ottoke28
16.09.09,13:08
Obraciam sa na Vas s prozbou ..Kupoval som bezpecnostne dvere na splatky kedze od zaciatku mali chyby rozhodol som sa ich reklamovat. Predajca nereagoval tak som sa zacal blizsie zaujimat a zistil som ze to niesu bezpecnostne ale iba ocelove dvere aj ked ich predavali ako bezpecnostne a a chceli mi vymenit poskodene dvere za poskodene ..Preto som odstupil od zmluvy a predajna to akceptovala.Poslali mi papier ze im mam oznamit ze kedy si maju dvere demontovat a ze k tomu dnu mne vratia akontaciu a splatkovej peniaze nasledne ja dostanem spet peniaze ze splatok. Datum som im oznamil dvere si demontovali papier mi nedali este ze mam videozaznam a fotky z demontaze.Dodnes aj ked preslo uz mesiac a pol peniaze nemam pretoze ako vysvitlo splatkova spolocnost dava ruky od toho prec lebo oni maju zmluvy robene ako pozicku aj ked ja som fyzicky peniaze nedostal do ruky ale oni ich poslali predajcovi a ze ja si mam pozadovat peniaze MOC od predajcu a potom nadalej splacat splatky alebo poziadat o zuctovanie a jednorazovo vyplatit zmluvu o pozicke. Predajca so mnou hraje hraje zakopovu vojnu a peniaze mi nechce dat. Ako mam dalej postupovat aby som som sa dostal k peniazom?
kaco11
17.09.09,03:46
na tvojom mieste by som kontaktovala slovenskú obchodnú inšpekciu, poslala im tam kontrolu, zároveň listom spoločnosť o vrátenie peňazí. A otázka, ty si podpísal so splátkovou spoločnosťou zmluvu alebo len s predajcom?
ottoke28
17.09.09,08:54
So splatkovou spolocnostou som spisal zmluvu o pozicke ale u predajcu na predajni...Nie samostatne.A s predajcom zmluvu o dielo..
kaco11
17.09.09,09:04
Takže teraz rozmýšľam nahlas. Požičal si si peniaze od splátkovej spoločnosti. Tie peniaze boli vyplatené firme a tá ti namontovala dvere. Reklamácia bola uznaná, takže peniaze, ktoré si vyplatil firme ti majú vrátiť. Všetky. Dnes aspoň tie klasické splátkové spoločnosti majú bezúročné pôžičky, takže keď im zaplatíš plnú sumu nepreplatíš. Záver, že treba prípadne aj súdnou cestou vymôcť od firmy peniaze za oprávnenú reklamáciu a následne to vyplatiť splátkovej spoločnosti. Do tej doby ti nezostáva nič iné len mesačne splácať pôžičku, ktorú si si požičal od splátkovej spoločnosti. Oni v podstate ti len poskytli peniaze. Ich nezaujíma či bol tovar vadný alebo nie. Najprv podobrotky, osloviť predajcu listom nech ti vráti peniaze. V prípade ak nie osloviť SOI a dať ho na súd. SOI možno pomôže možno nie. Minimálne fešák dostane pokutu keď mu tam spravia kontrolu