almudena
15.09.09,12:20
Dobry den, potrebujem vypočítať odstupné...ako zistím priemerný mesačný zárobok ak mal zamestnanec nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas...podľa zákona sa priemerný hodinový zárobok vynásobí priemerným počtom pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac podľa týždenného pracovného času zamestnanca.
Možem to vypočítat tak ze spočítam odpracovane hodiny zamestnanca od 8/08 do 7/09 a vydelim počtom mesiacov 12?
Počet hodin potom vynásobím priemerným hodinovým zárobkom za II.Q/09...
Dakujem za odpoved.
mzdarka renca
15.09.09,10:25
Dobry den, potrebujem vypočítať odstupné...ako zistím priemerný mesačný zárobok ak mal zamestnanec nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas...podľa zákona sa priemerný hodinový zárobok vynásobí priemerným počtom pracovných hodín pripadajúcich v roku na jeden mesiac podľa týždenného pracovného času zamestnanca.
Možem to vypočítat tak ze spočítam odpracovane hodiny zamestnanca od 8/08 do 7/09 a vydelim počtom mesiacov 12?
Počet hodin potom vynásobím priemerným hodinovým zárobkom za II.Q/09...
Dakujem za odpoved.
použi normálne priemerku na dovolenku, to je priemerný hodinový zárobok. Normu hodín za rok poznáš a vydel to 12. mesiacmi.
a potom postupuj klasicky.
almudena
15.09.09,10:31
Prave to co je "klasicky" mi teraz nie je jasne...
priemerku na dovolenku mam, ale akym poctom hodin mesacne ju mam vynásobit ked zamestnanec odpracoval podla rozpisu sluzieb 120 - 130 hod. mesačne.
Ak by som pocitala klasicky bolo by to 21,74 x 7,5 hod. = 163,05 hod. Patri mu odstupne v tejto vyske?
veronikasad
15.09.09,10:33
Prave to co je "klasicky" mi teraz nie je jasne...
priemerku na dovolenku mam, ale akym poctom hodin mesacne ju mam vynásobit ked zamestnanec odpracoval podla rozpisu sluzieb 120 - 130 hod. mesačne.
Ak by som pocitala klasicky bolo by to 21,74 x 7,5 hod. = 163,05 hod. Patri mu odstupne v tejto vyske?
Aký týždenný úväzok majú v pracovnej zmluve ?

§ 87
Nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času
Na začiatok

(1) Ak povaha práce alebo podmienky prevádzky nedovoľujú, aby sa pracovný čas rozvrhol rovnomerne na jednotlivé týždne, zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov alebo po dohode so zamestnancom, rozvrhnúť pracovný čas nerovnomerne na jednotlivé týždne. Priemerný týždenný pracovný čas nesmie pritom presiahnuť v období najviac štyroch mesiacov ustanovený týždenný pracovný čas.

(2) Priemerný týždenný pracovný čas počas tohto obdobia nesmie pritom presiahnuť ustanovený týždenný pracovný čas. Rovnako môže byť rozvrhnutý pracovný čas pre určité organizačné útvary alebo druhy prác.
almudena
15.09.09,10:42
V zmluve majú len uvedené, že je to nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas a nepretržitý pracovný režim..bez presného udania tyýždenného uvazku.
veronikasad
15.09.09,10:46
V zmluve majú len uvedené, že je to nerovnomerne rozvrhnuty pracovný čas a nepretržitý pracovný režim..bez presného udania tyýždenného uvazku.

Treba upraviť pracovné zmluvy, porušujete § 43 ZP

§ 43
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.
almudena
15.09.09,10:57
Traja zamestnaci pracovali tak, ze jeden týžden odpracovali 35,75 hod. /5 zmien/ druhy týzden 30,25 hod. /4 zmeny/ a tretí týžden 34,75 hod. /5 zmien/, potom zas ako prvy tyzden a tak dookola...aky im mam doplnit týždenny uvazok do zmluvy?
mzdarka renca
15.09.09,11:02
Traja zamestnaci pracovali tak, ze jeden týžden odpracovali 35,75 hod. /5 zmien/ druhy týzden 30,25 hod. /4 zmeny/ a tretí týžden 34,75 hod. /5 zmien/, potom zas ako prvy tyzden a tak dookola...aky im mam doplnit týždenny uvazok do zmluvy?

ide o nepretržitú prevádzku, alebo sa striedajú v zmenách?
almudena
15.09.09,11:12
Pracuju od pondelka do piatku od 5:45 do 21:30 v so, ne od 7:45 do 21:30 vzdy dve zmeny. V zákone som si precitala ze ked pracuju po vsetky dni v týždni je to nepretržity pracovny rezim...ale teraz citam ze "suvisle"...to znamena ze aj v noci...?
mzdarka renca
15.09.09,11:40
Pracuju od pondelka do piatku od 5:45 do 21:30 v so, ne od 7:45 do 21:30 vzdy dve zmeny. V zákone som si precitala ze ked pracuju po vsetky dni v týždni je to nepretržity pracovny rezim...ale teraz citam ze "suvisle"...to znamena ze aj v noci...?

ak sa striedajú v dvoch zmenách, tak ich plný úväzok má byť 38,75 hod./týždeň, čo oni neodpracujú. Tak si sprav týždenný priemer a bude to skrátený úväzok. Čo odpracujú navyše bude nadčas a sprav im aj pracovné kalendáre, ktoré im nahráš aj do softu.
almudena
15.09.09,12:07
dakujem za odpoved co sa tyka pracovneho casu...ale co teraz s tym odstupným...
vypocitat ho ako tyzdenny priemer x priem pocet tyzdnov v mesiaci /4,nieco -to si presne pozriem/ x hodinova priemerka x 3 mesiace?
mzdarka renca
15.09.09,12:47
dakujem za odpoved co sa tyka pracovneho casu...ale co teraz s tym odstupným...
vypocitat ho ako tyzdenny priemer x priem pocet tyzdnov v mesiaci /4,nieco -to si presne pozriem/ x hodinova priemerka x 3 mesiace?

spriemeruj- ujasni si ten úväzok a vydel 5timi a vynásob 21,74 a máš mesačné odstupné.
almudena
15.09.09,17:12
ano, ten uvazok som spriemerovala za tie tri opakujuce sa tyzdne a potom podla mojho aj tvojho postupu vypoctu odstupneho vysiel vysledok rovnaky. Len zatial neviem ci je mozne nahrat do mojho programu /oberon/ ten kalendar, lebo som to nenasla, ale to je uz mozno otazka na spravcu. Dakujem pekne.