Rupert
17.08.05,17:11
Platca DPH v Nemecku chce vystaviť faktúru platcovi DPH na Slovensku aj s nemeckou DPH-čkou.

Viem že existuje možnosť zaplatiť faktúru aj s DPH a potom si od nemeckého Finanzamt-u zažiadať o vrátenie DPH. Ale kedže sa jedná o sumu 50.000,- EUR, tak nepripadá do úvahy aby taká veľká suma ležala na Finanzamt-e.

Máte niekto skúsenosť ako presvedčiť nemeckého dodávateľa, aby to fakturoval bez DPH?
Daska
17.08.05,15:16
A preco chce fakturovat s DPH???
Rupert
17.08.05,15:21
Uz mu bolo vysvetlene ze Slovensko nie je Uzbekistan, ze sme v EU.
Ale asi nepozná zákony.
Ja fakt neviem preco?
ricij
17.08.05,17:15
Žiaľ, už som vyhodil nemecký zákon o DPH, boli sme platitelia DPH aj v Nemecku. Mám pocit, že pokiaľ objednávate pod slovenským IČ DPH, on je povinný Vám vystaviť fa bez DPH. Ja som napr. nikdy s tým problém nemal. Chápali to aj Nemci. Takže, pokiaľ to nie je služba s dodaním v Nemecku, trvajte na vystavení faktúry bez DPH.
Rupert
17.08.05,17:51
Žiaľ, už som vyhodil nemecký zákon o DPH, boli sme platitelia DPH aj v Nemecku. Mám pocit, že pokiaľ objednávate pod slovenským IČ DPH, on je povinný Vám vystaviť fa bez DPH. Ja som napr. nikdy s tým problém nemal. Chápali to aj Nemci. Takže, pokiaľ to nie je služba s dodaním v Nemecku, trvajte na vystavení faktúry bez DPH.
Nie , nie je to služba. Je to nákup ojazdeného auta.
A máš pravdu nie je to pocit ale jeho povinnosť vystaviť fa bez DPH pokiaľ objednávam pod slovenským IČ DPH.
Zajtra ho dúfam presvedčím alebo nič nebude. :)
babenko1
17.08.05,18:05
to si asi rozmyslí, či urobí biznis alebo nie :)