calahana
14.09.09,09:44
Ospravedňujem sa za opakovanie témy,ale prečítal som asi všetky ,kde som našiel toľko názorov že mam z toho guláš.

Chcem dovážať tovar,oblečenie,z UK,prostredníctvom internetu a priameho nákupu z maloobchodu a predávať ho prostredníctvom eshopu
(Viem že je už dosť eshopov na tuto temu ale ide hadam o reklamu,ak budem lepší tak verím že budem mať aj zakazníkov)
Trápia ma otázky
1. ohladom výhradného distributora- pisalo sa tu o tom ze sme v Eu, a taký pojem nie je relevantný,je to tak? Nemôže ma právne napadnúť?
2. Ako je to s predajom? ked tovar nakupim v UK v maloobchode mozem to distribuovat cez eshop?
3.Ked mi poslu doklad z Uk,pri nakupe cez net da sa to pouzit aj ako doklad o nadobudnuti,, ja neviem ze nie som zlodej?
4. Ked to nakupim osobne staci aj blok ako doklad o nadobudnutí?
Pýtam sa to skor ako si zalozim zivnost popri zamestnaní,lebo tieto otázky ma trápia a brzdia ma.
Budem vdacný každému,kto mi pomoze,aj konkurencii:D
Marianna01
14.09.09,09:05
Ospravedňujem sa za opakovanie témy,ale prečítal som asi všetky ,kde som našiel toľko názorov že mam z toho guláš.

Chcem dovážať tovar,oblečenie,z UK,prostredníctvom internetu a priameho nákupu z maloobchodu a predávať ho prostredníctvom eshopu
(Viem že je už dosť eshopov na tuto temu ale ide hadam o reklamu,ak budem lepší tak verím že budem mať aj zakazníkov)
Trápia ma otázky
1. ohladom výhradného distributora- pisalo sa tu o tom ze sme v Eu, a taký pojem nie je relevantný,je to tak? Nemôže ma právne napadnúť?
2. Ako je to s predajom? ked tovar nakupim v UK v maloobchode mozem to distribuovat cez eshop?
3.Ked mi poslu doklad z Uk,pri nakupe cez net da sa to pouzit aj ako doklad o nadobudnuti,, ja neviem ze nie som zlodej?
4. Ked to nakupim osobne staci aj blok ako doklad o nadobudnutí?
Pýtam sa to skor ako si zalozim zivnost popri zamestnaní,lebo tieto otázky ma trápia a brzdia ma.
Budem vdacný každému,kto mi pomoze,aj konkurencii:D

1. otázku výhradného dovozcu (nie distribútora) rieši dodávateľ-výrobca a predajca. Výrobca sa v podstate zaväzuje, že nedodá priamo do krajiny predajcu daný tovar žiadnemu inému predajcovi (ak sa splnia ďalšie zmluvné podmienky). Ak je výrobca Talian a Ty nakúpiš v UK, je to v podstate obídenie ich dohody... vyber si z toho, čo je pre Teba dôležité, v každom prípade je to určitým spôsobom neetické, na druhej strane šikovným patrí svet...
2. neviem, prečo by si akýkoľvek tovar nemohol distribuovať cez e-shop (samozrejme, okrem napr. liečiv apod)
3. doklad cez net, ak je riadne ošetrený (t.j. má všetky náležitosti), je platný
4.stačí, ak tento doklad má všetky náležitosti faktúry - hľadaj na porade, je tu toho veľa o náležitostiach faktúry
calahana
14.09.09,09:28
Stále ma trápi ten vyhrad. dovozcaale nasiel som aj ostatne eshopy,ktoré ponukajú to čo chcem ja,a majú tovar presne z toho istého MO co chcem aj ja,teraz je otázka ci to majú vysporiadané s dovozcom alebo to maju jednoducho na haku?