katarinkakatka
16.09.09,14:35
Máme formou operatívneho leasingu vo firme prenajatý server. Zmluva je podpísaná a suma za nájom pevne stanovená. Zapojenie a ostatné potrebné s prevádzkou servera nám zabezpečila iná firma, ktorá nám teraz fakturuje 5000 € za zapojenie a práce s tým spojené. Môžeme túto faktúru zaúčtovanať ako technické zhodnotenie servera? Šéf ma presviedča, že v predošlej firme kde robil to nebol problém, no mne sa to nezdá. Ako môžeme zhodnotiť niečo čo nie je majetkom firmy (nie je zaradený do majetku) veď je to vlastne prenájom?:confused: Podľa čoho by som účtovala odpisy...
katarinkakatka
17.09.09,11:06
nikto ????????
ecuch
24.09.09,10:40
o technickom zhodnotení prenajatého majetku je na porade dosť príspevkov. Čiže len stručne : áno dá sa to , musí to byť v zmluve s prenajímateľom,a aj to že Vám o túto sumu nezvýšia nájom a že Vy budete odpisovať. Technické zhodnotenie sa zaradí do o.s. podľa príslušného majetku a odpisuje sa. Malinko som sa zamyslela nad tým, či zapojenie serveru zodpovedá definícii t.z. (prístavby, nadstavby úpravy podľa stavebného zákona, rekonštrukcia, modernizácia - pod ktorý z týchto pojmov spadá zapojenie stroja?)
katarinkakatka
25.09.09,09:24
Ďakujem, už som si zistila, že sa to dá. Len je potrebný súhlas prenajímateľa...