oluskap
13.09.09,17:46
Chcela by som si otvoriť živnosť (asi zatiaľ na SVK), ale žiť chcem na Cypre. Je to možné? Či je jednoznačne lepšie otvoriť si ju na Cypre?
Cyperské zákony však ešte dobre nepoznám, preto by som chcela začať na SVK, ale na SVK nebudem. Čo k tomu potrebujem?
Marianna01
14.09.09,09:10
Chcela by som si otvoriť živnosť (asi zatiaľ na SVK), ale žiť chcem na Cypre. Je to možné? Či je jednoznačne lepšie otvoriť si ju na Cypre?
Cyperské zákony však ešte dobre nepoznám, preto by som chcela začať na SVK, ale na SVK nebudem. Čo k tomu potrebujem?
živnosť v SR dostaneš pod tou podmienkou, že tu máš trvalý pobyt. Ak si občanom SR (alebo budeš mať povolenie na pobyt), živnosť si tu môžeš vybaviť. Ak na túto živnosť budeš podnikať mimo územia SR - t.j. budeš vyvážať služby či tovar, aj tak sa budeš riadiť zákonmi SR, tu budeš podávať daňové priznania a všetky úrady na území SR s Tebou budú komunikovať. Napriek tomu (aj keď tiež nepoznám cyperské zákony) si Cyprus nebude chcieť nechať ujsť svoj podiel z Tvojho zisku, takže treba sa na Cypre informovať, či nebude pre Teba jednoduchšie a menej nákladné otvoriť si živnosť rovno tam - nastáva tu otázka napr. zamedzenia dvojitého zdanenia, odvodovej povinnosti v SR a na Cypre... asi si to treba dobre preštudovať a nechať prejsť hlavou, čo je výhodnejšie...