Lukáš 142
14.09.09,09:46
potrebujem poradit ako zistim svoju aktualnu dynamicku IP adresu cez cmd, skusal som to prikazom ipconfig ale vypisalo mi len miestnu adresu IPv6, adresu IPv4 (ale to je vychodzia adresa typu 192.168.1.2) potom masku podsiete a vychozí bránu, skusal som to aj cez prikaz nslookup + názov PC ale vypisalo mi len

server: UnKnown
Address: 192.168.1.1

*** UnKnown, nelze najit adresu (pocitaca - nechcem zadavat nazov): Non existent domain

ale ked zistujem adresu cez nejaky soft tak tam mi vypise aktualne pridelenu dynamicku adresu, neviete ako by som ju zistil cez cmd, lebo cez cmd by to malo byt rychlejsie a na ini pc naco budem instalovat soft ked potrebujem zistit len IP adresu, dik za pomoc
bobino38
14.09.09,07:52
www.myipadress.com
Lukáš 142
14.09.09,08:03
to bobino38: dik za radu, a nevies mi este poradit ako zistim staticku MAC adresu stroja podla aktualnej dynamicke adresy? a este ako zistim podla nazvu PC v sieti jeho aktualnu dynamicku a MAC adresu? dik za odpoved
Fero11
14.09.09,12:21
Niesom Bohvieaky odbornik na siete, ale ....
Podla mna MAC adresa kazdeho stroja musi byt jedinecna (neda sa hovorit o statickej ci dynamickej MAC adrese) za routerom.
Teda ak mas doma router a tvoja MAC je
A1:B2:C3:D4:E5:F6 tak v tej istej sieti uz dalsi PC taku MAC nemoze mat, ale za routerom uz taka MAC moze byt.
Neviem ci sa da MAC adresa inych routerov, alebo PC vo verejnej sieti nejak zistit (mozno hej) lez neviem naco ti to je ??
Ak chces zistic MAC v LAN podla PC, resp. podla jeho IP, tak sa na to opytaj admina, je to v kazdej ARP tabulke
marco2233
14.09.09,17:36
IP adresy zistis niektorym LAN scannerom ..
napr:
http://www.itsplus.sk/?katid=10&cms=Download
niektory z nich ti vypisu aj MAC adresu ale neviem naco ti to je lebo nepouzijes ju na nic :( jedine zeby si mal DHCP a chel si ju tam zadefinovat pevne k IP adrese ...
.. MAC adresa je jedinecna adresa sietoveho adaptera. niesu 2 karty s rovnakou MAC adresou...
ak chces zistit svoju WAN adresu tj IP routra pouzi mapriklad prikaz pathping
pathping www.google.sk
vypise ti to celu cestu cez rouutre...
0. IP tvojho stroja
1. IP tvojho routra vnutorna .. th tvoja GATE
2. je tvoj router tj tvoja vonkajsia IP
instructor
14.09.09,19:50
Ahojte,

prikaz ipconfig treba doplnit parametrom /all aby vypisal viac.

Na stranke www_bodka_ermodev.se/visa_firefoxExtensions.htm je utilitka ale iba pre Firefox , ktora v dolnom rohu ukazuje tvoju IP ako ta vidno zvonku...
alla66
14.09.09,20:07
Ahojte,

prikaz ipconfig treba doplnit parametrom /all aby vypisal viac.

Na stranke www_bodka_ermodev.se/visa_firefoxExtensions.htm je utilitka ale iba pre Firefox , ktora v dolnom rohu ukazuje tvoju IP ako ta vidno zvonku...
nenašla som v dolnom rohu IP, mám MF:confused:..mám klik na download external IP?
marco2233
15.09.09,06:14
nenašla som v dolnom rohu IP, mám MF:confused:..mám klik na download external IP?
pomocou ipconfig nezistis svoju WAN adresu... len nastavenie svojej "vnutornej " LAN siete.
Orim
16.09.09,09:42
ipconfig/all
marco2233
16.09.09,10:05
je jedno ci tam das all alebo nie :) pomocou prikazu ipconfig nezistis WAN adresu da sa zistit len

IP, DNS, GATEWAY,MASKA,DHCP,WINS a MAC adresa....