marulik
14.09.09,12:04
Dobrý deň

chcem poprosiť o radu čím odmastiť zárubňu po použití odstraňovačov starých náterov. Ide to pekne dole až po želežo ale je to také čudné akoby zbytky toho odstraňovača.
Vopred ďakujem za rady
camozzi
14.09.09,10:09
V pohode aj riedidlom S-60001 alebo C-6000. Kupis v drogerii alebo v predajni farby-laky.
marulik
14.09.09,10:30
och ďakujem, mám doma. Ešte otázočka ak to oschne môžem hned základnou farbou na kov aj maľovať? Pýtam sa tak hlúpo preto, či náhodou to nemá nejakú dobu schnutia. Lebo na škatuli píšu omyť vodou alebo terpentínom a sa mi to zdá že to iba pre drevo a nie na kov. Vôbec mi to zárubňu neomývalo, povedala by som, že skôr tú masnotu rozťahovalo. Vďaka
camozzi
14.09.09,10:48
Ak si dala dole staru farbu, tak povrch trosku obrus brusnym papierom 60 alebo 80, aby zakladna farba dobre chytila. Potom dobre pretri s handrou a riedidlom. Zacni nanasat zakladnu farbu plochym stetcom vzdy jednym smerom - zhora dole alebo zlava doprava. Pockaj kym zakladna dobre preschne (pri takom vlhkom vzduchu aj 24 hodin) a potom rovnakym sposobom nanasaj druhu vrstvu.
Nezabudni sa dobre pozriet na obal farieb ci su vodou rieditelne alebo je to syntetika.
IgyPop
14.09.09,10:53
Neviem aký odstranovac náterov pouzívas, ale matne si vybavujem, ze mne od toho nesiel stetec umyt ani s C-6000 ani s S-6006. Ja som to nechal vzdy preschnút a potom som to drot. kefou/smirglom docistil.
Na odmastenie je asi lepsie C-6000, cize ludovo aceton, S-6006 je trosku také mastnejsie, aspon mne sa to zdá, ale mastnotu rozpústa tiez. S-6006 by mozno robil problém pre vodové farby. Este ma napadlo - tech. benzín by mohol tiez zabrat.
marulik
14.09.09,11:25
vdaka mládenci

mám základnú syntetickú antikoroznu náterovú hmotu na báze alkydovej živice PRAKTIK a tiež email syntetický univerzálny PRAKTIK obidve riediteľné S 6006.