pepsikova
16.09.09,07:37
..prosím vás o pomoc,keď chatujem cez gmail-prihlásená vo svojej schránke, píšem normálne na klavesnici,ale písmenká sa mi ukladajú v nesprávnom poradí-teda schomolené, porozhadzované a slová sú bez zmyslu..čo mám s tým urobiť, aby sa mi dalo písať normálne?..ďakujem za pomoc..

..ono to je aj odoslané (doručené adresátovi) také poprehadzované...
Gabi03
16.09.09,05:38
Hehe, mne to robí, keď niekto posiela mne správy. Moje odoslané vidím v poriadku. :)
alla66
16.09.09,06:07
..prosím vás o pomoc,keď chatujem cez gmail-prihlásená vo svojej schránke, píšem normálne na klavesnici,ale písmenká sa mi ukladajú v nesprávnom poradí-teda schomolené, porozhadzované a slová sú bez zmyslu..čo mám s tým urobiť, aby sa mi dalo písať normálne?..ďakujem za pomoc..

nestretla som sa s týmto problémom, skús pomalšie písať...
Charon
16.09.09,06:18
Musí to byť na strane Google (gmail). Robí to viacerým ľuďom, aj mne. Treba počkať, až to opravia. A nahlásiť to .

Napr. aj smajle sú prepísané nezmyselnými reťazcami.
mpca
16.09.09,07:16
alebo pouzivajte Gtalk http://www.google.com/talk/
Charon
16.09.09,09:21
Doplnok... Spúšťa sa bug potom, čo sa zadá smajl... Potom treba vypnúť chat... aby sa chyba opravila. Je to bug na strane google.
pepsikova
16.09.09,15:00
..ďakujem vám za rady..ak je to chyba v GOOGLi,tak veru si neporadím...a neviem, načo vymysleli takúto fajn klábosiareň, keď to potom robí len nervy)))
alla66
16.09.09,17:24
alebo pouzivajte Gtalk http://www.google.com/talk/
:confused: po slovensky nevie ? mám medzery v AJ.;)
Charon
17.09.09,03:58
No Gtalk môžeš bez problémov používať v Ruskom QIPinfiume (www.qip.sk aj sloveský jazyk), alebo v úžasnej Mirande (slovensky), alebo novom Nimbuzze (tieto mám vyskúšané aj v mobile ale nie v SK). Tam to beží bez problémov.
alla66
17.09.09,04:25
No Gtalk môžeš bez problémov používať v Ruskom QIPinfiume (www.qip.sk aj sloveský jazyk), alebo v úžasnej Mirande (slovensky), alebo novom Nimbuzze (tieto mám vyskúšané aj v mobile ale nie v SK). Tam to beží bez problémov.
Gtalk
je klon QIP, Mirandy, alebo ICQ? Potom nič,
ďakujem.
Charon
17.09.09,04:38
Neviem, čo si predstavuješ pod pojmom klon. Tieto programy sú podobne ICQ programu. Samostatne bežiaca aplikácia, ktorá vie sa "pripojiť" na ICQ, Jabber, MSN a aj Gtalk (čo je v podstate Jabber protokol). Takto namiesto viecerých aplikácií sa používa jedna a na viacerých kartách beží komunikácia ...
alla66
17.09.09,05:36
Neviem, čo si predstavuješ pod pojmom klon. Tieto programy sú podobne ICQ programu. Samostatne bežiaca aplikácia, ktorá vie sa "pripojiť" na ICQ, Jabber, MSN a aj Gtalk (čo je v podstate Jabber protokol). Takto namiesto viecerých aplikácií sa používa jedna a na viacerých kartách beží komunikácia ...

To isté, čo si napísal ...
pepsikova
17.09.09,06:23
No Gtalk môžeš bez problémov používať v Ruskom QIPinfiume (www.qip.sk (http://www.qip.sk) aj sloveský jazyk), alebo v úžasnej Mirande (slovensky), alebo novom Nimbuzze (tieto mám vyskúšané aj v mobile ale nie v SK). Tam to beží bez problémov...


...díky..idem kuk na tú Mirandu..a ""allu66 "doučím angličtinu)))...
mpca
17.09.09,06:46
gtalk, jabber, (miranda,nimbuzz) sú klienti a na prenos správ používajú XMPP "otvorený" protokol

icq, qip, (miranda,nimbuzz) sú klienti ktorý na prenos správ používajú proprietárny protokol a spolu s licenciou neumožňuje používateľom komunikovať s používateľmi iných služieb.

Skype, (miranda,nimbuzz) sú klienti ktorý na prenos správ používajú kritizovaný proprietárny protokol namiesto otvorených noriem ako H.323, IAX, alebo SIP, čím znemožňuje ostatným poskytovateľom interagovať so sieťou Skype.

každý protokol má svoje "muchy", icq je najviac kritizované z hľadiska že prenos nieje šifrovaný a kvôli licencii (vraj ho monitoruje aj americká tajná služba :)), atď..

sú programy - klienti ktorý používaju len jeden protokol (skype, icq, aim, gadu-gadu...) ale sú klienti ktorý vedia komunikovať takmer s každým protokolom (qip, miranda, nimbuzz..)

btw: viac info na wikipédii ;)
Gabi03
17.09.09,06:50
gtalk, jabber, (miranda,nimbuzz) sú klienti a na prenos správ používajú XMPP "otvorený" protokol

icq, qip, (miranda,nimbuzz) sú klienti ktorý na prenos správ používajú proprietárny protokol a spolu s licenciou neumožňuje používateľom komunikovať s používateľmi iných služieb.

Skype, (miranda,nimbuzz) sú klienti ktorý na prenos správ používajú kritizovaný proprietárny protokol namiesto otvorených noriem ako H.323, IAX, alebo SIP, čím znemožňuje ostatným poskytovateľom interagovať so sieťou Skype.

btw: viac info na wikipédii ;)

mimotemy Z tohto príspevku som rozumela iba slovám ako icq a skype. :D :D :D
mpca
17.09.09,06:58
hmm,, veľmi zjednodušene sa dá povedať že ak do domu alebo bytu je zavedená telefónna linka - "pevná linka" (protokol), dá sa k nej pripojiť určitý typ telefónu (klient),, napr od tesly (icq)... ale mobilný telefón (skype) k pevnej linke nepripojíš...
a dajme tomu že existuje výrobca napr "mixtel" ktorý vyrobí telefón do ktorého sa dá zapojiť pev. linka (icq), zasunúť SIMkatra (skype) a pripojiť internet (jabber) a každý sa dovolá na ten jeden telefón - to sú programy miranda, qip, trilian, nimbuzz atď..
Gabi03
17.09.09,07:00
hmm,, veľmi zjednodušene sa dá povedať že ak do domu alebo bytu je zavedená telefónna linka - "pevná linka" (protokol), dá sa k nej pripojiť určitý typ telefónu (klient),, napr od tesly (icq)... ale mobilný telefón (skype) k pevnej linke nepripojíš...
a dajme tomu že existuje výrobca napr "mixtel" ktorý vyrobí telefón do ktorého sa dá zapojiť pev. linka, zasunúť SIMkatra a pripojiť internet a každý sa dovolá na ten jeden telefón - to sú programy miranda, qip, trilian, nimbuzz atď..

Díky, už je to zrozumiteľné aj pre mňa. ;)
mpca
17.09.09,07:00
Díky, už je to zrozumiteľné aj pre mňa. ;)

tak to ma teší :)
alla66
17.09.09,14:42
..prosím vás o pomoc,keď chatujem cez gmail-prihlásená vo svojej schránke, píšem normálne na klavesnici,ale písmenká sa mi ukladajú v nesprávnom poradí-teda schomolené, porozhadzované a slová sú bez zmyslu..čo mám s tým urobiť, aby sa mi dalo písať normálne?..ďakujem za pomoc..

..ono to je aj odoslané (doručené adresátovi) také poprehadzované...
včera som preskakovanie písmeniek zariekla:mee: dnes som začala
písať hatlaninu :eek: nepomáha ani pomalé ťukanie do klávesnice...písanie sa upravilo , po vypnutí a zapnutí chat:confused: