acco
15.09.09,17:30
Prosím Vás o radu:

V s.r.o. je jediný spoločník zahraničný občan, ktorý má slovenského splnomocneného zástupcu. Máme zakladateľskú listinu z r. 2008 podpísanú splnomocneným zástupcom.
Ideme robiť zmeny: prevod na euro a prevod podielov. V OR mi povedali, že to môžem dať jedným podaním.
Je mi jasné, že prvé musí byť prevod na euro a potom prevod podielov. Za každou zmenou by som mala asi vyhotoviť úplné znenie zakladateľskej listiny. Kto ju má podpísať? Počula som, že už nie spoločník, ale vraj konateľ???
riccado
15.09.09,15:46
ano, pod uplne znenie zakladatelskej listiny sa podpisuje konatel, ktory svojim podpisom potvrdzuje jej spravnost
acco
15.09.09,16:03
Riccardo ďakujem ti za rýchlu odpoveď, ale aby nedošlo k omylu, tak sa predsa len ešte raz spýtam - spoločník ju vôbec nepodpisuje? Vieš, lebo vždy je tam napísané niečo takéto:
..... "Spoločník prehlasuje, že táto zakladateľská listina bola uzatvorená slobodne, vážne, určite a zrozumiteľne, nie v tiesni, omyle ani za nápadne nevýhodných podmienok, súhlasí s jej obsahom na znak čoho ju podpisuje."
riccado
15.09.09,18:03
Riccardo ďakujem ti za rýchlu odpoveď, ale aby nedošlo k omylu, tak sa predsa len ešte raz spýtam - spoločník ju vôbec nepodpisuje? Vieš, lebo vždy je tam napísané niečo takéto:
..... "Spoločník prehlasuje, že táto zakladateľská listina bola uzatvorená slobodne, vážne, určite a zrozumiteľne, nie v tiesni, omyle ani za nápadne nevýhodných podmienok, súhlasí s jej obsahom na znak čoho ju podpisuje."



§ 141 ods. 3 posledna veta obchodneho zakonnika: konatelia sú povinní po každej zmene spoločenskej zmluvy vyhotoviť bez zbytočného odkladu úplné znenie spoločenskej zmluvy, za ktorého úplnosť a správnosť zodpovedajú.

takze odpoved je ANO, podpisuju ju len konatelia...
acco
16.09.09,06:30
ďakujem Ti Riccado, veľmi si mi pomohol ;)
wegamizi
19.09.09,16:57