habib
16.09.09,10:56
Zdarec,manual k práčke oznamuju že pre práčku s plnením spredu sa može používat čistiaci prostriedok len vo forme prášku,ale ženská v obchode tvrdí že to kludne može byt aj nejaký tekutý prostriedok.....tak kde je pravda?Pračka je nová nechcem ju pokazit a rvať do nej niečo čo tam nepatrí ale ja myslím že tá podmienka hovorí že sa nesmie vlievat do tej vaničky kde sa dáva prášok,alebo aviváž ale priamo na prádlo do tej hlavice na to určenej by to nemuselo vadit,čo si myslíte Vy?THX
nesca
16.09.09,09:02
Neviem,čo za značku máš,ale je nejaká fajnová :)
Ja lejem tekutý do tej mojej spredu plnenej už nejaký ten rok a nič sa nestalo.To bude asi kvalitný preklad v návode.
Zita5
16.09.09,09:05
Mne napríklad opravár pračiek tvrdí , že prášok do automatickej práčky, je najväčším zlom. On je jedine za tekutý prášok , taktiež ho používam a nikdy som sa toho nebála . Práčke nič nie je , práve naopak , práškom sa skôr práčka zanesie .

Momentálne mám Elektrolux s plnením v predu . Ale mala som aj práčky s plnením z hora .
terezamaria
16.09.09,09:06
Zdarec,manual k práčke oznamuju že pre práčku s plnením spredu sa može používat čistiaci prostriedok len vo forme prášku,ale ženská v obchode tvrdí že to kludne može byt aj nejaký tekutý prostriedok.....tak kde je pravda?Pračka je nová nechcem ju pokazit a rvať do nej niečo čo tam nepatrí ale ja myslím že tá podmienka hovorí že sa nesmie vlievat do tej vaničky kde sa dáva prášok,alebo aviváž ale priamo na prádlo do tej hlavice na to určenej by to nemuselo vadit,čo si myslíte Vy?THX

Mám už tretiu práčku s plnením spredu, momentálne Elektrolux a už najmenej 3 roky používam len tekutý prášok a lejem ho do nádržky na to určenej, tak isto aj aviváž. Perie výborne a nič mi zatiaľ nenaznačila, že robím zle.A to už práčka má 12 rokov.
alla66
16.09.09,09:19
v pračke mám šuplík na prášok, pri tekutom sklopím záklopku... odkedy som sa dočítala o zanášaní resp. zašpinení pračky , dávam všetky prášky priamo na prádlo.
gokko
16.09.09,09:27
Mám práčku s predným plnením, používam do nej len tekuté pracie prípravky. Prípravok odmeriam do odmerky a vložím aj s odmerkou priamo do bubna. Tekuté pracie prostriedky sú koncentrované, preto pozor na dávkovanie.
habib
16.09.09,11:21
v pračke mám šuplík na prášok, pri tekutom sklopím záklopku... od kedy som sa dočítala o zanášaní resp. zašpinení pračky , dávam všetky prášky priamo na prádlo.

...O.K tak som rád že to mám vysvetlené,bolo to aj mne divné,človek by te príručky nemal radšej asi čítať.My sme samozrejme na starej práčke tiež používali normál nejaký tekutý ale priamo na prádlo do odmerky a pohoda,tak ma to tam zaujímalo.
plus ešte by ma zaujímalo,táto nová práčka(LG) nemá nijakú ,,záklopku,, teda pre tu prvú čast kde sa normálne dáva prášok,druhá čast je na aviváž,tam je niečo ako ,,záklopka a tretia čast je už len na predpieranie....a to je to čo mi tak nesedelo,že ked tam človek dá prášok,ten tam samozrejme ostane kým si ho program nezobere,ale ako je to pri tomto tekutom?vlievat ho do tej prvej časti a do druhej normálne aviváž alebo ako?A posledná ak teda tento tekutý priamo na prádlo,tak do toho ,,šuplíka,, normálne aj aviváž,alebo sa už nemusí?Dík
daria29
16.09.09,17:40
habib, myslím že asi treba čítať tie návody,alebo tomu nerozumieš.tiež neviem ,ako sa môže práčka zaniesť pracím práškom?ak je kvalitný!násypka na prášok ma 3 časti. je označená 1-2 -a na avivaž,jednotka jepredpranie,dvojka je pranie ,čiže jasné že nepredpieraš,tak dasš prások do 2,aviváž do prisluchajuceho oddelenia.prášky ,ale aj gel sa môže dávať hned na šaty,a prečo?preto že potom sa nestáva,že nadobky na prások neplesnivejú.niektoré práčky to dobre nesplachnu a potom to plesnivie,je dobré mať práčku po praní priotvorenú,aby sa vetrala,aj tá násypka ma zostat otvorená.kvalitné prášky a aviváže to nerobia.
Rozalka
16.09.09,17:50
Nádobky na prášok sa dajú (v dobrých práčkach) vybrať a vyumývať, takže nesplesnejú.
No dávať tekutý prací prostriedok priamo na bielizeň nepovažujem za najlepšie riešenie ... určite to tej bielizni neprospieva.
calawen
16.09.09,18:14
Ja mám tiež spredu plnenú LG a používam tekutý prášok do nádobky a ešte sa nesťažovala :) A na detské veci používam miesto aviváže ocot, takže nehrozí ani vodný kameň...
habib
17.09.09,08:29
No naša práčka je LG ako som už písal,plnená spredu a tú nádobku má vysúvaciu úplne,takže sa dá v pohode vyčistit.A je ako som písal rozdelená,prvá prehriadka prášok,druhá aviváž a tretia predpieranie,len čo ma teda zaujímalo je tá záklopka,pretože teraz ked vlejeme ten tekutý prášok do tej prvej časti tak rovne stečie do práčky,tak neviem či práve preto neni v návode tá poznámka o tekutých prostriedkoch....ináč kolko ludí tolko názorov ako vidím,ale ten tekutý teda nebude problém a to som potreboval vediet.....
ewita888
17.09.09,08:34
ha, sa rehocem, tekutý prášok.. to akože kde sa voda sypala a piesok lial..nič v zlom, aspoň sranda je..
calawen
17.09.09,09:26
No naša práčka je LG ako som už písal,plnená spredu a tú nádobku má vysúvaciu úplne,takže sa dá v pohode vyčistit.A je ako som písal rozdelená,prvá prehriadka prášok,druhá aviváž a tretia predpieranie,len čo ma teda zaujímalo je tá záklopka,pretože teraz ked vlejeme ten tekutý prášok do tej prvej časti tak rovne stečie do práčky,tak neviem či práve preto neni v návode tá poznámka o tekutých prostriedkoch....ináč kolko ludí tolko názorov ako vidím,ale ten tekutý teda nebude problém a to som potreboval vediet.....

Presne to isté mám aj ja, ale nejak som sa tým nezaoberala - hlavne, že vyperie...
Daggmar
17.09.09,09:51
Mám pračku ERDO, má asi už 6r. ale zatiaľ nemala žiadnu poruchu. Používam aj sypaný aj tekutý a v pohode. Na tekuty mám tzv.lievik (súčasť vybavenia pračky), ktorý vložím do nádobky č.2 (na sypaný ) a potom vlejem tekutý prášok. Ale kludne môžeš tekutý naliať do nádobky na to určenej a vložiť do bubna na prádlo. Účinok to má ten istý.
daria29
17.09.09,11:32
Rozalka ,mohla by si mi vysvetliť,prečo to tej bielizni neprospieva?ked das tekutý prostriedok priamo do bubna?je jedno ci je v nádobke,alebo voľne. a čudovala by si sa,ako to vo viacero domácnostiach vyzerá,celé čierne,plesnivé.
Rozalka
18.09.09,20:08
Ten tekutý prací prostriedok je silný koncentrát, ak to naleješ priamo na bielizeň, v mieste dotyku s bielizňou to tejto konkrétnej bielizni určite neprospeje.
Je to moja skúsenosť, na jednom froté uteráku ostal podstatne svetlejší fliačik.