mirotn
14.09.09,12:11
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť - v júni som bol 5 dni na OČR so synom, vyplatená OČR-ka mi prišla až tento mesiac a ešte k tomu mi ju si omylom poslali na súkromný účet /nie na ten určený na podnikanie/. Ako si mám zaevidovať túto skutočnosť do účtovníctva. Dám to ako PNZD a musím si aj tento bankový výpis celý rozpísať do PD? Nemôžem si to poslať zo súkromného účtu na ten podnikateľský, s poznámkou že je to výplata OČR zo sociálnej poisťovne? Asi to trochu motám... vopred díky za rady
Xanti
14.09.09,10:12
OČR nie je príjmom z podnikania.
Takže je správne, že Ti to prišlo na súkromný účet. Túto sumu neeviduješ do JU.
mirotn
14.09.09,10:26
Díky moc, ja sa to raz vďaka vám poraďákom snáď všetko naučím.
abel
14.09.09,10:46
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť - v júni som bol 5 dni na OČR so synom, vyplatená OČR-ka mi prišla až tento mesiac a ešte k tomu mi ju si omylom poslali na súkromný účet /nie na ten určený na podnikanie/. Ako si mám zaevidovať túto skutočnosť do účtovníctva. Dám to ako PNZD a musím si aj tento bankový výpis celý rozpísať do PD? Nemôžem si to poslať zo súkromného účtu na ten podnikateľský, s poznámkou že je to výplata OČR zo sociálnej poisťovne? Asi to trochu motám... vopred díky za rady
Termín výplaty záleží od toho, kedy si OČR odovzdal Sociálnej poisťovni. U nás majú uzávierku do 5. dňa v mesiaci, ak tam dovtedy uplatnenie nároku nie je, posúva sa do ďalšieho mesiaca.

Vyplatili ti to na ten účet, ktorý si uviedol, odkiaľ by SP vedela čísla tvojich účtov? Na veci to ale nič nemení, nemá to s tvojim podnikaním nič spoločné, nemusíš nič preúčtovávať.