Liana30
16.09.09,08:59
Zdravím vás všetkých,
mohli by ste nám poradiť ako postupovať pri sťažnosti na UPS?
Kolegyni bola 31.8. z ničoho nič odpojená káblovka, ktorú má do tej doby riadne zaplatenú (v bytoch okolo, normálne funguje). Tak tam od vtedy asi týždeň vyvolávala, (na nové číslo) že prečo ju odpojili, no vždy len záznamník, že čakajte... Potom si aj iné číslo zohnala, tam necháva odkazy, oni jej sľubujú, že sa jej ozvú. Ďalej sme im 2x písali e-mail, to vám príde automatická odpoveď, že treba vyplniť dotazník, takže znova ešte raz všetko prepisovať a zase sľuby, že sa ozvú. Takmer tri týždne a nič, vôbec sa s nimi nedá skontaktovať. Paradoxne, šek na zaplatenie na mesiac september jej prišiel. To už ale nezaplatila, nie sme si isté, či postupuje správne, lebo ak zmluva nebola oficiálne zrušená, oni si budú tie peniaze asi vymáhať. Tú zmluvu s nimi chce skončiť, ale ako, keď nekomunikujú. Pobočku v našom meste nemajú.
Chceme sa sťažovať, poslať nejakú kontrolu, ale nevieme kde a na koho sa obrátiť. Možno pomôže zavolať telku, alebo iné média, ale nie sme si isté, či to má význam. Poradíte nám ako by sme mali postupovať, príp. čo by ste robili vy?
Ďakujeme.
Stanislav 1975
16.09.09,07:02
Zdravím vás všetkých,
mohli by ste nám poradiť ako postupovať pri sťažnosti na UPS?
Kolegyni bola 31.8. z ničoho nič odpojená káblovka, ktorú má do tej doby riadne zaplatenú (v bytoch okolo, normálne funguje). Tak tam od vtedy asi týždeň vyvolávala, (na nové číslo) že prečo ju odpojili, no vždy len záznamník, že čakajte... Potom si aj iné číslo zohnala, tam necháva odkazy, oni jej sľubujú, že sa jej ozvú. Ďalej sme im 2x písali e-mail, to vám príde automatická odpoveď, že treba vyplniť dotazník, takže znova ešte raz všetko prepisovať a zase sľuby, že sa ozvú. Takmer tri týždne a nič, vôbec sa s nimi nedá skontaktovať. Paradoxne, šek na zaplatenie na mesiac september jej prišiel. To už ale nezaplatila, nie sme si isté, či postupuje správne, lebo ak zmluva nebola oficiálne zrušená, oni si budú tie peniaze asi vymáhať. Tú zmluvu s nimi chce skončiť, ale ako, keď nekomunikujú. Pobočku v našom meste nemajú.
Chceme sa sťažovať, poslať nejakú kontrolu, ale nevieme kde a na koho sa obrátiť. Možno pomôže zavolať telku, alebo iné média, ale nie sme si isté, či to má význam. Poradíte nám ako by sme mali postupovať, príp. čo by ste robili vy?
Ďakujeme.

Neviem,nieje to náhodou UPC?UPS je tuším donášková,prepravná firma...:confused::confused:
Xanti
16.09.09,07:06
Zdravím vás všetkých,
mohli by ste nám poradiť ako postupovať pri sťažnosti na UPS?
Kolegyni bola 31.8. z ničoho nič odpojená káblovka, ktorú má do tej doby riadne zaplatenú (v bytoch okolo, normálne funguje). Tak tam od vtedy asi týždeň vyvolávala, (na nové číslo) že prečo ju odpojili, no vždy len záznamník, že čakajte... Potom si aj iné číslo zohnala, tam necháva odkazy, oni jej sľubujú, že sa jej ozvú. Ďalej sme im 2x písali e-mail, to vám príde automatická odpoveď, že treba vyplniť dotazník, takže znova ešte raz všetko prepisovať a zase sľuby, že sa ozvú. Takmer tri týždne a nič, vôbec sa s nimi nedá skontaktovať. Paradoxne, šek na zaplatenie na mesiac september jej prišiel. To už ale nezaplatila, nie sme si isté, či postupuje správne, lebo ak zmluva nebola oficiálne zrušená, oni si budú tie peniaze asi vymáhať. Tú zmluvu s nimi chce skončiť, ale ako, keď nekomunikujú. Pobočku v našom meste nemajú.
Chceme sa sťažovať, poslať nejakú kontrolu, ale nevieme kde a na koho sa obrátiť. Možno pomôže zavolať telku, alebo iné média, ale nie sme si isté, či to má význam. Poradíte nám ako by sme mali postupovať, príp. čo by ste robili vy?
Ďakujeme.Nič nenormálne od tej spoločnosti, 6 rokov si neboli schopný vymeniť v systéme osobu. Ked sme ich chceli zrušiť, tak samozrejme doporučený list im nedošiel, prišli upomienky, potom som faxovala zase nejaké papiere a stále sa im strácalo. Tak ked som narobila kriku, tak sa spamätali a prestali posielať upomienky za služby, kt. sme nechceli a odpojili nás ....

Bude to ťažký boj s nimi. Ale odporúčam skôr písomnú formu doporučený list a nechávať si kopie. A otravovať stále.

Zrejme niekto v okolí je s podobným priezviskom ako má tvoja kamarátka, a neplatí, tak si mysleli, že vypojili dotyčnú osobu.
Liana30
16.09.09,07:12
Jasné - ospravedňujem sa.
Jedná sa o firmu UPC !!!
Chobot
16.09.09,07:30
Zdravím vás všetkých,
mohli by ste nám poradiť ako postupovať pri sťažnosti na UPS?
Kolegyni bola 31.8. z ničoho nič odpojená káblovka, ktorú má do tej doby riadne zaplatenú (v bytoch okolo, normálne funguje). Tak tam od vtedy asi týždeň vyvolávala, (na nové číslo) že prečo ju odpojili, no vždy len záznamník, že čakajte... Potom si aj iné číslo zohnala, tam necháva odkazy, oni jej sľubujú, že sa jej ozvú. Ďalej sme im 2x písali e-mail, to vám príde automatická odpoveď, že treba vyplniť dotazník, takže znova ešte raz všetko prepisovať a zase sľuby, že sa ozvú. Takmer tri týždne a nič, vôbec sa s nimi nedá skontaktovať. Paradoxne, šek na zaplatenie na mesiac september jej prišiel. To už ale nezaplatila, nie sme si isté, či postupuje správne, lebo ak zmluva nebola oficiálne zrušená, oni si budú tie peniaze asi vymáhať. Tú zmluvu s nimi chce skončiť, ale ako, keď nekomunikujú. Pobočku v našom meste nemajú.
Chceme sa sťažovať, poslať nejakú kontrolu, ale nevieme kde a na koho sa obrátiť. Možno pomôže zavolať telku, alebo iné média, ale nie sme si isté, či to má význam. Poradíte nám ako by sme mali postupovať, príp. čo by ste robili vy?
Ďakujeme.

Zlé je, keď viazne komunikácia. Možno ju ani neodpojili zámerne, možno pri nejakej údržbe v rozvodnej skrini jej odpojili neúmyselne kábel do jej bytu. Alebo ho mohol niekto iný prerušiť nejakým mechanickým zásahom niekde medzi rozvodnou skriňou a jej bytom.

Ale oni by mali povedať, či ju skutočne odpojili a kvôli čomu, alebo ak ju neodpojili, tak by mali poslať technika, ktorý by preveril stav káblu, či nebol prerušený.
Xanti
16.09.09,07:33
K tejto spoločnosti dodám len toľko,
že majú vo svojom systéme riadny bordel. Lebo bežne sa stáva, ludia ktorým končí viazanosť a nepredlžia zmluvu, tak ich neodpoja ale majú stále príjem káblovky ( známa tak mala rok po zrušení zmluvy a podotýkam neplatení, kompletnú ich ponuku ).
Liana30
16.09.09,07:52
Tak to je naozaj fasa.
Neexistuje nejaká kontorola? také dačo ako v obchodoch SOIka, či ako sa to volá. Alebo ich zvoziť cez média, veď to nie je ani možné, aby takto fungovali ďalej.
Chobot
16.09.09,07:56
K tejto spoločnosti dodám len toľko,
že majú vo svojom systéme riadny bordel. Lebo bežne sa stáva, ludia ktorým končí viazanosť a nepredlžia zmluvu, tak ich neodpoja ale majú stále príjem káblovky ( známa tak mala rok po zrušení zmluvy a podotýkam neplatení, kompletnú ich ponuku ).

Ja sa na nich sťažovať nemôžem. JA som mal tiež rok (či dva, teraz neviem presne) zadarmo káblovku.

Po nainštalovaní mi neinkasovali poplatok. Asi po vyše roku mi prišiel list, že je nejaká nezrovnalosť v zmluve, tak som tam išiel. Vysvitlo, že technik, čo inštaloval kábel, neodovzdal montážny list do UPC, preto zmluvu evidovali ako nepripojený užívateľ. Ja som mal kópiu montážneho listu, tak tá panička bola taká fajn, že to zaevidovala od toho dátumu, kedy som tam bol, takže papierovo mi to nainštalovali až o ten rok či dva neskôr. A až odvtedy platím a platím a platím... ale mne UPC vyhovuje viac, než akékoľvek iné digitálne či satelitné. Nie kvôli kvalite, alebo skladbe programov, to nerišim, ale preto, lebo na káblové UPC dokážem napojiť súčasne aj 2 telky, video a zároveň aj DVD rekordér. A to mám ešte jednu odbočku v rezerve pre druhú detskú izbu.

V prípade potreby dokážem jeden program sledovať a zároveň dva iné nahrávať. So STB by sa to nedalo.
Xanti
16.09.09,07:58
Ja sa na nich sťažovať nemôžem. JA som mal tiež rok (či dva, teraz neviem presne) zadarmo káblovku. Vidíš ty si mal zadarmo a tu zadávateľkina kamarátka platí a platí ako farebná a služby nemá žiadne.

Vieme ako si to kompenzujú :D:D:D:D:D:D:D
buchač
16.09.09,08:36
Tak to je naozaj fasa.
Neexistuje nejaká kontorola? také dačo ako v obchodoch SOIka, či ako sa to volá. Alebo ich zvoziť cez média, veď to nie je ani možné, aby takto fungovali ďalej.

Nemá význam , v...r sa na SOI a podobné ptákoviny .....

Najlepší spôsob , ako je vyriešiť si nezrovnalosti , je ísť priamo tam a dobabrať ...

Mne sa raz stalo , že som počul okolo 10:00 na chodbe nejaké čudné pazvuky...Tie za chvíľu síce skončili , ale ja som nejak stratil príjem signálu ..:rolleyes:Keď som pátral po príčinách , zistil som , že som neplatič , ako ma informoval pracovník UPC , no nejak ho netrápilo , že sa pomýlil v uliciach a aj v krstnom mene , akurát priezvisko sedelo . No ukázal som mu pár šekov / odkladám vždy tri roky dozadu /, mal ešte šťastie , že som bol po 24-ke v službe unavený ....:cool:
Mária27
16.09.09,14:46
So mnou tiež nekomunikovali, trvalo to mesiac či dva, tak som ich zrušila. Ešte stále vypytujú jeden mesiac zaplatiť .. teraz nekomunikujem ja.
Mágio je výborné. Tiež mám 2 telky, video a zároveň aj DVD rekordér.
Chobot
16.09.09,18:57
So mnou tiež nekomunikovali, trvalo to mesiac či dva, tak som ich zrušila. Ešte stále vypytujú jeden mesiac zaplatiť .. teraz nekomunikujem ja.
Mágio je výborné. Tiež mám 2 telky, video a zároveň aj DVD rekordér.

Síce mimo témy, ale zaujímalo by ma, ako to máš prepojené. Ak to vieš technicky vysvetliť, môžeme aj cez SS. Lebo pokiaľ viem, tak z magio boxu je len jeden vývod do TV. A programy prepínaš na STB, nie?

Môžeš súčasne pozerať na tých 2 TV rôzne programy a súčasne nahrávať na DVD rekordéri tretí kanál?
Mária27
16.09.09,19:11
Tak to je skutočne na mňa priveľa, ja viem len pomenovať základné aparáty. Neviem, čo je SS ani STB, odborníkov mám okolo dosť. Ja vždy pozerám len jedno (dosť málo), ale vedľa môžu sledovať či robiť niečo iné. Prepáč, nemôžem vedieť všetko.:)
Chobot
16.09.09,19:27
Tak to je skutočne na mňa priveľa, ja viem len pomenovať základné aparáty. Neviem, čo je SS ani STB, odborníkov mám okolo dosť. Ja vždy pozerám len jedno (dosť málo), ale vedľa môžu sledovať či robiť niečo iné. Prepáč, nemôžem vedieť všetko.:)


Nevadí, SS je súkromná správa, STB je Set-Top-Box, teda aj tá skrinka, čo máš nad telkou (volá sa to tiež Magio Box).
MySpace
16.09.09,19:46
Tiez mam s UPC podobne skusenosti, ale s internetom. Uz viackrat sa stalo, ze z nicoho nic prestal fungovat a bol problem sa im dovolat na servisne stredisko. Nahodne telefonaty nepomahali.

Dobra rada: Mne sa tam podarilo dovolat tak, ze som volala okolo obeda, ci skor doobeda cez pracovne dni a pockala som trosku dlhsie, cca. 10 min. na linke, kym mi to opakovalo, ze cakajte na linke alebo zavolajte neskor prosim... Neviem moznoze to bol "zazrak", ale takto sa mi to konecne podarilo vyriesit.
Mária27
16.09.09,19:52
Dobre, takže programy prepínam buď cez STB alebo cez diaľkové ovládanie. A pri druhej telke je druhý STB a druhé diaľkové. A ešte sú tu nejaké krabičky,ale neviem, či nepatria k počítačom, lebo to robili naraz.
trisestri
06.11.11,18:19
UPC je hotova katastrofa,ich zamestnanci neovladaju zaklady komunikacie, ich pristup k zakaznikom je mizerny, ich technici a zamestnanci to je nekompentnost a neodbornost, nemali sme inu moznost ako podpis zmluvy z nimi mysleli sme ze vypadky a nekvalita je kvoli rekonstrukcii rozvodov, ale aj po nej to neslape na 100%, funguje to obstojne,ale za vyse 10 rokov sme nemali tolko problemov z netom a programami a pristupom zamestnancov ako z UPC,este taka soplanda my vynada ze som hulvat a ustredie neurobi opatrenia na zlepsenie pristupu a odbornosti zamestnancov,je to zarazajuce. Este ze aspon v KE mali osobu a technika ktory boli schopny problemy ciastocne vyriesit-ale ta koordinacia a vnutorna komunikacia to je tiez uplny otras.
2009
08.11.11,02:45
Síce mimo témy, ale zaujímalo by ma, ako to máš prepojené. Ak to vieš technicky vysvetliť, môžeme aj cez SS. Lebo pokiaľ viem, tak z magio boxu je len jeden vývod do TV. A programy prepínaš na STB, nie?

Môžeš súčasne pozerať na tých 2 TV rôzne programy a súčasne nahrávať na DVD rekordéri tretí kanál?

Ja som si to prepájala sama... keď som si chcela zostrihať nejaké filmy /otravuje ma totiž reklama/. Je to jednoduché Mágio napojíš ma DVD rekordér a ten napojíš priamo do televízora. Problém je v tom, že sa takto nedá priamo naprogramovať nahrávanie na DVD. Musíš si to nahrať najprv na disk Mágia. UPC je na to jednoznačne lepšie ale čo už keď som bola demokraticky prehlasovaná.

Bohužiaľ nedá sa súčasne nahrávať na DVD a pozerať telku. Ale dá sa to opačne. Môžeš pozerať video a súčasne nahrávať 2 programy na Mágio.
2009
08.11.11,03:00
Ak máš viac televízorov každý potrebuje Mágio box. A za každý platíš prirodzene prenájom. Sú dva druhy. Jeden iba no nazvime ho užívateľský. Ten sa iba pripája nemá disk a neumožňuje pozeranie viac ako 2 programov. Ak na jednom TV nahrávaš a zároveň pozeráš iný program blokuješ druhý televízor. Takže je lepšie si obstarať administrátorský.
trisestri
10.11.11,11:38