ANNA
20.07.04,07:06
Zmiatla ma moja známa, ktorá bola na DÚ s otázkou.
Zakúpili auto ( vlastne osobné ) ale v TP má N1. Podľa mňa z pohľadu DPH ide o nákladné auto a je nárok na odpočet.
A teraz: Dokúpila CD prehrávač, alarm, klímu ...Na DÚ jej povedali, že nie je nárok na odpočet. Ja si myslím, že nakoľko je to auto N1, nárok na odpočet je. Čo si myslíte vy ostatný, aký je Váš názor? A ako možno predísť tomu ak pracovníčka DÚ pokytne nepravdivé informácie?
Luckasari
20.07.04,07:33
§49 ods. 6 naozaj hovori o osobnom automobile, a o prislusenstve osob.automobilu, a kedze osob.automobil je M1 a ta znama ma N1, tak podla mna narok na odpocitanie ma
a co sa tyka dokazovania danovemu uradu, tak len zakonom sa da argumentovat