Tinka.1
16.09.09,08:15
Ahoj, potrebovala by som poradiť:
chcem zmeniť vzhľlad vstavanej skrine - 5 dvier 240x70 cm - doteraz imitácia dreva. Presťahovali sme sa a tento dizajn sa mi absolútne nepáči, ale inak je skriňa fajn. Výrobca skrine mi oznámil takú cenu pri výmene fólie, že ma skoro porazilo - takže hľadám lacnejšie riešenie. Samolepiace tapety v takomto rozmere majú slabý výber, je možné jednoducho tie dvere natrieť farbou? Akou, aby sa to časom nezošúchalo, prípadne máte iný nápad?
Za akúkoľvek radu ďakujem :)
ivka70
16.09.09,06:22
Ja by som bola za tie samolepiace tapety. aj ked ich nalepenie na taku velku plochu je drina, vysledyn efekt stoji za to a nie je to financne az take narocne.

Mame takto osetrene stare kancelarske skrinky uz viac ako 15 rokov a okrem mensich skrabancov, ktore sme opravili zvyslkami tapety, im vobec nic nechyba.

Ked som zhanala samolepiacu tapetu naposledy, tak skutocne najvacsi vyber mali jednoznacne v Hornbachu - dokonca este aj katalog na objednanie, keby niekmu nestacil vyber v predajni.

Pripadne /ak nemate aj zrkadlove dvere/, by som na jednu cast este na tapetu nalepila zrkadla - s tymi nalepovacimi mam zasa najlepsie skusenosti /aj cenovo/ z Ikei.
josiph68
16.09.09,07:59
píšeš imitácia dreva,ale fólia?tá sa striekať nedá.výmena dverí by ťa stála cca 300€.išiel by som do tej samolepiacej tapety,ale či majú 70cm.a viac šírku,pri lepení používaj postrkovanie vodou,lepšie sa s ňou pracuje.
Chobot
16.09.09,08:05
píšeš imitácia dreva,ale fólia?tá sa striekať nedá.výmena dverí by ťa stála cca 300€.išiel by som do tej samolepiacej tapety,ale či majú 70cm.a viac šírku,pri lepení používaj postrkovanie vodou,lepšie sa s ňou pracuje.

Majú majú. Na trhu sú aj samolepiace fólie o šírkach 45, 67,5 a 90 cm. Ja som takto svokre prelepoval dvierka na kuch. linke a špajzu.

http://www.dekordom.sk/samolepiace-folie-d-c-fix/drevene-imitacie/view-all-products.html
Tinka.1
16.09.09,09:08
Ďakujem za odpovede,
je to klasicky povrch ako u vstavanych skrin, len pri prerabke u vyrobcu by tam museli davat foliu, teda aspon tak mi napisali v ponuke.
Tapety som si pozerala v Hornbachu, naozaj je tam super vyber, aj na internete, ale rada by som nieco ine ako vzhlad dreva a tie v sirke 90 cm nemaju :(
Tie jedny zrkadlove dvere asi vyskusam, v Hornbachu mi poradili natriet dvere nejakou akrylatovou farbou, len sa bojim, aby sa to nezosuchalo, prip. neochytalo.
Tak sa neviem rozhodnut
dodo g
16.09.09,19:16
Akrylom keď už, tak valčekom ale na 99 % sa to oderie.Keď je to normálna drevotrieska a chceš to jednou farbou tak niekoho popros a daj si to nastriekať syntetikou, ktorú ti natónujú na taký odtieň aký chceš .Farba cca 10 eur a robota... podľa mňa do 30 eur.
Tinka.1
17.09.09,05:25
Ďakujem,
našla som si jednu firmu, idem sa popytat, co by to stalo.
Marco1804
18.11.09,14:18
neviem odkial ste ale 300eur by nestala vymena dvery ak mate zaujem možte napisat
Tinka.1
19.11.09,10:54
mala by som zaujem o informacie :) som z Bratislavy - v tej firme, kde striekaju nanovo nabytok mi dali cenu 30 eur za meter stvorcovy - co sa mi zdalo na moj rozpocet trosku moc. Tak som to vyriesila akryl-matom a uretanovym lakom :) , ale do buducnosti nevylucujem dalsie zmeny,takze kazda info potesi