vegoska
15.09.09,18:17
Prosim poradte mi, ako zacat predavat v internetovom obchode ako neplatca DPH? Mozem si urcit nizke ceny a potom zvysit pre DPH, ci musim uz od zaciatku davat vyssie ceny a potom ich nechat rovnake? A na co je dobre vlastne platenie DPH? Nestaci len dan zo zisku v marci? :-))
A este - musim platit, ked dosiahnem hruby zisk 35 000 € ci uz za mesiac ci dlhsie obdobie, proste po prekroceni tejto hranice?
Dakujeeeeeeem za rady:-)
vegoska
16.09.09,09:52
to mi naozaj nikto neporadi??
adabirk
16.09.09,11:07
- hranica na povinnú registráciu na DPH sa zvýšila od 01.07.2009 na 49 790 EUR - za 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov,
- ťažko radiť, či sa stať dobrovoľným platiteľom DPH,
- veľa záleží či to bude obchod iba v rámci tuzemska, či aj zahraničia (EÚ),
- kto bude kupujúci - či aj firmy, alebo iba bežní spotrebitelia ......
vegoska
18.09.09,06:17
Dakujem pekne za odpoved, ale na to najhlavnejsie som odpoved nedostala - ako urcite cenu pri zacati predaja vyssiu ci nizzsiu a potom zvysit pre DPH?
vegoska
06.10.09,14:40
Tak ako je to s cenami a DPH?
camozzi
06.10.09,14:50
Tak ako je to s cenami a DPH?
Ty ako neplatca nakupujes tovar s DPH. Na fakturach a dodavatelom oznamis, ze nie si platcom DPH. Dodavatelia ti budu vystavovat faktury s DPH. No a ty uz potom ku svojej cene pripocitas svoju marzu a to je vysledna cena. Kedze si neplatca, tak tvoje ceny su vzdy konecne a to je jedno ci predavas obchodnemu partnerovi alebo obycajnemu zakaznikovi.