afrodita3108
14.09.09,06:10
Ahojte, prosím Vás potrebujem poradiť. Chcem si otvoriť predajňu a neviem čo mám pre to urobiť. Mám si urobiť živnosť? Aké tlačivá mám vyplniť? A čo potrebujem ďalej. A viete mi prosím poradiť čo ešte mám urobiť. A náchodov sa nedá aj cez internet.
padro
14.09.09,04:55
a nahodu nemame za teba aj podnikat? :) skus si to tu nastudovat a ked ti bude nieco nejasne tak sa spytaj, myslim ze je tu toho dost ku tejto teme.
bolacka
14.09.09,05:27
ak chces podnikat stym, ze budem predavat tak musis mat zivnost, cize bude fyz.osoba-podnikatel alebo si zaloz obchodnu spolocnost. Aj zivnost a aj obchodna spolocnost musia mat predmet cinnosti obsahujuci predaj tovaru maloobchod/velkoobchod ..nakolko nemas v tomto ani paru a ani si sa neunuvala si najskor nieco nastudovat, odporucam najskor nastudovat a potom sa pytat alebo nezacinat s podnikanim vobec..
..obchodna spolocnost bude pre teba asi na zaciatok financne narocnejsia..zivnost je lahsie zalozit..daj si vyhladavat v temach ako zalozit zivnost.
..predavat tovar mozes v kamennej predajni a aj na internete..treba pocitat stym ze kamenna predajna je drahsia zalezitost, nakolko musis mat urcite priestory, musis sa naskladnit, niekto musi v tej predajni travit cas a venovat sa zakaznikom atd..
..ak si zriadis internetovy obchod staci ti mat domenu, nejakeho sikovneho cloveka co ti pomoze vytvorit funkcny shop kam ulozit produkty...je to cenovo menej narocne...tiez su tu desiatky tem ohladom podnikania na internete..
..ak mas naozaj velky entuziazmus do podnikania, mas dobry napad a nejake tie financie najskor sa nasyt informaciami a potom zacni realizovat...:)vela stastia
padro
14.09.09,07:23
bolacka nesuhlasim velmi s tym ze eshop je financne menej narocnejsi, ak chces mat kvalitny eshop, tak treba dat vela penazi do marketingu, a s tym skladom to tiez nie je pravda, dnes chcu mat ludia tovar u seba na druhy den, takze musis mat veci tiez skladom, navyse ak zoberies viac tovaru tak mas lepsiu ceny, nizsie naklady na dopravu...
bolacka
14.09.09,07:54
bolacka nesuhlasim velmi s tym ze eshop je financne menej narocnejsi, ak chces mat kvalitny eshop, tak treba dat vela penazi do marketingu, a s tym skladom to tiez nie je pravda, dnes chcu mat ludia tovar u seba na druhy den, takze musis mat veci tiez skladom, navyse ak zoberies viac tovaru tak mas lepsiu ceny, nizsie naklady na dopravu...
padro samozrejme ze je fajn mat pri eshope v sklade nejake produkty, ale nieje nutne ich mat v takom pocte ako keby si otvaral kamennu predajnu..cize sa zhodneme ze to stale vychadza lacnejsie
..ak otvoris kamennu predajnu potrebujes ju tiez nejako prezentovat akurat ze tvoja cielova skupina zakaznikov bude niekde inde..ale marketing potrebuje aj eshop a aj kamenny obchod, dokonca si dovolim tvrdit ze pre eshopy je uz tolko moznosti ktore sa daju urobit zdarma, ze aj marketing ak je spravne spraveny moze byt lacnejsi ako u kamenneho obchodu
..a ak chces mat kvalitny eshop v prvom rade treba mat aspon trocha kvalitnu platofmu ktore su tiez momentalne aj zdarma dostupne a nejaky dizajn, ktory do toho osadis..pokial niesi clovek z fachu a das si to spravit sikovnemu cloveku, budes mat kvalitny shop a zdaleka sa financie nebudu stale priblizovat k tomu co by si vrazil do zariadenia a otvorenia obchod (bez tovaru)...
...aj kamenny obchod a aj eshop ma svoje specifika a samozrejme neda sa vzdy uplne zovseobecnovat..mozes si urobit aj eshop, ktory bude financne trikrat drahsi ako otvorenie kamenneho obchodu..ale pokial by ti islo o co najlecnejsiu alternativu, bez mihnutia oka hovorim ze eshop je vzdy lacnejsia alternativa..len musis dat do toho viac svojej prace
luigi72
14.09.09,16:19
Ak by sme ratali take iste skladove zasoby, este stale usetri na najomnom za kamenny e-shop, nemusi kupovat zariadenie, ERP atd.
Nehovoriac o tom, ze pomocou e-shopu oslovi ovela vacsi okruh potencialnych zakaznikov (napr. cele Slovensko).
Dáša_
14.09.09,16:44
poviem príklad z praxe - ale českej.

Mám nejaké známe, ktoré majú v čechách obchod s korálkami. Internetový.

A tieto obchody sa zrazu začali zatvárať a miesto internetových obchodov otvárajú kamenné predajne.

Je to zvláštne, ale v čechách je v tomto type obchodu pretlak - veľmi veľa ľudí začína s málom a tak stláčajú ceny. Dlho sa síce neudržia, ale na prilepšenie počas materskej to stačí.

Ale videla som, čo to znamená zabaliť objednávku za 500 Czk.

na sklade je cca 3-4tisíc položiek. Skutočne na sklade, objednávka sa vybavuje do 24 hodín. Objednávka v pohode obsahuje 15-20 položiek a suma je naozaj 500 Czk. Zamestnáva 4 ženy, ktoré iba pripravujú objednávky. Zacvičenie "baličky" trvá cca mesiac. Daľšia žena (resp. majiteľka) tieto objednávky skontroluje, zabalí. Si predstavte, že do obálky balíte 10 ihiel takých, 10 kusov zapínania, 5 koráliek .......


Nahodenie tovaru do obchodu tiež nieje len tak za minútky. Treba odfotiť, upraviť, pomenovať, popísať - od dodávateľov to nedostanete.
Naviac reklama, marketing, stále vymýšľanie, čo ešte dalšie, novšie. Nehovorím o módnych vlnách, keď jeden čas hľadajú všetci iba obrovské žlté korálky. A o dva mesiace, keď ich konečne zoženeš, tak už chcú všetci tyrkysové.


Takže došli k presvedčeniu, že radšej kamennú predajňu s "pár" regálmi a predavačkou ako živenie 5 ľudí, ktorí iba balia.

Takže nie vždy musí byť internetová predajňa lacnejšia a výhodnejšia.
padro
14.09.09,17:19
no asi niektori nemate vela skusenosti s eshopom, ja tu teraz nehovorim o tom ked ma niekto eshop len tak na prrvirobenie, ale ked ho to ma zivit... a ten argument ved mozes oslovit cele slovensko, to je sice pravda ale ked sa povie A tak treba aj B, .. zakaznik si za par sekund moze najst najlacnejsieho predajcu, no a tu uz napr. ta vyhoda internetu konci, casto je totiz vela spekulantov ktori kazia ceny, idu aj pod cenu atd, akurat ze o rok pri reklamacii ho uz nenajdes, lenze zakaznik pri kupe ide aj po cene, niekedy hlavne po nej... je to na dlhsie...
Dáša_
14.09.09,17:31
no asi niektori nemate vela skusenosti s eshopom, ja tu teraz nehovorim o tom ked ma niekto eshop len tak na prrvirobenie, ale ked ho to ma zivit... a ten argument ved mozes oslovit cele slovensko, to je sice pravda ale ked sa povie A tak treba aj B, .. zakaznik si za par sekund moze najst najlacnejsieho predajcu, no a tu uz napr. ta vyhoda internetu konci, casto je totiz vela spekulantov ktori kazia ceny, idu aj pod cenu atd, akurat ze o rok pri reklamacii ho uz nenajdes, lenze zakaznik pri kupe ide aj po cene, niekedy hlavne po nej... je to na dlhsie...


je dosť oblastí v ktorých hodne kazia ceny také portály ako mmb....
Je veľa ľudí, ktorí tam normálne ponúkajú nové veci, berú objednávky. Pritom nemajú žiadnu živnosť, nič neplatia. Iba to kúpia na ebay napríklad za účelom predaja a so ziskom predajú. ...

A ten, kto chce dodržiavať všetky zákony ťahá za kratší koniec...
gugulik
18.07.10,12:40
Dobrý deň, potrebovala by som aj ja poradiť s niečim podobným. Chcem otovriť kamenný obchod s použitým detským tovarom. Živnosť mám, priestory tiež, žiadosť na schválenie na hygiene mám tiež. Potrebujem si vybaviť ešte niečo okrem požiarneho poriadku predajne? Samozrejme, že pri otovorení musím nahlásiť na živnostenský, mestský úrad, na daňový pokladňu.Ďakujem