoval ,to bolo základom prežitia / je to inak celosvetová organizácia , bez rozdielu politického zriadenia , ktorá má najdlhšiu históriu sveta ..../
aj tak vzdy spadne na tych co su najnizsie i ked pada od hora.
Tak toto beriem , ale to je predsa v každej organizácii ...
Kasli na to ber to tak ze ked nejde o zivo ide o ... dopln si. :D Chapem ze nechces stratit pracu
Ja už päť rokov nepotrebujem pracovať ....;):rolleyes:
ale ja som vzdy pracovala tak aby bol spokojny hlavne zakaznik klient ;)
ja osobne v tescu
Inak , do tejto siete obchodov sa akosi mne neráči ....
Poznám oveľa lepšie , ale ani Billa k nim nepatrí ....:---:D
mam uz oblubene pokladnicky a su take napriklad v bille ku ktorym nejdem ani keby som mala ist do najdlhsej rady :cool:
Myslim si ze zamestnavatelia si nikdy neuvedomia ze ludsky pristup s dobrymi zamestnancami im zaruci ovela efektivnejsie odvedenu pracu z ich strany ako takyto natlak a vyhadzovanie a sankcie fakt to je asi o nature :eek: nehovorim ked je zamestnanec onicom nepracuje tak si s nim poradi ale dobrych by mali ocenit.
Pekný záver , máš pravdu ...;)

Odpovede sú v texte , ak pozorne prečítaš ....tak sa dovtípiš ....;)
alla66
23.09.09,18:54
Podobné kontrolné nákupy spomínala kamarátka, ktorá pracovala v BI..E. Tiež nestíhala v pokladni všetko skontrolovať... inšpektor našiel nedostatky, pre obyčajného človeka prkotiny.... po pár mesiacoch dala výpoveď
mimotemy
krater
23.09.09,19:05
buchac vidim ze si neskutocny vtipkar a ako kazdy muz dokazes s velkou energiou venovat svoj cas takej podstatnej veci ako odpovede zvyraznene v texte :D co mas na klavesnici malo pismeniek? ;)
je to mile naozaj :)
Vlado.s
23.09.09,21:27
Nehnevaj sa , keď môžem , pridám trochu do mlyna ...no nepoteším Ťa ...:rolleyes:

Vyloženie , na pás , kontrola krabičiek .....atď , nie je to náhodou v náplni Tvojej práce ??????
Veď ste za to platené viac , ako ostatní pracovníci na ploche ...pritom hmotnú zodpovednosť má každý ...vás berú v podstate ako výstupná kotrola a preto aj do pokladne by nemal ísť hocijakí holofojtoš ...
Otoč opačne , ak vieš , že máš kontrolný nákup , tak dotyčnému kontrolórovi znepríjemňuj život ....
Daj si vyložiť všetko na pás , pomaly pracuj , zdržuj prevádzku ...ver tomu , že ho slovač rýchlo do poriadku - do laty postaví ...
Na Tebe je len jedno , plň si povinnosť , nevzrušuj a nerozčuľuj sa ....

Na SBS sa nespoliehaj , títo Ťa totiž veľmi rýchlo do smútku položia ...a ver mi , že niekedy oveľa radšej , ako nejakého zlodeja ....

Add Vlado.s
Niektoré Tvoje myšlienky sú dosť mimo ...totiž , ide o to , že nevieš , o čom hovoríš , nepoznáš podstatu a pointu , ako aj obchodnú politiku hypermarketov ...samozrejme , nechcem sa Ťa týmto dotknúť...
V podstate celá PORADA a plno nezainteresovaných obyvateľov má dosť zavádzajúce názory o obchodoch , ako takých ...Drvivá väčšina zákazníkov je v tom , že obchodník / na pozícii nezáleží / je akási bábka pre a na hranie sa zákazníka !!!
Nejeden si myslí , že si môže robiť , čo chce , vyliať si na predavačovi zlosť , lebo ho naštval šéf , manželka , deti , milenka .......autoservis .....
Je jasné , že si takíto skúšajú toto aj inde / ordinácia , autobus .../ , ale tam to nie je až tak markantné , ako v obchode ...

Inak , musím uzavrieť príspevok obligátnym výrazom ....." ver mi , že viem , o čom hovorím ...." ....;):rolleyes:

Zdravím Ťa Buchač. Nie ja sa neurážam ani náhodou. Môžeš prosím ťa ozrejmiť ktoré moje myšlienky sú mimo? Chcel by som sa k tomu vyjadriť, ale nie je mi zrejme čo presne máš na mysli. Ďakujem.
krater
24.09.09,06:04
chlapci to su tie vase hratky s odpovedou a "hladaj" v texte a potom sa v tom ani diva svinka nevyzna no co uz praktickost nie je muzska vlastnost ale aj tak vas mame veeeelmi radi ;)
buchač
24.09.09,06:45
Zdravím Ťa Buchač. Nie ja sa neurážam ani náhodou. Môžeš prosím ťa ozrejmiť ktoré moje myšlienky sú mimo? Chcel by som sa k tomu vyjadriť, ale nie je mi zrejme čo presne máš na mysli. Ďakujem.

V podstate toto ...


Vlado.s Re: kontrolne nakupy v tescu
Danulka, normálne ťa neskutočne ľutujem. Robil som istý čas v tescu ako SBS, len u nás (vo Vranove) to až také brutálne nebolo.

Nechci mi ., prosím Ťa , nahovoriť , že Ty , ako člen SBS-ky vidíš do problémov / zákulisia / obchodu , ako takého ....
Narážaš na vedenie hypermarketu , že sú takí alebo onakí ....
Nechcem ísť do podrobností , ale v náznakoch v predchádzajúceho prispevku som trochu uviedol , že
Kto Ti ukázal z managerov výplatnú pásku ..?????
Moja manželka by to rozhodne neurobila ......
Už jasnejšie ani nemôžem byť ....;)

P.S.:
Inak , viem čo obnáša práca SBS-ky , no v hypermarkete ani za milión , žiadna slasť za pokladňami stáť od vidím do nevidím
buchač
24.09.09,06:50
chlapci to su tie vase hratky s odpovedou a "hladaj" v texte a potom sa v tom ani diva svinka nevyzna no co uz praktickost nie je muzska vlastnost ale aj tak vas mame veeeelmi radi ;)

Akože sa nevyzná , všetko sa dá ....

No musím podotknúť , nemôžeš predsa odo mňa chcieť , aby som niektoré veci verejne položil , odporuje to určitým veciam , proste - nedá sa ...
Vlado.s
24.09.09,19:27
V podstate toto ...



Nechci mi ., prosím Ťa , nahovoriť , že Ty , ako člen SBS-ky vidíš do problémov / zákulisia / obchodu , ako takého ....
Narážaš na vedenie hypermarketu , že sú takí alebo onakí ....
Nechcem ísť do podrobností , ale v náznakoch v predchádzajúceho prispevku som trochu uviedol , že
Už jasnejšie ani nemôžem byť ....;)

P.S.:
Inak , viem čo obnáša práca SBS-ky , no v hypermarkete ani za milión , žiadna slasť za pokladňami stáť od vidím do nevidím

mimotemy Sme obaja mimo témy, neradíme, ale diskutujeme o našich príspevkoch. Ja som tu už danulke napovedal, čo a ako, preto nejdem do nejakej dlhej diskusie. Opäť vyjadrim svoj názor a tým končím, či niekto súhlasí, alebo nie.

No neviem kde by som začal. Tak asi takto. Zrejme si trochu stratil prehľad, ale nebol som to ja kto narážal na to že sú takí alebo onakí. To idem spraviť teraz.

Robil som tam od úplného začiatku, kedy má každý problémy a to nás všetkých dalo nejako do kopy. V tomto Tescu sa vytvorila taká nejaká "rodinná atmosféra" a popri tom sa ku mne dostali aj informácie typu kto koľko zarába... . Osobne som bol veľmi prekvapený, že manažéri tam robia za tak málo peňazí od vidím do nevidím, ale na druhej strane to bolo dobré tým, že následne oni vedeli pochopiť zamestnancov. No ono sa to po čase zmenilo, keď sa im na to pôvodní manažéri vykašľali a nastúpili noví a "nové metly začali dobré zametať". Mysleli si, že sú niečo extra keď majú fotky na jednej nástenke s riaditeľom tesca a každý kto tam fotku nemá je menej ako... .

Tak ako uviedla Danulka, že na konci 8 hodinovky ti spravia taký kontrolný nákup keď už takmer spíš, pomenia ti 10 vecí, ty si nevšimneš 1 a oni sa ti idú vyhrážať prepustením? To kde sme? Platia minimálnu mzdu, ale idú z teba kožu zodrať. Taký je dnešný manažment v tescu. Niekto tu uvádzal, že aké odmeny majú manažéri... no nemajú ich zas až také úžasné a práve preto mi je čudné, že aj napriek takmer žiadnej motivácii sú ochotní takto tlačiť a zastrašovať zamestnancov. Kde je ľudskosť? Jáj, to sa už nenosí, že?

Ja osobne zastávam prax: "Pracujem do výšky svojho platu" a ak zamestnávateľ nechce zvýšiť plat (z rôznych príčin) tak nech sa ku mne správa tak aby som prácu chcel robiť a nie musel. Pokiaľ ju chcem robiť tak spravím aj to čo nemusím, pokiaľ ma nejaký aktivista do niečoho núti, tak robím na 80 percent. Toto je moja pracovná disciplína. Ak chceš aby som si ťa ako zamestnávateľa vážil a zveľaďoval tvoj biznis, tak mi ukáž, že si ma vážiš ako zamestnanca a ja to budem robiť s radosťou. No pokiaľ nie tak ti "zrichtujem podnik" jak Ander z Košíc povedal. :D a zamestnám sa inde.

Teraz sa na mňa znesie vlna kritiky za môj prístup, ale stojím si za tým. Ak si niekto neuvedomuje, že za zlé môže len zlé čakať, tak je to jeho problém.

Do skakavenia priatelia...
kmin7906
24.11.09,17:14
:cool:Ahoj pracujes este v tescu ak ano napisDAKUJEM
yxEZ
29.11.09,19:56
Ja som par rokov odpracoval v jednom hypermarkete a presiel som poziciami od pomocnej sily az po pracovnika oddelenia, veduceho oddelenia a skusil som viest aj ine useky, vyskusal som si pokladnu, upratoval som ak trebalo, proste presiel som asi takmer vsetkym. Mozem vam povedat ze ta praca sa takmer nicim nelisi od prace v hangari na pase, ktory mnohy pozname pod prezyvkou "koncentraky" akurat ze namiesto okolo pasu behate pri regaloch. Ale niekedy sa clovek nezastavil, pracoval nadcasy aby svoju robotu mal aspon z casti spravenu, lebo na 100% to bolo NEMOZNE! viem co hovorim. Povinnosti pribudali, ludia ubudali, nadcasy neboli platene, v zmluve to bola sucast tvojeho fixneho platu a v roku 2005 ked som s tym skoncil som bol na pozicii veduceho oddelenia potravin, co je najobratkovejsi sektor, a pokojne sa priznam ze moj plat bol v priemere niekde okolo 9000sk, a najviac som tam raz dostal 11500 ked boli vianoce a makali sme ako fretky a splnili sme pozadovane plany a udrzali straty na urcitom percente (inak by nebol narok na premiu) Bezne som fungoval s jednym zamestnancom na smene rano, jeden poobede a treti volno. K tomu ciastkove inventury, kontroly zaruk, cenoviek, odpisov, udrzovat skladovu zasobu ktora sa pohybovala na hodnote 10-15mil sk to vsetko ste mali na starosti. To by vam malo stacit na predsatvu... A k tym kontrolnym nakupom, za tie roky som uz videl kadeco, su finty ktore vas vo sne nenapadnu, a ked ich poznam ja, predstavte si co musi poznat taky kontrolor. Navyse o kontrolnom nakupe netusite, ta osoba sa vam nepredstavi, naopak tvari sa uplne prirodzene a zvycajne aj dost oprsklo, takze jej usmev urcite vratit neviete. No ked chce, nachyta ktorukolvek pokladnicku, su veci co by ste museli vyslovene poslat na "analyzu" aby ste mali istotu co blokujete. Takze je to len dalsia ich interna zbran na znizovanie skod. A s tym nazorom sbskara co tu pisal suhlasim, po rokoch sa vytvoria vztahy, zamestnanci travia v praci viac casu ako so svojou rodinou, tak je jasne ze su ako rodina, tak asi viete ako sa musi clovek citit, ked musi prist za kamaratom, poprosit ho aby odovzdal veci a isiel domov....
A SBSkari mozno vidia do toho lepsie ako si myslite. Dokonca aj vedia velmi dobre kde su hlavne uniky, ale zial musia si strazit len urcitu skupinu ludi a ostatnych radsej nevidiet.

Mimochodom mali sme tiez jednu pokladnicku, s ktorou nebol najmensi problem, ale hlavnej pokladnicke nesadla a proste bola vystvana, tam nieje sanca... zial...