wegamizi
14.09.09,23:18
Dobry den,
prosila by som poradit v nasledovnej veci. Dala som do opravy telefon v zaruke. Po dvoch tyzdnoch sa mi telefon vratil naspat s listom od servisneho technika, ze mi moznost uplatnenia zaruky rusia z dovodu, ze do telefonu sa dostala neznama tekutina, ktora ho poskodila. Ja som si vsak ista, ze som s telefonom zaobchadzala setrne. Na moju otazku, ako je to mozne mi odpovedali, ze je to normalne. Vraj mobilny telefon sa moze poskodit z vlhkeho pocasia, alebo z vyparov v kuchyni. No zda sa mi to nemozne. Mozem sa, prosim, domoct napravy v zlom rozhodnuti????????? Moze mi niekto takto zrusit pravo na zaruku????????????? { telefon mam zmluvny, takze platit musim a volat nemozem, nemam ako}
Stanislav 1975
14.09.09,21:38
Dobry den,
prosila by som poradit v nasledovnej veci. Dala som do opravy telefon v zaruke. Po dvoch tyzdnoch sa mi telefon vratil naspat s listom od servisneho technika, ze mi moznost uplatnenia zaruky rusia z dovodu, ze do telefonu sa dostala neznama tekutina, ktora ho poskodila. Ja som si vsak ista, ze som s telefonom zaobchadzala setrne. Na moju otazku, ako je to mozne mi odpovedali, ze je to normalne. Vraj mobilny telefon sa moze poskodit z vlhkeho pocasia, alebo z vyparov v kuchyni. No zda sa mi to nemozne. Mozem sa, prosim, domoct napravy v zlom rozhodnuti????????? Moze mi niekto takto zrusit pravo na zaruku????????????? { telefon mam zmluvny, takze platit musim a volat nemozem, nemam ako}

Skús podať nejaké odvolanie voči tomuto rozhodnutiu najskor v T-mobile a keď neuspeješ,tak by som sa obrátil na SOI,ale neviem ,veľké šance ti nedávam:mad:,predsa len T-mobile je kolos :confused:a je dosť ťažko proti ním bojovať...-ale ak vieš ,že právo je na tvojej strane,za pokus to stojí...
Xanti
15.09.09,09:56
Nedá sa zrejme nič iné len súhlasiť so Stanislav1975 , na nete si človek prečíta veľa podobných príbehov ako si napísala ty.
:eek:http://staznosti.sme.sk/cpld/801/TMobile-Slovensko-a-s/Reklamacie-v-TMobile-maju-podozrivo-zhodne-vysledky.html

http://staznosti.sme.sk/cpld/3155/Orange-Slovensko-as/Pri-opakovanej-oprave-sa-nasiel-dovod-preco-ju-nevykonat.html

a spoločný menovateľ, tekutina resp. zoxidované kontakty.

Osobne čo sa týka reklamácie s telefonmi v T-mobile, mám dve skúsenosti. Obe pozitívne, dokonca prvý tel. čo som reklamovala ( chyba sa prejavila 3 mesiace po kúpe, a vtedy ešte neplatila 2 ročná záručná lehota ) Siemens C60 mi fachčí dodnes a je tomu už cca skoro 7 rokov. A ten druhý, SE tak tam som mala vadnú nabíjačku už od zakúpenia, takže vymenili nabíjačku a hotovo. Telefon ide musím poklopať. :rolleyes:

Takže ak chceš používať svoju kartu ( čo by si mala, nakoľko platíš paušál ) asi Ti neostane nič iné len si kúpiť nejaký lacný telefon viď
http://www.datart.sk/katalog/mobilne-telefony.html?startPos=0&orderBy=price&orderDir=ASC

http://www.pixmania.sk/mobilny-telefon/sksk6_25_pm.html

a do budúcna porozmýšľať, či sa zaviažeš ešte u nejakého operátora, alebo budeš využívaš služby bez viazanosti a tým pádom bez akciového telefonu.
alla66
15.09.09,12:24
Dobry den,
prosila by som poradit v nasledovnej veci. Dala som do opravy telefon v zaruke. Po dvoch tyzdnoch sa mi telefon vratil naspat s listom od servisneho technika, ze mi moznost uplatnenia zaruky rusia z dovodu, ze do telefonu sa dostala neznama tekutina, ktora ho poskodila. Ja som si vsak ista, ze som s telefonom zaobchadzala setrne. Na moju otazku, ako je to mozne mi odpovedali, ze je to normalne. Vraj mobilny telefon sa moze poskodit z vlhkeho pocasia, alebo z vyparov v kuchyni. No zda sa mi to nemozne. Mozem sa, prosim, domoct napravy v zlom rozhodnuti????????? Moze mi niekto takto zrusit pravo na zaruku????????????? { telefon mam zmluvny, takze platit musim a volat nemozem, nemam ako}
wegamizi, ruku na srdce:)....nemala si niekedy telefón v kúpeľni, keď si sa išla sprchovať, kúpať... V kuchyni pri sporáku...alebo nezmokla si? Tiež si myslím, že zaobchádzam s telefónom šetrne a nič sa mu nemôže stať...ale....mala som ho so sebou v kúpeľni = nechcela som zmeškať dôležitý telefonát...v kuchyni pri varení býva položený čo najbližšie k sporáku a v mojom dosahu, pretože mi hrá rádio, ide TV a do toho hučí mixér....občas ho chytím mokrými rukami, už bol celý zaprášený od múky, kakaa ...sú to drobné detaily, ktoré si neuvedomujeme, ale môžu poškodiť fon.:mee:
ak si si vedomá, že nič sa z toho nestalo ...vráť sa do predajne a porozprávaj sa kľudne s pracovníkom T-Mobile, akú máš šancu na úspech. Počas reklamačného procesu T-Mobile poskytuje náhradný mobilný telefón. Zákazník však musí zložiť finančnú zábezpeku v hodnote do 30€, v závislosti od hodnoty náhradného prístroja.
Viem, si nahnevaná, tiež sklamaná, operátor za to nemôže...chybu našli v servise, napísali reklamačný protokol a operátor sa riadi svojim reklamačným poriadkom.Držím palce:)
Každý telefón vo vlhkom prostredí sa pokazí...nezáleží, či je kupovaný na akciu za 1 Sk, alebo v predajni za 300 €
PS:Xanti, robíš náborovú pracovníčku do modrých? ;)Platia dobre?:D:D:D
Xanti
15.09.09,15:42
wegamizi, ruku na srdce:)....nemala si niekedy telefón v kúpeľni, keď si sa išla sprchovať, kúpať... V kuchyni pri sporáku...alebo nezmokla si? Tiež si myslím, že zaobchádzam s telefónom šetrne a nič sa mu nemôže stať...ale....mala som ho so sebou v kúpeľni = nechcela som zmeškať dôležitý telefonát...v kuchyni pri varení býva položený čo najbližšie k sporáku a v mojom dosahu, pretože mi hrá rádio, ide TV a do toho hučí mixér....občas ho chytím mokrými rukami, už bol celý zaprášený od múky, kakaa ...sú to drobné detaily, ktoré si neuvedomujeme, ale môžu poškodiť fon.:mee:
ak si si vedomá, že nič sa z toho nestalo ...vráť sa do predajne a porozprávaj sa kľudne s pracovníkom T-Mobile, akú máš šancu na úspech. Počas reklamačného procesu T-Mobile poskytuje náhradný mobilný telefón. Zákazník však musí zložiť finančnú zábezpeku v hodnote do 30€, v závislosti od hodnoty náhradného prístroja.
Viem, si nahnevaná, tiež sklamaná, operátor za to nemôže...chybu našli v servise, napísali reklamačný protokol a operátor sa riadi svojim reklamačným poriadkom.Držím palce:)
Každý telefón vo vlhkom prostredí sa pokazí...nezáleží, či je kupovaný na akciu za 1 Sk, alebo v predajni za 300 €
PS:Xanti, robíš náborovú pracovníčku do modrých? ;)Platia dobre?:D:D:D
Neprovokuj,;):---:D:D:D
mnohí ludia sú u pomarančových aj ružových bez viazanosti, nevezmú telefon a využívajú paušaly, ktoré im vyhovujú. V podstate som si to uvedomila nie tak dávno v diskusii s jedným poraďákom, ktorý je vyslovene proti modrým. :D:D:D:D:D

Nikoho nikam nelanarim, každému iné vyhovuje. Naozaj wegamizi naozaj ti asi nič iné neostáva len kúpiť nový mobil, za pár € aby tá strata nebola moc veľká.
wegamizi
15.09.09,18:16
Dakujem vam za podporu a pochopenie. To mi chybalo od pracovnicky, ktora ma u mobilneho operatora obsluzila a podarovala mi spat nefunkcny telefon. Nevadi, aj to je realita. Len tak rozmyslam, co by sa stalo, keby si mobilny operator nejakym sposobom vsimol a vazil, ze mam u nich aktivovanych 5 cisel, mam dobru platobnu disciplinu a som klientkou 12 rokov? Nebol by to dobry obchodny tah?? Nestalo sa tak. Takze som sa rozhodla, odchadzam sklamana k inemu, snad k lepsiemu. Pausaly u tohto operatora nedavaju, telefony za 1€ tiez nie, tak sa uz vyhnem sklamaniam. Este raz vam dakujem za vase povzbudive myslienky.
Xanti
15.09.09,19:24
Nevadi, aj to je realita. Len tak rozmyslam, co by sa stalo, keby si mobilny operator nejakym sposobom vsimol a vazil, ze mam u nich aktivovanych 5 cisel, mam dobru platobnu disciplinu a som klientkou 12 rokov? Nebol by to dobry obchodny tah?? Nestalo sa tak. Takze som sa rozhodla, odchadzam sklamana k inemu, snad k lepsiemu. Hm, ako hovorí jedno príslovie ... JEDNA LASTOVIČKA JAR NESPRAVÍ.... teba si tvoj op, ktorému si bola verná ani nevšimne. Ale verím, že sa spamätá ked mu to urobí pol miliona klientov. Len potom už bude neskoro.

Btw. nie si sama, ja čakám na skončenie viazanosti u ružových , a pomarančový ma nikdy nelákali, takže u mňa je víťaz jasný.

Ináč mám pocit, že ponuka a paušaly u ružových či magentových či aký to sú, sú strašne drahé. Pre veľa volajúcich majú pomarančový super ponuky, pre menej volajúcich víťazom sú modrý, a magentový operátor si bude hlavu búchať o chvílku o stenu. ;)
luigi72
15.09.09,20:51
Takže ak chceš používať svoju kartu ( čo by si mala, nakoľko platíš paušál ) asi Ti neostane nič iné len si kúpiť nejaký lacný telefon
a do budúcna porozmýšľať, či sa zaviažeš ešte u nejakého operátora, alebo budeš využívaš služby bez viazanosti a tým pádom bez akciového telefonu.

Bez ohladu na to, ci bude mat akciovy telefon s viazanostou alebo kupeny v hotovosti bez viazanosti, v tom pripade, ak sa pokazi a budu porusene zarucne podmienky, tak ci tak bude musiet kupit novy telefon. V com je rozdiel? :confused:

Vlhkost sa dostane do mobilu hocikde a hocikedy, staci prist v zime domov do teplucka, hned sa vnutri kondenzuje vlhkost. Ziadny bezne predavany telefon nie je vodotesny.
Mnoho ludi si neuvedomuje ani nasledky "neskodneho" padu MT, kde sa moze bez problemov poskodit RF panel. Mobil samozrejme funguje aj nadalej. Potom, ked sa posle do servisu s dajakou chybou, vrati sa neopraveny kvoli mechanickemu poskodeniu. Pad stacil na to, aby sa poskodilo lepidlo, ktore chrani BGA suciastku. Ked sa telefon rozoberie v servise a nasledne sa posklada, uz nemusi vobec fungovat. Rozobratie staci na to, aby sa oddelili mikroskopicke kontakty na paneli.
Navyse kazdy vyrobca ma presne definovane postupy, ktore ASS musia presne do bodky dodrzat.

Ked si precitate zarucne podmienky, mate 2 hlavne vyluky: v pripade mechanickeho poskodenia a v pripade poskodenia tekutinou. Takze sa chrani tak operator, ako aj vyrobca.
Stanislav 1975
15.09.09,21:00
Bez ohladu na to, ci bude mat akciovy telefon s viazanostou alebo kupeny v hotovosti bez viazanosti, v tom pripade, ak sa pokazi a budu porusene zarucne podmienky, tak ci tak bude musiet kupit novy telefon. V com je rozdiel? :confused:

Vlhkost sa dostane do mobilu hocikde a hocikedy, staci prist v zime domov do teplucka, hned sa vnutri kondenzuje vlhkost. Ziadny bezne predavany telefon nie je vodotesny.
Mnoho ludi si neuvedomuje ani nasledky "neskodneho" padu MT, kde sa moze bez problemov poskodit RF panel. Mobil samozrejme funguje aj nadalej. Potom, ked sa posle do servisu s dajakou chybou, vrati sa neopraveny kvoli mechanickemu poskodeniu. Pad stacil na to, aby sa poskodilo lepidlo, ktore chrani BGA suciastku. Ked sa telefon rozoberie v servise a nasledne sa posklada, uz nemusi vobec fungovat. Rozobratie staci na to, aby sa oddelili mikroskopicke kontakty na paneli.
Navyse kazdy vyrobca ma presne definovane postupy, ktore ASS musia presne do bodky dodrzat.

Ked si precitate zarucne podmienky, mate 2 hlavne vyluky: v pripade mechanickeho poskodenia a v pripade poskodenia tekutinou. Takze sa chrani tak operator, ako aj vyrobca.
Ja len doplním,že tieto "akciové" telefony sú kvalitatívne úplne dolu,to sú telefony fakt len na tú viazanosť(na 2 roky)...úplne iný telefon dostanete brandovaný od operátora a úplne iný telefon kúpite za hotové niekde v zahraničí...-a pritom myslím tú istú značku a typ telefonu...
Xanti
15.09.09,21:06
Bez ohladu na to, ci bude mat akciovy telefon s viazanostou alebo kupeny v hotovosti bez viazanosti, v tom pripade, ak sa pokazi a budu porusene zarucne podmienky, tak ci tak bude musiet kupit novy telefon. V com je rozdiel? :confused: No máš pravdu, akurát rozdiel bude v tom, že ak si cvaknem telefon cash a sa mi pokazí tak nebudem nadávať na opa, aký mi to predal mobil. Lebo ho konečne budem brať ako spotrebný tovar s istou dobou životnosti.

Btw. mám doma 7 ročné funkčné mobili, jeden kúpený za cash, a ten druhý za 1 sk od magentového operátora, ibaže ho zabudli zablokovať a vtrepať tam tie svoje blbosti. A obe idú, a mám pocit ešte aj na pôvodnej batérii. :D:D:D:D

Takže dačo pravdy na
Ja len doplním,že tieto "akciové" telefony sú kvalitatívne úplne dolu,to sú telefony fakt len na tú viazanosť(na 2 roky)...úplne iný telefon dostanete brandovaný od operátora a úplne iný telefon kúpite za hotové niekde v zahraničí...-a pritom myslím tú istú značku a typ telefonu... tomto príspevku bude.:rolleyes:
luigi72
15.09.09,21:26
No máš pravdu, akurát rozdiel bude v tom, že ak si cvaknem telefon cash a sa mi pokazí tak nebudem nadávať na opa, aký mi to predal mobil. Lebo ho konečne budem brať ako spotrebný tovar s istou dobou životnosti.

Btw. mám doma 7 ročné funkčné mobili, jeden kúpený za cash, a ten druhý za 1 sk od magentového operátora, ibaže ho zabudli zablokovať a vtrepať tam tie svoje blbosti. A obe idú, a mám pocit ešte aj na pôvodnej batérii. :D:D:D:D

Takže dačo pravdy na tomto príspevku bude.:rolleyes:

Z hladiska zaruky to mas jedno, na vsetky MT plati 2 rocna zaruka.

Treba si uvedomit, ze v dnesnom svete nic nevyrabaju na "dozivotne". Spotrebny tovar funguje vacsinou do konca zarucnej doby. Ved z coho by zili vyrobcovia???

Tiez mam doma par telefonov (akciove aj neakciove) a este vsetky idu :) zopar som uz aj daroval, tiez vsetky este fachcia na povodnych bateriach. ked na zaciatku dobre naformatujes, nemal by byt problem. Aj ked je pravda, ze uz v obchode mozes dostat bateriu s nizsou kapacitou, nakolko statim sa straca kapacita.
Zatial som ziadne problemy nemal. klop-klop-klop :D
wegamizi
16.09.09,06:07
Z hladiska zaruky to mas jedno, na vsetky MT plati 2 rocna zaruka.

Treba si uvedomit, ze v dnesnom svete nic nevyrabaju na "dozivotne". Spotrebny tovar funguje vacsinou do konca zarucnej doby. Ved z coho by zili vyrobcovia???

Tiez mam doma par telefonov (akciove aj neakciove) a este vsetky idu :) zopar som uz aj daroval, tiez vsetky este fachcia na povodnych bateriach. ked na zaciatku dobre naformatujes, nemal by byt problem. Aj ked je pravda, ze uz v obchode mozes dostat bateriu s nizsou kapacitou, nakolko statim sa straca kapacita.
Zatial som ziadne problemy nemal. klop-klop-klop :D
Este sa zapojim do rozhovoru. Je mi to jasne, ze nic nevyrabaju dozivotne, ale su firmy, co :
1. predlzuju zaruky aj na 4 roky
2. snazia sa zmiernit nasledky neuznania reklamacie, napr. financnou kompezaciou
3. pomozu preklenut obdobie, napr. zapozickou
4. osobitym sposobom sa postaraju o zakaznika

Viem, ze to nikomu nevyplyva zo zakona, ale zakon je jeden pohlad a rozum je druhy pohlad. Vieme, ze tieto veci sa casto v zivote rozchadzaju. Nemozeme byt predsa ako stroje, ktore niekto naprogramuje, zatial za kazdym rozhodnutim stoji clovek, ktory by mal rozmyslat. A firma, nech je akakolvek velka a nadnarodna, tiez je za tym len nejaky clovek. Hovorim to preto, lebo sama mam tri firmy a viem, co musim, mozem , alebo chcem urobit pre dobreho zakaznika.
Je mi z toho zle, ze nas pohlcuju pravidla a zakony, sme ako vtaci v klietke, teda nesvojpravni. Len tolko som chcela s touto temou naznacit a povedat.
luigi72
16.09.09,16:30
Este sa zapojim do rozhovoru. Je mi to jasne, ze nic nevyrabaju dozivotne, ale su firmy, co :
1. predlzuju zaruky aj na 4 roky

To už len na vlastné náklady, lebo výrobca už reklamáciu neprijme. Vždy treba zvážiť, či sa to oplatí. Občas je to za poplatok a len na hlavné časti. Ani predĺžená záruka však neplatí pre výluky. :)

2. snazia sa zmiernit nasledky neuznania reklamacie, napr. financnou kompezaciou

Tiež len na vlastné náklady, a tiež treba zvážiť, či sa to oplatí.

3. pomozu preklenut obdobie, napr. zapozickou

Pokiaľ dobre viem, možnosť tam je.

4. osobitym sposobom sa postaraju o zakaznika

Záleží na konkrétnej osobe, možnosti a páky sú všade.

Viem, ze to nikomu nevyplyva zo zakona, ale zakon je jeden pohlad a rozum je druhy pohlad. Vieme, ze tieto veci sa casto v zivote rozchadzaju. Nemozeme byt predsa ako stroje, ktore niekto naprogramuje, zatial za kazdym rozhodnutim stoji clovek, ktory by mal rozmyslat. A firma, nech je akakolvek velka a nadnarodna, tiez je za tym len nejaky clovek. Hovorim to preto, lebo sama mam tri firmy a viem, co musim, mozem , alebo chcem urobit pre dobreho zakaznika.
Je mi z toho zle, ze nas pohlcuju pravidla a zakony, sme ako vtaci v klietke, teda nesvojpravni. Len tolko som chcela s touto temou naznacit a povedat.

...dopísané do textu...
iriska
17.09.09,16:27
Najnovšie som sa dozvedela, že mobily majú pod batériou akýsi pásik, ktorý po kontakte s vodou zružovie. Takto neuznali reklamáciu známemu, ktorý reklamoval inú závadu, ale keďže prúžok bol ružový, neuznali ju. O.k. pochopím pot, vlhkosť z počasia (čo je blbosť, aby mobil prestal fungovať, z toho, že ho nosím po vonku a potom s ním idem dnu, ale povedzme...), lenže zároveň iný mobil spadol do vody (jasné, že už ani nebol dávaný na reklamáciu), ale pásik má stále pôvodnej farby.
p.s. aj ja čakám na koniec viazanosti, možno ani nie pre tak extra výhodné ceny, ale štve ma ten prístup k zákazníkovi
luigi72
17.09.09,16:52
Najnovšie som sa dozvedela, že mobily majú pod batériou akýsi pásik, ktorý po kontakte s vodou zružovie. Takto neuznali reklamáciu známemu, ktorý reklamoval inú závadu, ale keďže prúžok bol ružový, neuznali ju. O.k. pochopím pot, vlhkosť z počasia (čo je blbosť, aby mobil prestal fungovať, z toho, že ho nosím po vonku a potom s ním idem dnu, ale povedzme...), lenže zároveň iný mobil spadol do vody (jasné, že už ani nebol dávaný na reklamáciu), ale pásik má stále pôvodnej farby.
p.s. aj ja čakám na koniec viazanosti, možno ani nie pre tak extra výhodné ceny, ale štve ma ten prístup k zákazníkovi

Na baterii je indikator, ktory zruzovie. Ale ked nenasli v samotnom MT stopy po korozii, mali mu opravit. MT a bateria sa posudzuje zvlast. Ak zrusili zaruku na bateriu, vtedy sa neopravuju take chyby, ze sa neda zapnut, vypina sa atd., cize take, ktore priamo suvisia alebo mozu suvisiet s bateriou. Na samotny MT nemohli zrusit zaruku. Zaruku mohli zrusit jedine vtedy, ak aj v MT nasli stopy po tekutine.

Zaroven si treba uvedomit, ze poskytovatel sluzieb nema nic spolocne so servisom. Maju len zmluvny vztah s vyrobcom a servis zaroven postupuje podla predpisov vyrobcu.
alla66
17.09.09,16:57
Najnovšie som sa dozvedela, že mobily majú pod batériou akýsi pásik, ktorý po kontakte s vodou zružovie. Takto neuznali reklamáciu známemu, ktorý reklamoval inú závadu, ale keďže prúžok bol ružový, neuznali ju. O.k. pochopím pot, vlhkosť z počasia (čo je blbosť, aby mobil prestal fungovať, z toho, že ho nosím po vonku a potom s ním idem dnu, ale povedzme...), lenže zároveň iný mobil spadol do vody (jasné, že už ani nebol dávaný na reklamáciu), ale pásik má stále pôvodnej farby.
p.s. aj ja čakám na koniec viazanosti, možno ani nie pre tak extra výhodné ceny, ale štve ma ten prístup k zákazníkovi
mimotemyneviem, kde si...pomaranč, alebo ružový op....myslíš, že u modrého bude prístup lepší? :confused:používam a riešim so všetkými operátormi malé chybičky a nedorozumenia...v ústretovosti je na prvom mieste TM...Orange nestíha /alebo,nemá záujem/ odpovedať na dotazy, modrý sľúbi a nesplní...
wegamizi
18.09.09,00:23
Najlepie by bolo, aby povolili viac mob.operatorov hned bude kazdemu jasne, kto a co ma robit. Tato konkurencia troch "celebrit" na trhu bude robit so zakaznikom, co len chce. Staci postavit profesionalne spravene zmluvy, ktore v dobrej viere popodpisujeme a potom cuduj sa svete. Co mozme riesit, ked si vlastne podpiseme svoj ortiel. Tak ako banky, aj mobilny operatori na Slovensku, maju zmluvy postavene ucelovo, pre zakaznika velmi nevyhodne, ci je to "pomaranc", modry, alebo ruzovy. Zalezi len od nas, zvolit si mensie zlo. Nikto ma o tom nepresvedci, ze nemam pravdu. Preco by potom ten isty operator mal ine ponuky a podmienky napr. v Nemecku a ten isty na Slovensku odlisne podmienky a kriteria? Lebo..............necham na zvazenie.
tadoo
16.12.09,10:13
neda mi neprispiet. vcera som si bol po 6 tyzdnoch u oranzovych po telefon. vynechava mi medzera. telefon uz raz v oprave kvoli klavesnici bol (4 dni po kupe mi ho nexceli vymenit za novy a vymenili klavesnicu). reklamaciu mi neuznali a dali mi obrovske zvacseniny, kde mi ukazali 4 zoxidovane kontakty. teraz neviem, ci mam okrem klavesnice reklamovat aj nekvalitu kontaktov.
navyse mi tvrdili, ze mi poslali list, ze si telefon mozem vyzdvihnut. mne ale nic neprislo a keby som tam neprisiel osobne sa spytat tak cakam dalej. telefon ma 22 mesiacov, cize mam narok na novu akciu, takze to asi necham tak. maximalne ich mozno pootravujem, nech mi poslu doklad o zaslani toho listu.

na zaver jedna dolezita vec. niekedy je cash telefon lepsi ako akciovy. bracho u ruzovych reklamoval zavadu a po mnohych dopisovackach a osobnych navstevach mu uznali vratenie penazi(opravit sa nedal a vymena nebola mozna, lebo ho uz nepredavali). ponukli mu vratenie penazi, ak prinesie telefon, krabicu, sluchatka a dalsie prislusenstvo.....a potom mu dali 1 euro (slovom jedno euro) - tolko stal telefon v akcii - a TO TAM MUSEL LIETAT 3 X S MANZELKOU V 8. MESIACI ZO SENCA KDE BYVA DO BRATISLAVY, LEBO TELEFON BOL NAPISANY NA NU. viete si predstavit co im tam povedal.
ps: v akcii musel pokracovat podla zmluvy dalsi rok. bez naroku na novy telefon.