Ejo
16.09.09,19:29
Dobrý deň. Poprosila by som poradiť. Na akú prácu by som mohla uzatvoriť dohodu o vykonaní práce v bufete s občerstvením počas sezóny? Viem, že by to nemala byť opakujúca sa činnosť, preto neviem.
Poprosím pekne o radu.
ďakujem
hanelie
16.09.09,17:35
dohoda o pracovnej činnosti - to môže byť práca v bufete
Ejo
16.09.09,17:39
Samozrejme, ja viem, že to je správne. Ale na úrade práce tejto zamestnankyne neuznali dohodu o pracovnej činnosti, strhnú jej príspevky, ktoré dostáva od štátu. Že vraj nech prinesie dohodu o vykonaní práce a vtedy to už bude dobre a nestrhnú jej. Ak by som aj prepísala, musím uviesť správnu náplň práce, ktorú neviem.
Poradíte?
Ejo
16.09.09,18:14
Može byť uzavreté v dohode o vykonaní práce:
v rozsahu prac.úlohy: maximálne 40 hodín týždenne /ale može odpracovať aj menej, však?/
Ak ju uzavriem k určitému dátumu, može sa skončiť aj skor s dohodou? V §226 som nenašla.
Martin Mocko
16.09.09,18:20
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
čo znamená, že menej ako 10hod týždenne vyhovuje tejto podmienke

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
Ejo
16.09.09,18:38
A dohodu o vykonaní práce podľa ktorého paragrafu možno skončiť dohodou?
Martin Mocko
17.09.09,04:37
A dohodu o vykonaní práce podľa ktorého paragrafu možno skončiť dohodou?

Veď som tu skopíroval celý paragraf. Je to tam všetko napísané. Je problém si to prečítať?
hanelie
17.09.09,07:13
už sme to raz preberali - áno, je to pravda aj dohodu o pracovnej činnosti možno ukončiť dohodou - predsa o ukončení tej dohody o pracovnej činnosti - :)
hanelie
17.09.09,07:16
Ale na úrade práce tejto zamestnankyne neuznali dohodu o pracovnej činnosti, strhnú jej príspevky, ktoré dostáva od štátu.
takéto som počula aj ja, tak bude najrozumnejšie poradiť sa priamo u zdroja