nivl1
13.09.09,19:50
MINULY ROK SOM DO NOVOSTAVBY ZAINSTALOVAL OKNA Z POLSKA ZNACKY DAKO MAJU CERTIFIKAT ,AJ SOM NEBRAL NAJLACNEJSIE ALE NAOPAK. NEPOZDAVAJU SA MI .SU NIEAKY ODBORNICI CO VEDIA ZISTIT CI V TYCH OKNACH JE TOLKO ZELEZA KOLKO TAM MA BIT.DAKUJEM ZA RADY
Adrana
13.09.09,19:27
Dá sa zistiť porovnaním váhy krídla rovnakých rozmerov.Alebo navrtať
tenkým vrtákom na zistenie či je tam vobec nejaká vystuž a aj keď je nemusí
mať potrebnú hrubku a namusí byť pozinkovaná.Bežne to tak robia .
220870
14.09.09,17:39
Železo zistíte magnetom.Plastové rámy do rozmeru cca 1x 1 m nemusia mať oceľovú výstuž líši sa to podľa jednotlivých výrobcov profilov a tvarov okien.Živím sa aj predajom a montážou okien,pravidelne ma kontaktujú výrobcovia a predajcovia z PL.Žiaden certifikát povolenie pre nich nieje problém stačí si povedať ,aký na druhý deň dodajú.
suvla
15.09.09,07:12
Hovorí sa, že z Poľska nie je ani čiapka dobrá. Nemám dobré skúsenosti z výrobkami z Poľska, nedostatky vyvstavú až časom. Preto prosím všetkých podporme slovenských výrobcov, mám kontakt na slovenského výrobcu, ktorý sídli na východe.
ski555
15.09.09,16:24
tak je to aj s polystyrenom z Poľska,lepšia cena,ale kto vie trošku nahliadnuť do technologie,tá nižšia cena temer vždy súvisí s lacnejším materiálom a kvalita uniká.
comodo
15.09.09,16:51
tak je to aj s polystyrenom z Poľska,lepšia cena,ale kto vie trošku nahliadnuť do technologie,tá nižšia cena temer vždy súvisí s lacnejším materiálom a kvalita uniká.

Ked tu robis reklamu , preco mi neodpovies na otazku v inej takmer totoznej teme :http://www.porada.sk/t119835-kvalitne-plastove-okna.html
pivko
15.09.09,17:19
Hovorí sa, že z Poľska nie je ani čiapka dobrá. Nemám dobré skúsenosti z výrobkami z Poľska, nedostatky vyvstavú až časom. Preto prosím všetkých podporme slovenských výrobcov, mám kontakt na slovenského výrobcu, ktorý sídli na východe.
Ha Ha vraj Slovenského výrobcu, príde ti to zamerať , okná objedná u Poľského výrobcu akurát ti ich namontuje a zinkasuje 2x toľko ako Poliak:mad:Táto téma tu už bola veľa krát tak že prajem pekné čítanie.
Ja mám okná od f. OKNOPLAST KRAKOW a to už je naozaj výrobca ktorý dodáva kvalitné okná do celej EU;)
Pozri sa tu tu fabriku :http://www.oknoplast.com.pl/
nivl1
15.09.09,17:38
Železo zistíte magnetom.Plastové rámy do rozmeru cca 1x 1 m nemusia mať oceľovú výstuž líši sa to podľa jednotlivých výrobcov profilov a tvarov okien.Živím sa aj predajom a montážou okien,pravidelne ma kontaktujú výrobcovia a predajcovia z PL.Žiaden certifikát povolenie pre nich nieje problém stačí si povedať ,aký na druhý deň dodajú.

Tak to myslite ze ten predajca co mal v Novom Soncu stenu ovesanu s certifikantmi ze to nemusi bit az taka pravda?Poculi ste o oknach znacky Dako profil Veka kovanie Wink haus.Dakujem
kero64
15.09.09,18:28
Myslím, že o plastových oknách z Polska tu už bolo dosť popísané. Skús si prečítať niektoré témy, možno tam nájdeš svoju odpoveď. Vo všeobecnosti sa hovorí, že z Polska nieje nič dobré. Nakoniec, už ti to tu niekto napísal. Nemyslím, že by sa mali všetci hádzať do jedného vreca. Tak, ako u nás a aj v celom svete sú dobrí výrobcovia a zlí výrobcovia. Firmu, od ktorej máš ty okná nepoznám, preto sa k tomu nechcem vyjadrovať. Spôsoby, ako zistiť, či a koľko železa je v profile ti popísali už v predchádzajúcich príspevkoch. Len som sa nedočítal, čo sa ti na oknách nepozdáva. Sú krivé alebo nedovierajú, netesnia? Kvalitu okna zabezpečuje viac faktorov, nielen oceľová výstuž v profile.
http://www.porada.sk/t90521-plastove-okna-z-polska.html
http://www.porada.sk/t119835-kvalitne-plastove-okna.html
220870
15.09.09,18:51
Tak to myslite ze ten predajca co mal v Novom Soncu stenu ovesanu s certifikantmi ze to nemusi bit az taka pravda?Poculi ste o oknach znacky Dako profil Veka kovanie Wink haus.Dakujem
O DAKO som nepočul( ale to nič neznamená).Problém certifikácie je na Slovensku trochu zložitejší.Detaily nepoznám, ale výrobok si môže certifikovať spoločnosť ktorá ho vyrába sama , sebe.Preto rôzne certifikáty ocenenia a ceny na rôznych podujatiach výstavach si ja osobne nevšímam.Ja verím len Nemeckej TÜV.V podstate by sa dalo povedať ak si je Poliak istý že vyrába kvalitný výrobok , tak prečo si ho nedá certifikovať v Nemecku u TÜV.Týmto som odbil všetkých PL výrobcov okien ani jeden z tých ,ktorý mi ponúkali spoluprácu nebol schopný dodať tento certifikát kvality.