Lenka19
15.09.09,00:14
dobry den
za mesiac maj som mala odpracovanych 189 hodin.Dostala som mzdu 229 eur.Z kolegynou mi zamenili vyplatne pasky t.z.mame 266eur zaklad mzdy a variabilnu zlozku som mala 145 eur, ale tu pripocitali mojej kolegyni a ja mam na vyplate jej 65 eur.S tym, ze je tam takyto rozdiel, realne kolegyna ma na vyplatnej paske este o 0,50 eur mensiu vyplatu ako ja z 65 eurami.Po ustnej dohode z veducim a majitelom sa to nevyriesilo a ani jeden z nich mi nepodal korekrnu informaciu povedali mi len, ze sú tam vyssie odvody tak preto a ze vyplatnu pasku nebudu preratavat.Vyplatne pasky obe som si prepocitala cez uctovnicku a vyslo jej, ze som mala mat o 57 eur viac mesacnu vyplatu.Nasledne som opat za mesiac jun mala odratanych 82 eur z vyplatnej masky bolo uvedene ze premia mesacna a minus.
Da sa realne podat pisomna ziadost o prepocitanie vyplat?Pretoze pracujem od pol 9 do 19 :00 a nedokazem z takychto vyplat vyzit.
Dakujem za odpoved.
Xanti
15.09.09,06:32
dobry den
za mesiac maj som mala odpracovanych 189 hodin.Dostala som mzdu 229 eur.Z kolegynou mi zamenili vyplatne pasky t.z.mame 266eur zaklad mzdy a variabilnu zlozku som mala 145 eur, ale tu pripocitali mojej kolegyni a ja mam na vyplate jej 65 eur.S tym, ze je tam takyto rozdiel, realne kolegyna ma na vyplatnej paske este o 0,50 eur mensiu vyplatu ako ja z 65 eurami.Po ustnej dohode z veducim a majitelom sa to nevyriesilo a ani jeden z nich mi nepodal korekrnu informaciu povedali mi len, ze sú tam vyssie odvody tak preto a ze vyplatnu pasku nebudu preratavat.Vyplatne pasky obe som si prepocitala cez uctovnicku a vyslo jej, ze som mala mat o 57 eur viac mesacnu vyplatu.Nasledne som opat za mesiac jun mala odratanych 82 eur z vyplatnej masky bolo uvedene ze premia mesacna a minus.
Da sa realne podat pisomna ziadost o prepocitanie vyplat?Pretoze pracujem od pol 9 do 19 :00 a nedokazem z takychto vyplat vyzit.
Dakujem za odpoved.
Zaujímavé počty. Nie som mzdárka. Ale toto mi vôbec nesedí. :confused:

Ako môže mať niekto základ mzdy... 266 €
pohyblivú zložku ..............................65 €
spolu ............................................331 €
a dostať čistú výplatu .....................229 € :eek:
Ked len jednoduchým prepočtom cez http://www.financnik.sk/financie.php?did=154 mi vychádza, že čistá mzda mala byť 284 € pred zrážkou za stravné lísky resp. stravu. A neverím, že by zamestnanec za mesiac zaplatil za stravu 55 €.:eek:

Detto druhý prípad ked pohyblivá zložka je 145 €
spolu zo základom ...................................411 €
a dostať čistú výplatu ( z textu )................ 228,50 €
Ked prepočtom cez http://www.financnik.sk/financie.php?did=154 mi to vychádza, že čistá mzda mala byť vo výške 350 €, a detto nie je možné stiahnuť ten rozdiel 121,50 € na stravu. :eek::eek:

Tam sa deje čosi nekalé, a prečo vlastne si další mesiac mala pridanú variabilnú zložku a zároveň odpočítanú? Teda neviem to mi nesedí lebo ešte aj z minimálnej hrubej mzdy 295,50 € mi vychádza čistá mzda 254,5 € čo je viac ako bolo tebe vyplatené. Aj ked rozdiel je 25,5 čo je reálnejšia suma za stravné na daný mesiac.

Mám pocit, že ťa nevyplácajú podľa pracovnej zmluvy ale z minimálnej mzdy a preto robia machinácie z pohyblivou zložkou.