vitamin_r
14.09.09,12:37
po tom co ma samotny administrator stranky http://www.porada.sk/1152733-post133.html ociernil a prekrutil moje slova a potom preventivne zamkol temu aby som nemohol reagovat na jeho nepravdy a branit sa sam navrhujem moje vylucenie z tejto stranky.

udivuje ma ako daleko je schopny zajst administrator tejto stranky kvoli mojim par "provokacnym" prispevkom. keby intenzitu jeho reakcie videl nezaujaty pozorovatel tak asi by si myslel ze som mu minimalne vyvrazdil celu rodinu. ten falosny biely usmev ktory ziari na navstevnikov jeho stranky z jeho avataru neklame. ak mu mozem poradit: navrhujem kurz zvladania hnevu.

tvrdenie ze tuto stranku vytvoril je nepravda. softver je vbulletin z www.vbulletin.com. zakupenie licencie za 200 dolarov nie je to iste ako vytvorenie stranky.

tato stranka mi osobne dala velmi malo, je to taka uroven krcmovej diskusie.

ak sem chcete prispiet, nezabudajte na dodrziavanie etikety:

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady. Aj ked sam admin ju obcas porusuje a komentuje umysly, pohnutky a osobu http://www.porada.sk/1148583-post11.html

ak mi chcete napisat ze nemam pravdu tak setrite cas a udery do klavesnice - nezaujima ma to.

Have a nice day.
Watson
14.09.09,10:42
Hovorí ti niečo konverzia právneho úkonu?
Xanti
14.09.09,10:59
Hovorí ti niečo konverzia právneho úkonu?


samozrejme ze ano. ku ktoremu vyroku sa ma vztahovat konverzia?
No dobre ... zaujali ste ma ;), čo to je tá konverzia právneho úkonu?

Už ked ste začali tak dokončite nech to vieme všetci. :D
mlisa
14.09.09,11:12
vyhladavanie v rozhodnutiach najvyssieho sudu SR:

Text rozhodnutia obsahuje: konverzia

Zobrazený 0 - 0 záznam z 0

ako vidis, nic take ako konverzia neexistuje. to si len Watson vymysla :-)

preco len rozhodnutia najvyssieho sudu? Rozsir to na vsetky sudy a urcite ti nieco najde :)
hanelie
14.09.09,11:13
konverzia právneho úkonu = odporovateľnosť právneho úkonu
§ 42a oz
Watson
14.09.09,13:02
No dobre ... zaujali ste ma ;), čo to je tá konverzia právneho úkonu?

Už ked ste začali tak dokončite nech to vieme všetci. :D

Konverzia právneho úkonu je prípad, keď sa právny úkon posudzuje podľa svojho obsahu a úmyslu jeho účastníkov a nie podľa názvu. Sledujú sa pritom všetky okolnosti, za ktorých bol tento právny úkon urobený. Je to napr. prípad, ktorý uviedol vitamin_r - zmluva o výpožičke, ktorá je bezodplatná - ak je tam odplatnosť, môže to byť posúdené aj ako zmluva nájomná a pod.


vyhladavanie v rozhodnutiach najvyssieho sudu SR:

Text rozhodnutia obsahuje: konverzia

Zobrazený 0 - 0 záznam z 0

ako vidis, nic take ako konverzia neexistuje. to si len Watson vymysla :-)

Vitamin_r, ja som len úmyslene zadal v úvode túto otázku ako budeš reagovať, keďže si ma ss nepriamo vyzval do diskusie. Ale snáď si nemyslíš, že mám chuť a čas s tebou viesť kontraproduktívnu diskusiu a vyvracať tvoje predstavy :D
kaco11
14.09.09,13:13
úplne laicky reagujem na bod
1) kúpna zmluva v ktorej predavajúci predáva cudziu vec je neplatná

(príklad: sused "predá" dom druhého suseda)
[nejde tu o otázku či prejde vlastníctvo na kupujúceho ale či je zmluva platná]

Zmluva je platná pokiaľ splňa určité podmienky. A v tomto prípade ak je v zmluve už hned na začiatku stanovené, že pán X predáva pánovi Y dom, ktorý mu nepatrí a v zmluve je uvedené, že je ten dom jeho, tak je to lož a to robí zmluvu neplatnou, nie?
Watson
14.09.09,13:16
po tom co som ta v inej teme tykajucej sa (1) uplne zdevastoval si myslim ze uz sa nezmozes na ziadne argumenty a preto radsej ustupis. ale chapem, nemozem od teba cakat obhajit neobhajitelne.

tema bola skor zalozena pre ostatnych. mozno tu pride nejaky genius mi odargumentovat ze v pripade (1) je zmluva ozaj neplatna:eek:.

K otázke platnosti resp. neplatnosti kúpnej zmluvy, kde niekto predáva vec, ktorej nie je vlastníkom som sa už vyjadril, a nezdavastoval si ma, to sú opäť len tvoje predstavy, ktoré nemám v úmysle ti vyvracať. Ahoj a kľudne môžeš viesť aj monológ :D:D:D:D
kaco11
14.09.09,13:21
v tom prípade je to sprostredkovanie a za ďaľšie bavíme sa v tom prípade o dvoch rôznych zmluvách
kaco11
14.09.09,13:55
- Podľa Obchodného zákonníka kúpnou zmluvou sa predávajúci zaväzuje dodať kupujúcemu hnuteľnú vec a previesť na neho vlastnícke právo k tejto veci. Kupujúci sa zaväzuje zaplatiť dohodnutú kúpnu cenu včas a prevziať tovar. Od zmluvy možno odstúpiť iba v prípadoch, ktoré ustanovuje zmluva alebo zákon. Zmluvné dohody majú prednosť pred zákonom.
Neplatné sú právne úkony, ktorým chýba niektorá náležitosť, ktorú zákon vyžaduje pod sankciou neplatnosti. Podľa Občianskeho zákonníka sa musí právny úkon urobiť slobodne a vážne, určite a zrozumiteľne. Neplatný je aj právny úkon, ktorého predmetom je plnenie nemožné a keď ho urobil ten, kto nemá spôsobilosť na právne úkony. Tiež ten právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu, obchádza ho, či sa prieči dobrým mravom. Ak nebol urobený vo forme, ktorú vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov. Právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúca, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť.


to sa vzťahuje aj na predaj domu aj na internetový obchod.
kaco11
14.09.09,14:12
vitamin v tomto prípade dávaš do súvisu dve nezlúčiteľné veci. V troška divnom pohľade hovoríš o zmluve. to chápem, ale na druhej strane ja ako e-shop mám dodávateľským spôsobom uzatvorenú zmluvu so svojím dodávateľom. Viem, že mi ju dodá. Resp. vec je už objednaná ale nie je u mna fyzicky na sklade aby som ju vyexpedoval. Ale predávať cudzí dom pokiaľ nemám v tom čase už uzatvorenú zmluvu s právoplatným majiteľom je troška o niečom inom. Zmluva je neplatná. Zmluva sa tak či tak stáva neplatnou, pretože ja akože predávajúci nesplním podmienky stanovené v zmluvy, takže je neplatná.
kaco11
14.09.09,14:32
vitamin, takze po prve. nie nedal ale nedala.

Nie je platná. Co sa týka toho e-shopu nerieš to ďalej čo sa stane s tovarom. Odmietol si to riešiť v prípade domu.

kúpnou zmluvou sa predávajúci zaväzuje dodať kupujúcemu hnuteľnú vec a previesť na neho vlastnícke právo k tejto veci.

ako to chceš spraviť keď nemáš dom, nemáš 1000 Eur.????

mimotemyVitamin, nie si hlupy tak prosim sa nesnaz vyvolat tento dojem u ostatnych. Mám nápad, pokiaľ máš ešte problém s objasnením tejto veci skús predať môj byt niekomu ďaľšiemu a myslím že sa nájde dosť ľudí /polícia, prokurátor, sudca/, s ktorými si o tom môžeš pokecať a pokúsiť sa im vysvetliť svoju teóriu:)
Don133
14.09.09,15:13
vitamin, takze po prve. nie nedal ale nedala.

Nie je platná. Co sa týka toho e-shopu nerieš to ďalej čo sa stane s tovarom. Odmietol si to riešiť v prípade domu.

kúpnou zmluvou sa predávajúci zaväzuje dodať kupujúcemu hnuteľnú vec a previesť na neho vlastnícke právo k tejto veci.

ako to chceš spraviť keď nemáš dom, nemáš 1000 Eur.????

mimotemyVitamin, nie si hlupy tak prosim sa nesnaz vyvolat tento dojem u ostatnych. Mám nápad, pokiaľ máš ešte problém s objasnením tejto veci skús predať môj byt niekomu ďaľšiemu a myslím že sa nájde dosť ľudí /polícia, prokurátor, sudca/, s ktorými si o tom môžeš pokecať a pokúsiť sa im vysvetliť svoju teóriu:)
neviem prečo sa vitamin_r urazil dostal od teba ferovu ponuku alebo žeby nepriamo priznal vyvrátenie jeho tvrdenia ?
Don133
14.09.09,15:27
neurazil som sa. debata nikam neviedla.

aku ponuku? ze mam predat jej byt? co myslis ze co by sa stalo? velke NIC.

vidiš bod 1. vyriešený
Don133
14.09.09,15:33
.....aby si to mal aj obšírnejšie..:..."Právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúca, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť. Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou. Ak právny úkon robia viaceré osoby, nemusia byť ich podpisy na tej istej listine. Rozlišujeme absolútnu a relatívnu neplatnosť právneho úkonu. Absolútna neplatnosť nastáva priamo zo zákona a pôsobí voči každému, takže každý sa jej môže dovolať. Absolútna neplatnosť právneho úkonu sa nepremlčuje. Relatívna neplatnosť nepôsobí priamo zo zákona, ale je založená na vyvrátiteľnej domnienke platnosti tohto právneho úkonu. To znamená, že relatívne neplatný právny úkon spôsobuje následky, akoby bol platný, ak nebol zbavený týchto následkov. Právnych následkov môže byť zbavený rozhodnutím súdu (či iného štátneho orgánu) alebo tým, že ho účastníci po vzájomnej dohode uznajú za neplatný. Na relatívnu neplatnosť súd prihliada iba na návrh oprávnenej osoby. Právo dovolať sa relatívnej neplatnosti sa premlčuje v lehote troch rokov po vykonaní právneho úkonu. Relatívnej neplatnosti sa však vo svoj prospech nemôže dovolávať ten, kto ju spôsobil."....odkial je to predpokladam vieš....
Don133
14.09.09,15:40
hovorim ze ziadny omyl tam nebude. nikoho neuvediem do omylu ak mu poviem ze tu vec nevlastnim.

Absolútna neplatnosť.....
Don133
14.09.09,15:50
ktory § o tom hovori?

:)))))...ty si priklad demokracie prejavu v praxi..... proste kapitola sama o sebe...