dolfort
16.09.09,13:09
Idem vyberať značku anhydridu na podlahové kúrenie, čo by ste poradili a prečo:
Sakret AFE 20
Cemix samonivelizačný poter 25 jemný
Baumit Alpha 2000
- prípadne nejaký iný?
Sú vôbec medzi týmito potermi nejaké významné rozdiely?

Druhá vec, mám toho 85 m2 na hrúbku 3,5 cm + 2 cm rúrky, t.j. nejakých 4,65 m3 poteru, čo robí podľa prepočtov v tech. listoch (výdatnosť poteru cca 1800 kg / m3) okolo 8400 kg hmoty. Ako by som sa dopátral k presnejším číslam? Najväčšia rezerva asi je vo výške zálievky, keďže v nej sú zahrnuté aj "štople" na systémovej doske a samotné vykurovacie rúrky.

No a pri tomto množstve, oplatí sa mi silo alebo len vrecia na palete?
Dik za rady a odpovede!
comodo
16.09.09,12:43
Ak dobre pocitam , 8400 kg = 210 vriec po 10 Eur. = 2100 E iba material na poter ! Mozno si na tom fakt dobre , ale neslo by to beznou cementovou maltou ? Ja viem i praca je draha a toto sa iba rozleje.
vratnik
16.09.09,13:08
Ja by som rozmyslal nad cementovym poterom 4,65 m3 (nechat si namiesat v betonarke, doviest napriklad aviou) x 95 eur = 450 Eur, napenetrovat penetrakom, 2 x 7 eur, a na vrch dat tenku samonivelacnu stierku 3mm, zhruba 16 vriec po 14 eur = 224 eur, teda celkovo 688 eur + vlastna praca.
dolfort
16.09.09,14:13
Keď príde argument typu anhydrid má oproti cementovému poteru lepší prestup tepla, nižšiu zotrvačnosť a ďalšie veci, tak peniaze už idú na druhé miesto. Ďalšie argumenty? Čas schnutia, prácnosť, efektívnosť pokládky.
Keď tak zjednodušene uvažujem, tak by tá podlahovka mala efektívnejšie fungovať. Nerobím to na 5 rokov ale (dúfam) na celý život, tak nech ma kua tie eurá pod nohami poriadne hrejú! Takých vecí sme na dome už viacero povymýšľali a pred anhydridom veru neuhnem.
Zatiaľ čo som vyčítal a pozisťoval, tak to smeruje na silo. Ale ešte to nie sa uzavreté. Hlavne tie počty mi nedajú spať.

Sto krát som si na stavbe mohol vybrať jednoduchšie riešenie, ale sto krát som zobral to komplikovanejšie. Veľa razy to ale bolo zároveň aj lacnejšie, lebo ušetrí nejakú robotu alebo výdavok v budúcnosti.
Milan.Žiška
16.09.09,17:52
V minulosti som sa stretol s materiálom od výrobcu SCHONOX (www.schonox.sk) a materiál sa dal dodávať v tzv. BIG BEGOCH - dalo sa to zapožičať a bolo to hlavne podstatne lacnejšie ako silo.
Mali v ponuke aj anhydrid a aj tie na podlahovky... Možno konzultácia s ich technikom by pomohla - je to len typ.
Používal som od nich aj anhydrid z prídavkom vlákien na pružné podklady napr. rekonštrukcie podkroví na drevené konštrukcie ...

Môj názor je že to je dobrý materiál. Dôležité je prevedenie.;)

Veľa zdaru.:)