toju
14.09.09,07:16
ahojte. neviem si poradit stym ako zaúčtovať nakúpený materiál na rekonštrukciu priestorov(máme ich v prenájme), napr. farby na vymalovanie, nové lampy, žiarovky atd.môžem to dať do nákup materiálu alebo je to prevádzková réžia?pracujem v alfe
lenkam68
14.09.09,07:30
Na túto otázku si už založila tému "ako zaúčtovať", kde ti bolo aj odpovedané
toju
14.09.09,11:29
ja viem lenka, ale ja ma uz z toho hlavu jak balon. stále mi to nieje jasné. prosím o jasnú odpoved. dakujem velmi pekne
lenkam68
14.09.09,11:50
:rolleyes:Je to materiál v analytickom členení - napr. spotrebný materiál. Pozri si Postupy účtovania v JÚ

§ 11
Zásoby

(1) Zásoby sa účtujú v knihe zásob a ich úhrada podľa § 4 ods. 6 písm. e) prvého bodu alebo druhého bodu.

2) Ako materiál sa účtujú najmä suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania a majetok podľa § 10 ods. 26, pričom ako
a) suroviny sa účtujú hmoty, ktoré pri výrobnom procese prechádzajú úplne alebo sčasti do výrobku a tvoria jeho podstatu,
b) pomocné látky sa účtujú hmoty, ktoré prechádzajú priamo do výrobku, netvoria však jeho podstatu,
c) prevádzkové látky sa účtujú hmoty, ktoré sú potrebné na prevádzku účtovnej jednotky ako celku, napríklad mazadlá, palivo, čistiace prostriedky,
d) náhradné dielce sa účtujú predmety určené na uvedenie hmotného majetku do pôvodného stavu alebo prevádzkyschopného stavu,
e) obaly sa účtujú veci, ktoré slúžia na ochranu a dopravu nakúpeného materiálu, tovaru a vlastných výrobkov; a ak sa nevratné obaly dodávajú zákazníkovi alebo odovzdávajú vo vnútri účtovnej jednotky spolu s dodaným
obsahom.

O účtovaní materiálu v JÚ sú tu celé haldy príspevkov. Mne osobne veeeeeľmi pomohol príspevok (len bohužiaľ neviem, kto ho napísal a nemám čas ho hľadať), ktorý pojednáva o približovaní PÚ k JÚ. Ten si pohľadaj a budeš doma.

P.s. Z Krosu ti nedali správnu odpoveď.
toju
14.09.09,12:08
ježiš dakujem! pozriem to. ešte raz diky
beatam
14.09.09,14:55
Lenka asi myslíš príspevok od Betky:

http://www.porada.sk/t92867-zosuladenie-ju-s-pu.html
babula12
16.09.09,10:33
Dobrý deň,
prosím Vás chcem si overiť či účtujem správne ak :
internet od Orange, splátku pôžičky za notebook od Orange, prípadne upomienku od Orange dávam do prevádzkovej réžie?
Ďakujem;)
atka4
16.09.09,10:39
Dobrý deň,
prosím Vás chcem si overiť či účtujem správne ak :
internet od Orange VOZD réžia, splátku pôžičky za notebook od Orange VNZP - pôžičky, úvery-podľa možností SW, prípadne upomienku od Orange dávam do prevádzkovej réžie VOZD - réžia-podľa zmluvy, ak ide o zmluvnú pokutu...?
Ďakujem;)
v texte;)
Príroda
17.09.09,18:46
Ahoj! SZČO raz, dva krát v roku ide na výstavu techniky a strojov napr. Agrokomplex a pod. Má živnosť na práce s lesnými strojmi a poľnohospodárskymi strojmi. Môžem dať do VOZD aj vstupenku na takúto akciu a to zaradiť do prevádzkovej réžie alebo kam. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer!
Zdenka 0705
17.09.09,19:06
Ahoj! SZČO raz, dva krát v roku ide na výstavu techniky a strojov napr. Agrokomplex a pod. Má živnosť na práce s lesnými strojmi a poľnohospodárskymi strojmi. Môžem dať do VOZD aj vstupenku na takúto akciu a to zaradiť do prevádzkovej réžie alebo kam. Ďakujem za odpoveď. Pekný večer!
Áno, vstupenku zaúčtuj do PR /prev. réžia/.