smachotka
14.09.09,11:05
Ahojte. Potrebujem poradiť. Naša firma ma v prenájme niejake stroje od inej firmy. Tá druhá firma nám podľa zmluvy každý mesiac faktúruje prenájom týchto strojov. Lenže tieto stroje ktoré máme od nej v prenájme prenajala jeden mesiac na pár dní aj inej firme bez toho aby nám to oznámila a prenájom v ten mesiac faktúrovala nám za celý mesiac a tej druhej firme iba za par dní. Môže sa to?
halúzka
14.09.09,09:11
Všetko je to o tom , ako ste uzatvorili zmluvu o prenájme a za akých podmienok. Pokiaľ je tam klauzula, že uvedené stroje budú výlučne prenajímané len Vašej spoločnosti, tak by som žiadala o opravu základu dane!
smachotka
14.09.09,09:23
take niečo tam nie je. Je tam že iba nájomca nesmie prenajať niekomu inému tie stroje bez súhlasu prenájímateľa
halúzka
14.09.09,10:13
take niečo tam nie je. Je tam že iba nájomca nesmie prenajať niekomu inému tie stroje bez súhlasu prenájímateľa

Z toho vyplýva, že môže prenajímateľ bez Vášho súhlasu prenajímať stroje aj ďalším nájomcom a bez porušenia zmluvných podmienok. V tom prípade by ste asi neuspeli v žiadosti o zníženie nájomného.
smachotka
14.09.09,10:40
Škoda, ale ďakujem Vám za rady.
smachotka
14.09.09,11:13
A ako by som mala proti tomu isť?
smachotka
14.09.09,11:25
A ked je to prenajom strojov?
smachotka
14.09.09,11:45
poslala som im list aj fakturu naspät s tym ze aby znizili najomne. Oni mi to poslali naspät ze to prenajimaju nam. Dakujem vam za rady
halúzka
14.09.09,12:50
na vasom mieste by som im zaplatil znizene najomne. treba si vsak prestudovat zmluvu a byt pripraveny ze moze dojst k sporu.

Ja som bola v tomto smere v odpovedi trošku opatrná, nakoľko sme zmluvu nevideli a ide o prenájom strojov nie bytu....nedávajme spolu hrušky s jablkami.
1) Môžu mať napr. prenájom stanovený pevnou cenou (paušálom) a jedno či v niektorom mesiaci si ho zoberú na práce 4x alebo ho budú potrebovať len 3x.
2) Stroje po použití napr.po pracovnej zmene vrátia späť prenajímateľovi! Prečo by ich nemohol prenajať ešte na dve hodiny?
3) Môžu mať , taktiež obsiahnuté v zmluve , že stroje si budú prenajímať cez pracovný týždeň a tu sa mi vynára otázka, prečo by prenajímateľ nemohol stroje prenajať aj iným nájomcom napr.cez víkend?
Je ťažko odpovedať jednoznačne na danú problematiku.....chcelo by to viac informácií, aby sme pýtajúceho nezavádzali do omylu.
halúzka
14.09.09,13:05
ak si prenajmem napr. skrinku v telocvicni tak jedneho dna tam mozem prist a najst v nej cudzie veci lebo skrinky "nie su umiestnene u najomncu"?

Reaguješ zbytočne podráždené....každý nájom je špecifický!
Don133
14.09.09,13:10
Ako si prišiel na to, že majitel prenajal tie stroje aj inej firme?
tj. bol si obmedzený v použivaní dotknutých strojov?
alebo si len niekde objavil faktúru?
smachotka
14.09.09,13:18
Viem ze prenajimatel určite faktúroval aj tej druhej firme prenajom, sice iba na par dni ale faktúroval.