comodo
15.09.09,10:26
Na balkone , po 4-roch rokoch sa mi na sparach dlazby objavuju trhnlinky , co nevesti nic dobre. 1-2 zimy a odlupi sa cela dlazba. Materialy tam boli pouzite mrazuvzdorne , lepidlo flexibilne , ale vidno , ziaden zazrak.
Mate niekto radu-skusenost ako to zachranit ? Ze by sa to mohlo niecim zaliat ?
220870
15.09.09,09:21
Máte pravdu v tom ,že jedna dve zimy.Flexibilné lepidlo je zlé.Na balkóny sa používa FLEX-ové lepidlo.A je nutné použiť aj vhodnú špárovaciu hmotu čo v tomto prípade asi nebolo.
http://www.ceresit.sk/produkty/skarkovacie-hmoty/
comodo
15.09.09,09:33
Ked sme to robili , boli to materialy akoze na balkon vhodne.Aj ta skarovacka bola a tam sa pridavala nejaka emulzia aby to bolo nenasiakave. Dovod je i ten , ze ta dlazba je kvoli tepelnej izolaci na styrodure + mazanina. Preto , ze nie je rovno na betonovej deke v zime nie je zohrievana prestupmi tepla a v lete je rozpalena , ze tam clovek neprejde ani v ponozkach. Pri takych tepelnych vykyvoch by som ani ine necakal. Teraz uz iba vymysliet co stym. Keby ma to vtedy napadlo, asi to zaskarujem silikonom.
220870
15.09.09,09:49
Silikon vám nepomôže slnko s ním urobí to isté čo s tou špárovkou.Jediné čo ma napadá a dokážem poradiť je http://www.siko-koupelny.cz/zbozi/HGOS/hg-super-ochrana-spar-obkladu--dlazby.html
Ale nemám to odskúšané.Chémia od HG sa dá kúpiť v Baumaxoch, a predajniach Farby -laky.
comodo
15.09.09,10:14
Silikon vám nepomôže slnko s ním urobí to isté čo s tou špárovkou.Jediné čo ma napadá a dokážem poradiť je http://www.siko-koupelny.cz/zbozi/HGOS/hg-super-ochrana-spar-obkladu--dlazby.html
Ale nemám to odskúšané.Chémia od HG sa dá kúpiť v Baumaxoch, a predajniach Farby -laky.

dakujem za snahu , mozno by to i nieco pomohlo , i ked proti dilatacii je asi bezmocne. ( a ja som ten balkon ani nechcel robit !!! :confused: ) Este ma napada ta tekuta lepenka vo vedre. Vyskrabat spary co sa da , malym stetcom zaliat a potom dofarbit.
220870
15.09.09,15:50
Na tejto báze ako tekutá lepenka fungujú aj špárovacie hmoty.viď priložený link.
ski555
15.09.09,16:21
s tou tekutou lepenkou je jedine vhodné natrieť beton pred pokládkou dlažby,ale teraz to nerobte,veľmi pracné,lepenka je drahá a výsledok bude nulovy,akurát si doriadite dlažbu a potom už neumyjete.Minimálne množstvo víde cca 30 Eur a neminiete ani polovicu,nemáte medzi dlažbou veľké škáry,lebo niekto to s obľubou robí,aby sa vyhol rozdielom v rozmeroch dlažby.
comodo
15.09.09,16:46
s tou tekutou lepenkou je jedine vhodné natrieť beton pred pokládkou dlažby,ale teraz to nerobte,veľmi pracné,lepenka je drahá a výsledok bude nulovy,akurát si doriadite dlažbu a potom už neumyjete.Minimálne množstvo víde cca 30 Eur a neminiete ani polovicu,nemáte medzi dlažbou veľké škáry,lebo niekto to s obľubou robí,aby sa vyhol rozdielom v rozmeroch dlažby.

ok, jasne, vsak tu lepenku mam pod tym vsetkym tusim 3 vrstvy. Do takych jemnych skar sa s tym nedostanem. Mozno skusit nieco disperzne gumove vodourieditelne. Alebo lepidlo na keramiku !?