anonym69
13.09.09,17:19
Dobrý deň.
Mal by som jednu otázku. Keď niekto v priebehu cca 3 rokov už opakovane viackrát za sebou nezaplatil 3x za sebou povinné výživné, naposledy tento rok (v súčasnosti), samozrejme dopustil sa tým trestného činu;
...prečo polícia nekoná a dokonca ho kryje ???

Ten dotyčný je momentálne v zahraničí (vo Francúzku), kde vyšiel za prácou. Povedal, že keď sa vráti, potom uhradí výživné, zatiaľ musí tá žena čakať!!!! Potvrdili jej to aj na polícii, že nemôžu s tým nič robiť, ani vodický zobrať, ani exekúciu nariadiť ani vydať medzinárodný zatykač.
Pýtam sa, je toto možné? Aké vlastne máme zákony, ktoré sa medializujú a popritom sa vôbec nedodržujú a pritom sa jedná o TRESTNÝ ČIN.


Ďakujem
kaco11
14.09.09,03:51
polícia nemôže vydať medzinárodný zatykač. To robí súd. Medzinárodný zatykač sa vydáva za splnenia určitých podmienok, ktoré zrejme v tomto prípade splnené neboli. Pokiaľ je on v zahraničí a tu nemá žiadny majetok, tak exekúcia sa konať nemôže a tak isto ju nenariaduje polícia ale súd. Pokiaľ matka nemá výživné, tak treba požiadať o náhradné výživné s tým, že on keď sa vráti tak si to bude od neho vymáhať štát. Matka, pokiaľ podala trestné oznámenie a bývalý sa náhodou na Slovensku ukáže tak kľudne môže zavolať 158, nech si pre neho prídu. Ja chápem Vašu rozhorčenosť, ale polícia je výnimočne v tomto nevinne. Skutočne nemôže nič robiť.
iriska
14.09.09,05:15
Ja si myslím, že exekúcia sa môže viesť. Predsa exekútor priebežne zisťuje majetok a následne ho blokuje... Ale v tom prípade môže nastať, že sa chlapík zatne a už nezaplatí dobrovoľne ani to, čo by zaplatil a vymáhanie bude trvať o to dlhšie.
kaco11
14.09.09,09:07
iriska ale aj tak exekútok koná na pokyn súdu
anonym69
29.09.09,16:17
polícia nemôže vydať medzinárodný zatykač. To robí súd. Medzinárodný zatykač sa vydáva za splnenia určitých podmienok, ktoré zrejme v tomto prípade splnené neboli. Pokiaľ je on v zahraničí a tu nemá žiadny majetok, tak exekúcia sa konať nemôže a tak isto ju nenariaduje polícia ale súd. Pokiaľ matka nemá výživné, tak treba požiadať o náhradné výživné s tým, že on keď sa vráti tak si to bude od neho vymáhať štát. Matka, pokiaľ podala trestné oznámenie a bývalý sa náhodou na Slovensku ukáže tak kľudne môže zavolať 158, nech si pre neho prídu. Ja chápem Vašu rozhorčenosť, ale polícia je výnimočne v tomto nevinne. Skutočne nemôže nič robiť.



Nechápem, ako môžete robiť poradenstvo pre jednoduchých ľudí; ...zarazila ma Vaša odpoveď "určité podmienky na vydanie zatykača zrejme v tomto prípade splnené neboli..."
...alebo "...tu nemá žiadny majetok, tak exekúcia sa konať nemôže..."
Odkial viete, že či neboli splnené všetky podmienky na vydanie zatykača ?!!! Mimichodom, má tu ten dotyčný účet, rodinný dom aj záhradu a pod..... !!!!
Xanti
29.09.09,16:23
Nechápem, ako môžete robiť poradenstvo pre jednoduchých ľudí; ...zarazila ma Vaša odpoveď "určité podmienky na vydanie zatykača zrejme v tomto prípade splnené neboli..."
...alebo "...tu nemá žiadny majetok, tak exekúcia sa konať nemôže..."
Odkial viete, že či neboli splnené všetky podmienky na vydanie zatykača ?!!! Mimichodom, má tu ten dotyčný účet, rodinný dom aj záhradu a pod..... !!!!mimotemy
Prepáč, nikto tu nerobí poradenstvo. Táto stránka je o tom, že si bežný ludia poradia navzájom. Podajú dalej svoje skúsenosti a znalosti.

Určite tu nesedia títo ludia. lebo je to ich povinnosť. Proste ak majú čo k téme povedať tak povedia, poradia , pomôžu a nasmerujú.
Je to forum, nie právna poradňa.

Takže sa nerozčuluj, ak odpovede nie sú ladené tak ako čakáš. A navyše nikto nie je povinný odpovedať promtne. Radí sa tu vo voľnom čase.
iriska
29.09.09,16:49
iriska ale aj tak exekútok koná na pokyn súdu

exekútor koná na základe návrhu, ktorý mu prinesie oprávnený
kaco11
29.09.09,16:55
Nechápem, ako môžete robiť poradenstvo pre jednoduchých ľudí; ...zarazila ma Vaša odpoveď "určité podmienky na vydanie zatykača zrejme v tomto prípade splnené neboli..."
...alebo "...tu nemá žiadny majetok, tak exekúcia sa konať nemôže..."
Odkial viete, že či neboli splnené všetky podmienky na vydanie zatykača ?!!! Mimichodom, má tu ten dotyčný účet, rodinný dom aj záhradu a pod..... !!!!

Otázka: poznáte dôvody vydania medzinárodného zatykača na určitú osobu???? Nehovorím o pátraní, ale o medzinárodnom zatýkacom rozkaze, ktorý nevydáva polícia,ale súd. Ja som len konštatovala, že zrejme neboli splnené podmienky na jeho vydanie. Čo sa týka exekúcie a následne jej vykonania nespomínali ste, že dotyčný vlastní majetok na Slovensku. Takže treba podať trestné oznámenie. Na základe trestného oznámenia je realne konať. Ja som reagovala na Vašu vetu: prečo ho polícia kryje a nekoná. Sama od seba konať nebude. Bolo podané trestné oznámenie. A pokiaľ má dotyčná finančné problémy nech si požiada o náhradné výživné, ktoré jej vyplatí štát a následne to bude vymáhať od neplatiča.
willma
29.09.09,16:56
a doplnám irisku koná v tom zmysle, že musí podať na súd návrh exekúciu na schválenie na základe právoplatného rozsudku.
iriska
30.09.09,18:06
a doplnám irisku koná v tom zmysle, že musí podať na súd návrh exekúciu na schválenie na základe právoplatného rozsudku.

návrh sa podáva u exekútora, ktorý následne žiada o súdne poverenie na jej vykonávanie
anonym69
06.10.09,16:57
mimotemy
Prepáč, nikto tu nerobí poradenstvo. Táto stránka je o tom, že si bežný ludia poradia navzájom. Podajú dalej svoje skúsenosti a znalosti.

Určite tu nesedia títo ludia. lebo je to ich povinnosť. Proste ak majú čo k téme povedať tak povedia, poradia , pomôžu a nasmerujú.
Je to forum, nie právna poradňa.

Takže sa nerozčuluj, ak odpovede nie sú ladené tak ako čakáš. A navyše nikto nie je povinný odpovedať promtne. Radí sa tu vo voľnom čase.


Ale to je v pohode; viem že sa komunikuje vtedy ak je čas, ...viem že to nie je povinnosť. Vyčítam niečo iné
anonym69
06.10.09,17:11
Otázka: poznáte dôvody vydania medzinárodného zatykača na určitú osobu???? Nehovorím o pátraní, ale o medzinárodnom zatýkacom rozkaze, ktorý nevydáva polícia,ale súd. Ja som len konštatovala, že zrejme neboli splnené podmienky na jeho vydanie. Čo sa týka exekúcie a následne jej vykonania nespomínali ste, že dotyčný vlastní majetok na Slovensku. Takže treba podať trestné oznámenie. Na základe trestného oznámenia je realne konať. Ja som reagovala na Vašu vetu: prečo ho polícia kryje a nekoná. Sama od seba konať nebude. Bolo podané trestné oznámenie. A pokiaľ má dotyčná finančné problémy nech si požiada o náhradné výživné, ktoré jej vyplatí štát a následne to bude vymáhať od neplatiča.


Dobrý deň.
Nedávate pozor, milá pani. Keď neviete, či boli splnené podmienky na vydanie medz. zatykača, ...tak nebudem tvrdiť že tie podmienky (zrejme) v tomto prípade splnené neboli.
To za prvé.
Ďalej som písal, že dotyčná bola na polícii (...takže podala trestné oznámenie), veď polícia sa vyjadrila, že nebude konať a nech si počká, kým sa jej bývalí manžel uráči prísť na Slovensko, kým sa mu zároveň aj uráči ohlásiť na polícii, že "tu som - konajte".
A toto sa mi zdalo NEŠTANDARDNÉ.
Samozrejme, že sa to človeku nepáči ak má už s týmto pánom opakované problémy s vymožiteľnosťou spravodlivosti, ...ktoré som nerozvádzal.
...pracoval ako štátny zamestannec ...atď
Myslím si, že to polícia mala prijať ako adekvátne podanie trestného oznámenia, kde potom súd ďalej rozhoduje.

S pozdravom.
:confused:
Flinstone
06.10.09,19:36
Dobrý deň.
Nedávate pozor, milá pani. Keď neviete, či boli splnené podmienky na vydanie medz. zatykača, ...tak nebudem tvrdiť že tie podmienky (zrejme) v tomto prípade splnené neboli.
To za prvé.
Ďalej som písal, že dotyčná bola na polícii (...takže podala trestné oznámenie), veď polícia sa vyjadrila, že nebude konať a nech si počká, kým sa jej bývalí manžel uráči prísť na Slovensko, kým sa mu zároveň aj uráči ohlásiť na polícii, že "tu som - konajte".
A toto sa mi zdalo NEŠTANDARDNÉ.
Samozrejme, že sa to človeku nepáči ak má už s týmto pánom opakované problémy s vymožiteľnosťou spravodlivosti, ...ktoré som nerozvádzal.
...pracoval ako štátny zamestannec ...atď
Myslím si, že to polícia mala prijať ako adekvátne podanie trestného oznámenia, kde potom súd ďalej rozhoduje.

S pozdravom.
:confused:
polícia koná na základe zákona a môže konať len to čo jej zákon výslovne dovoľuje. Určite sa nikto nedá vyhodiť od polície len preto, že by sa snažil niekoho kryť ako máte dojem. Ak polícia nevydala medzinárodný zatykač, zrejme nebolo splnené podmienky!!! Ak by boli policajt by musel požiadať o jeho vydanie. Ak sa vám vidí, že polícia nekonala ako mala, podajte sťažnosť na políciu a neosierajte tunajších ľudí ktorí sa snažili poradiť. Ak ste sa tak milo chovali aj k policajtom, niet divu že konajú len v medziach zákona a ani chlp navyše.
pepsikova
06.10.09,20:10
Dobrý deň.
Mal by som jednu otázku. Keď niekto v priebehu cca 3 rokov už opakovane viackrát za sebou nezaplatil 3x za sebou povinné výživné, naposledy tento rok (v súčasnosti), samozrejme dopustil sa tým trestného činu;
...prečo polícia nekoná a dokonca ho kryje ???

Ten dotyčný je momentálne v zahraničí (vo Francúzku), kde vyšiel za prácou. Povedal, že keď sa vráti, potom uhradí výživné, zatiaľ musí tá žena čakať!!!! Potvrdili jej to aj na polícii, že nemôžu s tým nič robiť, ani vodický zobrať, ani exekúciu nariadiť ani vydať medzinárodný zatykač.
Pýtam sa, je toto možné? Aké vlastne máme zákony, ktoré sa medializujú a popritom sa vôbec nedodržujú a pritom sa jedná o TRESTNÝ ČIN.


Ďakujem
.................................................. ..
..no na jednu otázku si si hneď dal aj pár odpovedí..teda najprv- z toho, čo tu píšeš,sa dá len dedukovať, lebo si nejako podrobne nepopisoval,či dotyčná matka vyvinula nejakú aktivitu na to, aby získala alimenty..ono to nie je len tak, idem na políciu a nech toho hada zavrú, keď neplatí..ak povedal, že zaplatí, keď sa vráti, bolo sa treba s ním dohodnúť a dať to na papier s podpisom,..peniaze sa dajú poslať aj z Francúzska a dosť rýchlo, keď sa chce..a ešte sa dá ísť na ÚPSVaR- sociálku a tam požiadať o náhradné výživné, rovnomerne s tým na polícii nahlásiť ,že dotyčný neplatí výživné a kde sa nachádza..lebo ak nie je na Slovensku, ako mu zoberú vodičák?..a ak tu má majetok, tak exekútor ho musí vyzvať na vyrovnanie podĺžnosti voči deťom a nie hneď zhabať a predať majetok, lebo ty chceš tie alimenty hneď!!!..a tú výzvu musí niekto prijať a podpísať, čo sa v tomto prípade nedá, lebo tatko je vo Francúzsku a tam za ním nikto s papierom nepôjde..polícia tiež nie je hŕŕ,nemá komu poslať výzvu ,keď ten chlap je preč...ono neplatenie výživného je trestný čin,ale ty tu máš strašne veľa situácií,ktoré sa nedajú riešiť hneď a hneď..lebo niet s kým..a teda ak to máš nahlásené na polícii, na sociálke si vybav náhradné výživné a socialka si to už potom bude vymáhať ,keď nahlásiš, že sa tatko vrátil a má eurky na vyplatenie..
kaco11
07.10.09,12:53
Mily anonym treba uviest vsetky relevantne informacie hned. Pre buducnost. Pokial poskodena bola na policii a podala trestne oznamenie,sluzbukonajuci policajt spisal zaznam a posunul ho vysetrovatelovi. Vysetrovatel s nim pracuje v ramci svojich kompetencii. Je mozne ze v evidenciach je dany pokyn na zadrzanie VP,lenze tu je problem. Jedna sa o slovenske databazy na prikaz slovenskych organov cinnych v trestnom konani a zadrzany bude na uzemi slovenska slovenskymi policajtami. Kde je otec? Vo francuzsku. Treba ist za vysetrovatelom co to ma na starosti a informovat sa ako postupuje dalej. Ak viete adresu kde sa otec zdrziava poskytnut mu ju. Hlavne prosim nam informacie nedavkujte

a k medzinárodnému zatýkaciemu rozkazu

Vyžiadanie z cudziny


§ 489
(1) Vyžiadať obvineného z cudziny môže ministerstvo spravodlivosti na žiadosť súdu, ktorý vydal zatýkací rozkaz podľa § 490.

(2) Ministerstvo spravodlivosti môže od vyžiadania upustiť, ak vydanie z cudziny nemožno očakávať. O tejto skutočnosti informuje súd, ktorý vydal zatýkací rozkaz podľa § 490.


§ 490

(1) Ak sa obvinený zdržiava v cudzine a ak je potrebné ho vyžiadať, vydá proti nemu predseda senátu príslušného súdu zatýkací rozkaz (ďalej len "medzinárodný zatýkací rozkaz"). V prípravnom konaní vydá sudca pre prípravné konanie medzinárodný zatýkací rozkaz na návrh prokurátora. Medzinárodný zatýkací rozkaz má na území Slovenskej republiky rovnaké účinky ako príkaz na zatknutie.

(2) Súd vydá medzinárodný zatýkací rozkaz najmä, ak

a) nemožno zabezpečiť prítomnosť obvineného na úkonoch trestného konania iným spôsobom, alebo
b) odsúdený sa zdržiava v cudzine a výkon nariadeného trestu odňatia slobody nenastúpil napriek tomu, že mu bola riadne doručená výzva na nástup tohto trestu, alebo ak sa pobytom v cudzine vyhýba výkonu právoplatne uloženého trestu odňatia slobody alebo jeho zvyšku.

(3) Medzinárodný zatýkací rozkaz na účely vyžiadania obvineného z cudziny na trestné stíhanie musí obsahovať

a) meno a priezvisko obvineného, dátum a miesto jeho narodenia, štátne občianstvo, adresu trvalého pobytu v Slovenskej republike a ďalšie dostupné údaje uľahčujúce jeho identifikáciu vrátane jeho popisu a fotografie alebo zistenie miesta jeho pobytu v cudzine,
b) právnu kvalifikáciu trestného činu s uvedením príslušných zákonných ustanovení a opísanie skutkového deja s presným vyznačením času, miesta a spôsobu spáchania,
c) doslovné znenie zákonných ustanovení, podľa ktorých sa trestný čin posudzuje, s uvedením zákonnej sadzby, ktorá je naň v zákone ustanovená, spolu s ustanovením o premlčaní,
d) opis úkonov ovplyvňujúcich plynutie premlčacej doby, ak od spáchania trestného činu do vydania medzinárodného zatýkacieho rozkazu uplynuli viac ako tri roky.

(4) Medzinárodný zatýkací rozkaz na účely vyžiadania odsúdeného z cudziny na výkon trestu odňatia slobody musí okrem údajov uvedených v odseku 3 písm. a) až c) obsahovať

a) údaj, ktorým súdom a na aký trest bol odsúdený, a
b) údaje o spôsobe zabezpečenia práv obhajoby obvineného v konaní, ak bol rozsudok vydaný v konaní proti ušlému, alebo v neprítomnosti, a znenie ustanovenia § 495.

(5) K medzinárodnému zatýkaciemu rozkazu podľa odseku 4 sa pripojí originál alebo rovnopis rozsudku s doložkou o právoplatnosti.

(6) Ak od spáchania trestného činu alebo právoplatného odsúdenia uplynuli do vydania medzinárodného zatýkacieho rozkazu viac ako tri roky, uvedú sa v zatýkacom rozkaze alebo v jeho samostatnej prílohe úkony smerujúce k trestnému stíhaniu osoby alebo k výkonu právoplatne uloženého trestu.

(7) Medzinárodný zatýkací rozkaz musí byť potvrdený podpisom sudcu, ktorý ho vydal, a odtlačkom okrúhlej pečiatky súdu. Ak sa vo vzťahu k dožiadanému štátu vyžaduje preklad medzinárodného zatýkacieho rozkazu do cudzieho jazyka, súd k nemu pripojí preklad vyhotovený úradným prekladateľom. To isté sa vzťahuje aj na preklad rozsudku, ak ide o vyžiadanie na výkon trestu.

(8) Ak v prípade vydania osoby bude potrebné vykonať jej prevoz na územie Slovenskej republiky cez územie ďalšieho štátu alebo štátov, predloží súd doklady ministerstvu spravodlivosti v potrebnom počte vyhotovení s prekladmi do požadovaných cudzích jazykov.


§ 491

(1) Medzinárodný zatýkací rozkaz stráca platnosť

a) odovzdaním vydanej osoby súdu podľa § 494 ods. 1 alebo súdu, ktorý vydal príkaz na zatknutie podľa § 73 ods. 1,
b) odvolaním; súd, ktorý medzinárodný zatýkací rozkaz vydal, ho odvolá, ak zanikli dôvody, pre ktoré bol vydaný, alebo ak následne zistí, že také dôvody neexistovali; ak bol medzinárodný zatýkací rozkaz vydaný na návrh prokurátora, súd ho odvolá na jeho návrh,
c) vydaním nového medzinárodného zatýkacieho rozkazu v tej istej trestnej veci.

(2) Po podaní obžaloby v trestnej veci, v ktorej bol vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz v prípravnom konaní, vydá súd, ktorému napadla obžaloba, nový medzinárodný zatýkací rozkaz, ak naďalej trvajú dôvody na jeho vydanie. Inak zatýkací rozkaz vydaný v prípravnom konaní odvolá. Rovnako sa postupuje v prípade, ak počas trestného konania dôjde k zmene vecnej alebo miestnej príslušnosti súdu.

(3) Odvolanie medzinárodného zatýkacieho rozkazu nevylučuje vydanie nového zatýkacieho rozkazu v tej istej trestnej veci.

(4) Súd o odvolaní alebo o vydaní nového medzinárodného zatýkacieho rozkazu ihneď informuje ministerstvo spravodlivosti a prokuratúru.


§ 492

(1) Súd medzinárodný zatýkací rozkaz nevydá, ak

a) sa predpokladá uloženie iného trestu než nepodmienečného trestu odňatia slobody alebo nepodmienečného trestu odňatia slobody kratšieho ako štyri mesiace,
b) trest odňatia slobody, ktorý má byť vykonaný, alebo jeho zvyšok je kratší ako štyri mesiace,
c) vydaním by boli Slovenskej republike spôsobené náklady alebo dôsledky neprimerané verejnému záujmu na trestnom stíhaní alebo výkone trestu odňatia slobody osoby, o ktorej vydanie ide,
d) by vyžiadaním z cudziny bola osobe, o ktorej vydanie ide, spôsobená ujma neprimeraná významu trestného konania alebo následkom trestného činu, najmä s ohľadom na jej vek, sociálne postavenie alebo rodinné pomery.

(2) Ak niektorá zo skutočností uvedených v odseku 1 nastane po vydaní medzinárodného zatýkacieho rozkazu, môže ho súd odvolať.

§ 207
Zanedbanie povinnej výživy

1) Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Kto sa najmenej tri mesiace v období dvoch rokov úmyselne vyhýba plneniu svojej zákonnej povinnosti vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.


Výrazy AŽ na dva alebo tri roky znamenajú, že nie je nutne stanovená spodná hranica trestu, čo značí, že môže dostať aj podmienku. To znamená, že toto nie je trestný čin, za ktorý sa ide okamžite do vazenia. Plní v prvom rade preventívnu funkciu, kde keď niekto by chcel nezaplatiť výživné, tak si to dobre rozmyslí, pretože trestný čin je trestný čin. To je jedna vec. Druhá vec, je že ak máte mesačne stanovené výživné, vymyslím si 1500 Skk tak za tri mesiace je to 4500 Skk, takže ak si zoberieme trestný zákon § 125 (1) Škodou malou sa rozumie škoda prevyšujúca sumu 8 000 Sk. Vzhľadom na to, že pri danom TČ sa nevyžaduje výška škody je to irelevantne. Ja len pre príklad.

ZHRNUTIE:
Pri uvedenom trestnom čine neboli naplnené podmienky pre vydanie medzinárodného zatýkacieho rozkazu.

Pekný deň.
anonym69
07.10.09,14:15
polícia koná na základe zákona a môže konať len to čo jej zákon výslovne dovoľuje. Určite sa nikto nedá vyhodiť od polície len preto, že by sa snažil niekoho kryť ako máte dojem. Ak polícia nevydala medzinárodný zatykač, zrejme nebolo splnené podmienky!!! Ak by boli policajt by musel požiadať o jeho vydanie. Ak sa vám vidí, že polícia nekonala ako mala, podajte sťažnosť na políciu a neosierajte tunajších ľudí ktorí sa snažili poradiť. Ak ste sa tak milo chovali aj k policajtom, niet divu že konajú len v medziach zákona a ani chlp navyše.


Ďakujem za Vaše "slušné" slová.
Patríte asi k tím typom ľudí, ktorí majú VŽDY pravdu (..i keď sekery budú padať, ...možno aj vy ste policajtka; neviem)
Použijem Váš odborný slovník, NEOSIERAM tu ľudí; ...to si vyprosím. Stačí si prečítať chronologicky túto tému :).
Keďže sa opakovať nemienim a Vy ste od úprimnej OBJEKTÍVNEJ diskusie na míle vzdialená;

...ďakujem Vám za úprimné, nezaujaté a odborné vyjadrenie, ktoré nám veľmi pomohlo.

Ak náhodou aj veríte tomu, čo píšete, tak klobúk dolu, obdivujem vašu naivitu, optimizmus ktorý hraničí až s nevedomosťou! :rolleyes:
Lebo vymožiteľnosť práva na Slovensku je takmer nulová, dôvera občanov v justíciu je minimálna a dokázateľné sú aj mnohé prípady korupcie policajtov a pod.
A keď už neveríte mne, verte aspoň niektorým vierohodným štatistikám, alebo jednoducho pozerajte TV.

Porúčam sa
Flinstone
07.10.09,14:42
Ďakujem za Vaše "slušné" slová.
Patríte asi k tím typom ľudí, ktorí majú VŽDY pravdu (..i keď sekery budú padať, ...možno aj vy ste policajtka; neviem)
Použijem Váš odborný slovník, NEOSIERAM tu ľudí; ...to si vyprosím. Stačí si prečítať chronologicky túto tému :).
Keďže sa opakovať nemienim a Vy ste od úprimnej OBJEKTÍVNEJ diskusie na míle vzdialená;

...ďakujem Vám za úprimné, nezaujaté a odborné vyjadrenie, ktoré nám veľmi pomohlo.

Ak náhodou aj veríte tomu, čo píšete, tak klobúk dolu, obdivujem vašu naivitu, optimizmus ktorý hraničí až s nevedomosťou! :rolleyes:
Lebo vymožiteľnosť práva na Slovensku je takmer nulová, dôvera občanov v justíciu je minimálna a dokázateľné sú aj mnohé prípady korupcie policajtov a pod.
A keď už neveríte mne, verte aspoň niektorým vierohodným štatistikám, alebo jednoducho pozerajte TV.

Porúčam sa
nie som policajtka a navyše ak sa pozriem na seba, tak by som sa určite nenazval ženou.
Ak bolo pár policajtov obvinených z korupcie, odvažite sa tvrdiť že sú skorumpovaní všetci? Je ich cca 22tis. Jeden medializovaný prípad poškodí povesť tisíckam poctivých. Ale aj bača vie, že jedna čierna ovca nerobí stádo čiernym.
.... a nemusím mať vždy pravdu. (priznám je to otravné že ju mám) :cool:
willma
07.10.09,15:43
Stačí si prečítať chronologicky túto tému :). téma bola určite čítaná chronologicky, akurát poskytnuté počiatočné informácie stáli za nič - odpovedajúci museli dedukovať a domnievať sa čo sa vlastne chcelo povedať a pokiaľ viem, čítať myšlienky sa tu zatiaľ nenaučil nikto. Záver: Aká otázka taká odpoveď.

...ďakujem Vám za úprimné, nezaujaté a odborné vyjadrenie, ktoré nám veľmi pomohlo.

Lebo vymožiteľnosť práva na Slovensku je takmer nulová, dôvera občanov v justíciu je minimálna a dokázateľné sú aj mnohé prípady korupcie policajtov a pod.
A keď už neveríte mne, verte aspoň niektorým vierohodným štatistikám Je to presný súčet nepresných čísiel a doplním vlastnú skúsenosť zaslaný štatistický výkaz s totálnymi bludmi a nikto s kompetentných sa nad tým nepozastavil a tlačivo nevrátil, pre úplnosť- adresa organizácie, meno osoby, ktorá výkaz vyplnila a kontakt bol uvedenýalebo jednoducho pozerajte TV. a tu mám pocit, že redaktori sú tiež objektívni a nikdy si neupravia reportáž, prípadne nepovytŕhajú vety z kontextu

Porúčam sa moje myšlienky citácii
willma
07.10.09,15:50
Nechápem, ako môžete robiť poradenstvo pre jednoduchých ľudí;


Dobrý deň.
Nedávate pozor, milá pani. Keď neviete, či boli splnené podmienky na vydanie medz. zatykača, ...tak nebudem tvrdiť že tie podmienky (zrejme) v tomto prípade splnené neboli.
:confused:


NEOSIERAM tu ľudí; ...to si vyprosím. tak som si dovolila trošku osviežiť pamäť, vybrané citácie sú asi veľmi slušné poďakovanie za poskytnuté rady
pepsikova
07.10.09,18:32
nie som policajtka a navyše ak sa pozriem na seba, tak by som sa určite nenazval ženou.
Ak bolo pár policajtov obvinených z korupcie, odvažite sa tvrdiť že sú skorumpovaní všetci? Je ich cca 22tis. Jeden medializovaný prípad poškodí povesť tisíckam poctivých. Ale aj bača vie, že jedna čierna ovca nerobí stádo čiernym.
.... a nemusím mať vždy pravdu. (priznám je to otravné že ju mám) :cool:.

..joj, to je fakt otravné, že máš furt pravdu..len ja ti nejak nechápem, čo tu taký anonym, čoby prvý po bohu na zem spadnutý najmúdrejší, hľadá..ak všetci nemajú názor ako on, tak sú všetci v balíku so skorumpovanou bandou policajtov, ktorá nie je ochotná odkývať medzinárodný zatykač na neplatiča alimentov...achjaj,sme dopadli..a potom, babo(chlape)radˇ!....
pepsikova
07.10.09,18:34
tak som si dovolila trošku osviežiť pamäť, vybrané citácie sú asi veľmi slušné poďakovanie za poskytnuté rady..

...myslím, wilmuš, že tento tu nepotreboval rady..potreboval len niekde vykydať svoj hnoj--teda svoju zlosť...
eva.velicka
09.12.09,12:43
no neviem ludia ale ani moj ex nema majetok a vedie sa proti nemu exekucia. ak je tvoj ex legalne v zahranici vyzivne mozes vymahat cez medzinarodne centrum ochrany prav dietata (niesom si ista presnostou nazvu) ak nieje legalne v zahranici potom ides priamo k sudnemu exekutorovi, s overenou fotokopiou pravoplatneho rozsudku a o povolenie sudu sa postara priamo exekutor. pred podanim navrhu sa ale poinformuj, niektory exekutor si moze od teba ziadat zalohu, ja som si nasla takeho ktory ju neziada. Poradili mi vela aj na socialke. a potom musis samozrejme dlho dlho cakat..drzim palce
Danila
09.12.09,14:10
.

..joj, to je fakt otravné, že máš furt pravdu..len ja ti nejak nechápem, čo tu taký anonym, čoby prvý po bohu na zem spadnutý najmúdrejší, hľadá..ak všetci nemajú názor ako on, tak sú všetci v balíku so skorumpovanou bandou policajtov, ktorá nie je ochotná odkývať medzinárodný zatykač na neplatiča alimentov...achjaj,sme dopadli..a potom, babo(chlape)radˇ!....Máš krátku pamäť. A ja smolu v živote, že sa ma bojí zábudlivosť. Nie je to tak dávno, čo si oprskávala sudcov, policajtov a označila ich skorumpovanými. Kam vietor, tam plášť. Najmä, ak sa to netýka Teba. Zadávateľ má nejeden správny názor. Ale môže si ho akurát tak pri dnešnej vymožiteľnosti práva strčiť za klobúk.;):)