lydia.kralikova
16.09.09,14:24
Ahojte, prosim poradte:
Kupili sme tovar z CR, ktory je urceny pre zakaznika u nas. Ako urobit samozdanenie DPH? (uctujem v Pohode)
Doteraz ked som kupila nieco z CR, co ostalo na firme, tak som urobila samozdanenie tak, ze nakoniec vysla 0.
Je to take iste aj pri nakupe tovaru alebo je to inak?
Dakujem za odpoved.
adabirk
16.09.09,12:32
princíp je rovnaký - je nárok na odpočítanie dane, ak máte faktúru od dodávateľa a zároveň máte povinnosť nadobudnutý tovar "samozdaniť",
lydia.kralikova
16.09.09,12:35
takze teda nie je rozdiel, ci tu vec co kupim v CR mam urcenu pre spotrebu firmy alebo na predaj. Dobre som to pochopila? Plati to aj pre kupeny hmotny investicny majetok?
adabirk
16.09.09,12:47
- zákon o DPH uvádza tovar, pričom považuje za tovar všetko (či už skutočný tovar - t.j., ten ktorý sa v nezmenenej forme ďalej predáva, alebo tovar HM), zákon o DPH v tom rozdiel nerobí,
- nárok na odpočítanie dane - § 51 ods. 1 písm. c) zákona o DPH, "samozdanenie"- § 69 ods. 6 zákona o DPH.
babi2
16.09.09,12:54
Ahojte, prosim poradte:
Kupili sme tovar z CR, ktory je urceny pre zakaznika u nas. Ako urobit samozdanenie DPH? (uctujem v Pohode)
Doteraz ked som kupila nieco z CR, co ostalo na firme, tak som urobila samozdanenie tak, ze nakoniec vysla 0.
Je to take iste aj pri nakupe tovaru alebo je to inak?
Dakujem za odpoved.
Zadaj si do vyhľadávača - Faktúra z Čiech a tam nájdeš príspevok č.19, od babula12, kde vysvetluje ako spraviť v Pohode samozdanenie
lydia.kralikova
16.09.09,13:43
:) DAKUJEM, uz som spokojnejsia. :)