marianita17
16.09.09,12:15
Vo firme si dávame pravidelne repasovať tonery do rôznych firiem, ktoré sú na to zamerané. Toner sa však rýchlo míňajú, a tak pre kontrolu by sme sa chceli dozvedieť či je možné zistiť či bol daný toner doplnený správne a úplne. Je to možné zistiť laikovi?
marcelaStanakova
16.09.09,10:22
Mám ten istý problém, bohužial sa to zrejme nedá zistiť, poučila som sa radšej si kupim originál, aspoň mám istotu že vydrží toľko koľko je treba
pepsikova
16.09.09,10:38
..robota na dlhé lakte a výsledok aj tak nepresný..musela by si si poznačiť, kedy a od ktorej firmy vkladáš nový toner, potom počítať strany,obsah strán a porovnať s návodom na používanie, kde by malo byť napísané, koľko strán ti toner v tlačiarni natlačí podľa obsahu a veľkosti a ..... a toto porovnať s tonermi z iných firiem...a šéf by ti mal dať za to príplatok, lebo to je práca navyše...
skcolibri
24.09.09,04:16
Čo to znamená rýchlo míňajú? Na nových kazetách je zabudovaný chip, ktorý po vytlačení určitého množstva zablokuje tlačiareň? Ale ak máš podozrenie že ti tam dávajú menej prášku ako by mali tak sa asi mýliš, prášok tvorí iba nepatrný zlomok ceny, t.j. pre firmy ktoré to robia už dlhšie predstavuje cena 120g prášku asi 10% z ceny renovácie takže asi by to pre nich nemalo zmysel.
skcolibri
24.09.09,04:21
Mám ten istý problém, bohužial sa to zrejme nedá zistiť, poučila som sa radšej si kupim originál, aspoň mám istotu že vydrží toľko koľko je treba
Neverím že sa Vám viac oplatí originál, pretože cena renovovaných je 30-50% z ceny nového a aj keby vytlačil o pár percent menej tak sa to stále bohate oplatí. Ale toto si môžete všímať iba ak máte tlačiarne HP ktoré majú kazety Q2612A alebo C435A , C436A ktoré aj originálne vydržia strašne málo. Keby máte lexmark T640 na 30 tisíc strán tak Váa takéto úvahy nenapadajú. Ináč aj ja poznám ľudí ktorý si myslia že renovované vytlačia nenej, ale ja tvrdím že to nie je pravda.
Gabriela555
24.09.09,05:33
Ja tiež používam repasované tonery, mám tlačiareň HP M 1522n, a som spokojná. Lacné a dobré.