memphis
13.09.09,17:29
Zdravim, chcel by som sa spytat ako je to s dovozom elektroniky z USA a EU pripadne z Azie. Ak nakupujem z USA staci iba preclit dany tovar, alebo je potrebne vybavit este nejake dalsie certifikaty aby som to mohol predavat. Konkretne ide o nejake PC komponenty a specialne monitory.
Mate niekto skusenosti s riesenim zaruk mimo EU?
rickman
13.09.09,15:54
Najprv ho musis preclit a taktiez zaplatit DPH. Ono to casto zalezi aj od mnozstva - ak to budes posielat po kusoch, clo aj DPH vies obist (najma dovoz z USA).

Certifikaty - je dobre, ak to ma na sebe logo "CE". V pripade vyrobkov z Azie je toto logo casto pouzivane nepravom, no teba to nemusi trapit. Teda aspon kym nenastane problem. Certifikaty sa vsak mozu tykat aj inych veci, teda zalezi na tom, o co konkretne ide. Ale to je uz velmi specializovana oblast pokial ide o specialne produkty.

Pri elektronike a podobnych baterkovych veciach musis pocitat aj s prispevkom do recyklacneho fondu. Je to kravina, ale bude to len par eur navyse.

Zaruky - v USA to maju postavene inac ako u nas. Ak ti da vyrobca zaruku 1 rok na vsetko, tak si vyhral a nemas co riesit. Ak to navyse predavas inym firmam a nie konecnym spotrebitelom, zaruku si das aku chces (spravidla ten 1 rok). Ale od americanov pocitaj kludne so zarucnou dobou 30 pripadne 90 dni.

No a potom mozes predavat :).