ErikC
15.09.09,08:49
Zdravim,

Nahral som si hru takym istim sposobom ako kedysi ale hra sa po spusteni vypina vlastne cely pc sa vypne... skusil som aj novy ovladac na grafiku no neviem kde je problem :(
tomas67
15.09.09,09:33
Čau, skus na tej hre nastaviť grafické požiadavky na minimum.
Duchanito
15.09.09,10:15
Napis nieco viac. Parametre PC, aky mas OS, o aku hru ide atd.
Takto sa zda ze ide o problem s grafickou kartou. skus pozriet eventlog.
silviaz
15.09.09,10:18
suhlasim
podla mna to bude graficka karta zjavne nestiha, nastavenie parametrov na minimum by to mohlo spravit
Charon
15.09.09,12:22
Nie je to o "nestíhaní" grafickej karty. Ak parametre grafickej karty sú nedostatočné, tak sa hra buď:


nespustí vôbec (vnútorná kontrola parametrov PC)
spustí, ale vykresľovanie detailov bude nedostatočné (hrany, kruhy a pod)
spustí a zamrzne (výpočet bude dlho trvať)
a podobne

V žiadnom prípade sa nemôže reštartovať (vypnúť) celý PC.

Možné dôvody:


chybná grafická karta (procesor)
chybný chladič na karte
zle pripojená karta k PC
chyba v hre (ak máš originálne CD, preinštalluj. Ak crack, tak chyba mohla nastať v dôsledku cracku)

Odporúčam záťažový test grafickej karty (software na to určený)
Porovnať parametre gr. karty s požiadavkami na hru.

Otvorené otázky:


vypína sa PC aj pri iných aplikáciách náročných na grafiku?
čo znamená vypne? Vypne, alebo sa reštartuje PC
v ktorej časti hry PC skolabuje? (Štart, samotná hra, menu ...)
ErikC
15.09.09,16:27
TO: Charon

Waw ti si fakt zasluzis byt VIP clen :)

*HW je v poriadku
*Ako som spomynal hra bola instalovana tym istym sposobom ako minule (napr. ak by som daval crack tak by tam bol ten isty)... v mojom pripade reinstall nepomohol...
*Ide o hru zo serie Total War skusal som Medieval II aj ROME TOTAL WAR. Herne menu ide ale campan sa vypne nasledovne... zabruci to tmava obrazovka nasleduje restart... ostatne hry idu vpohode.

*Skusal som ovladace aktualizovat, a aj directx dat co najnovsi skusal som aj dat povodny(co sa uz asi neda nepomohlo nic) ...pc sa neprehrieva, vsetko ja zasunute spravne xD
Charon
15.09.09,16:50
Ahoj Erik,

inštaloval si niečo medzi tým, než hra išla a teraz keď padá? Niečo, čo je v pamäti? Driver, nová myš, nový program, ktorý visí v systéme? Mne začal padať comp napríklad potom, čo som zmenil parametre v antivírovom programe (znie to divne, ale dal som scanovať všetky prípony a začala BSOD (modrá obrazovka). Po prepnutí na štandardné prípony, beží v pohode)

Skús postupne vypínať jednotlivé programy v pamäti ... Nemyslím teraz bežiace procesy, ale tie, čo sa spúšťajú pri štarte autoruns (Startup, Run). Je veľa programov, čo to vedia vypnúť a niektoré sú aj súčasťou Windows...

Zjavne dochádza ku konfliktu s niečim v pamäti.

P.S. Crack / originál - nerozoberám. Na toto nebola smerovaná otázka z Tvojej strany, je to iba jedna možnosť.

P.P.S. Ďakujem :-)
marco2233
15.09.09,16:53
Erik skus si stiahnut novy patch na hru.. je mozne ze je to chyba hry.. predtym sa ti to nemuselo stat-.. podmienky sa mohli zmenit....
ErikC
15.09.09,17:16
>>Vsetky programy po spusteny som odstranil... xD aj tak to neide... tam bude chyba c ovladacoch alebo neico v tom style...

*instaloval som len akurat codeky... nevie co podporuje 3D hry?
Charon
16.09.09,06:21
Nemohli to spôsobiť tie kodeky?

Ja som mal pred rokom jednu originálnu hru, bežala, a po mesiaci koniec. Už sa mi ju nepodarilo spustiť. Niečo v pamäti ju blokovalo a bilo sa...
bobino38
16.09.09,06:27
...ja by som skúsil ešte vypnúť firewall.
EMILY04
16.09.09,06:31
Chlapi môžem sa pridať? Ja som mala podobný problém s tým, že sa mi sám vypínal počítač. Technik skúšal všetko možné a stále to isté. Nechcem strašiť, ale v mojom prípade to bol krásny-životaschopný vírus. Po liečení a následnom odstránení (aspoň dúfam) je problém preč.
EMILY04
ErikC
18.09.09,04:57
hold tot moj problem a nieviem co to je xD aj ked som uz vsetko premazal a tak podobne... vidim to na reinstall pc
Stevo5
18.09.09,07:48
Ešte by si mohol skúsiť či to predsa nie je vírus.
Choď na stránku http://www.viry.cz/forum/index.php - a tam v sekcii "Řešení problémů, logy" - zadaj svoj problém. Niekto sa ti bude venovať a povedie ťa podrobne ako na to. Budeš si istý že problém nespôsobil/spôsobil vírus a podľa toho sa rozhodneš či je nutné reinštalovať PC.

Ak by si predsa preinštaloval, význam má len čistá nová inštalácia keď nabootuješ PC z inštalačného CD Win, z ponuky vyber formát disku a po jeho skončení začne inštalácia systému nanovo. Najideálnejšie, aby si si bol istý že žiadny druh vírusu v PC nezostane - ale najprácnejšie - je ak zrušíš rozdelenie diskov (ak máš disk rozdelený na viac partícií) a potom ich rozdelíš nanovo. Prídeš ale o všetky dáta ktoré si mal na diskoch, preto zálohuj.
Pri zálohovaní pozor - aby si si nezazálohoval aj vírus, zálohované dáta kompletne prever.