sluzby
13.09.09,18:15
dobry den, pretoze nemam skusenosti s DPH, chcela by som poradit.
Podľa uzatvorených zmluv by som mala presiahnut hranicu na registraciu DPH tj. 49 790,- EUR, ale co ked mi čast trzieb v tomto roku neuhradia a tato bude uhradena az v roku 2010. Mam v tomto pripade povinnost registracie a ako postupovat.Dakujem vopred za poradenie.
sluzby
13.09.09,19:28
prosim poradi mi niekto. dakujem.
casch
13.09.09,19:35
Účtuješ v JÚ?
sluzby
13.09.09,20:38
ano v JU, poradis mi prosim. dakujem
casch
13.09.09,21:42
Obrat v JU znamená príjem.Je to v § 4 odst. 9 Zákona o DPH. V tvojom prípade je pre účely registrácie príjem ( zaplatený z peňažného denníka ) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku. Do obratu sa nezahŕňajú príjmy z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a z príležitostne predaného nehmotného majetku.
abel
13.09.09,23:32
dobry den, pretoze nemam skusenosti s DPH, chcela by som poradit.
Podľa uzatvorených zmluv by som mala presiahnut hranicu na registraciu DPH tj. 49 790,- EUR, ale co ked mi čast trzieb v tomto roku neuhradia a tato bude uhradena az v roku 2010. Mam v tomto pripade povinnost registracie a ako postupovat.Dakujem vopred za poradenie.
Sleduj si skutočne dosiahnutý príjem, vždy na konci mesiaca si spočítaš príjem, ktorý ti uhradili buď na účet alebo v hotovosti ( nie ako máš uzavreté zmluvy) a ak súčet týchto príjmov presiahne hranicu na registráciu ( max. 12 po sebe idúcich mesiacov, samozrejme môže i skôr), tak do 20 dní od konca mesiaca, v ktorom bol ten limit prekročený, sa musíš registrovať za platiteľa DPH.
abel
13.09.09,23:35
Obrat v JU znamená príjem.Je to v § 4 odst. 9 Zákona o DPH. V tvojom prípade je pre účely registrácie príjem ( zaplatený z peňažného denníka - máš zrejme na mysli zaúčtovaný v peňažnom denníku, nie zaplatený z denníka ) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku. Do obratu sa nezahŕňajú príjmy z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a z príležitostne predaného nehmotného majetku.
;)
casch
14.09.09,07:11
Samozrejme, vďaka za upresnenie.