svecova
16.09.09,06:42
Prosim vas je zakonom stanovena lehota, dokedy sa zamestnanec musi vyjadrit, ak sa mu zrusilo pracovne miesto a ponuklo sa mu ine, ci ponuku prijima alebo nie?
Tweety
16.09.09,04:45
Prosim vas je zakonom stanovena lehota, dokedy sa zamestnanec musi vyjadrit, ak sa mu zrusilo pracovne miesto a ponuklo sa mu ine, ci ponuku prijima alebo nie?
Nie, nie je.
svecova
16.09.09,04:47
a nejaka vseobecna lehota na vyjadrenie k dorucenej pisomnosti, ktora sa opiera o zakonnik prace?
Chobot
16.09.09,06:44
a nejaka vseobecna lehota na vyjadrenie k dorucenej pisomnosti, ktora sa opiera o zakonnik prace?

Všeobecná lehota nie je v ZP definovaná. Ak zamestnávateľ ponúkol pracovné miesto a určil nejaký termín a zamestnanec sa nevyjadril, tak s tým vlastne nesúhlasí. Ak termín neurčil, čo bráni spýtať sa ho, ako sa rozhodol. Ak nič nepovie, tak mu dá zamestnávateľ výpoveď.

Alebo v čom konkrétne je problém?
svecova
16.09.09,07:07
len som chcela vediet, ci nieje nejaka lehota..a pri ponuke toho nahradneho noveho miesta by s ponukou malo byt predlozene aj rozhodnutie o plate a napln prace vsak?
Chobot
16.09.09,07:23
len som chcela vediet, ci nieje nejaka lehota..a pri ponuke toho nahradneho noveho miesta by s ponukou malo byt predlozene aj rozhodnutie o plate a napln prace vsak?

Z ničoho taká povinnosť nevyplýva, nikde to nie je prikázané alebo upravené. Je to o komunikácii medzi zamestnávateľom a zamestnancom, čo sa mi zdá, že v tomto prípade zlyháva.

Veď keď mi ponúknu inú prácu, tak som zvedavý, ako sa mi zmení plat a spýtam sa na to, nečakám, kým mi to zamestnávateľ oznámi písomne. Samozrejme pred podpisom to chcem vidieť na papieri, ale pre rozhodovanie mi stačí, ak mi to len povedia.