slavo11
16.09.09,19:21
Môže riaditeľ školy zamestnávať a byť nadriadený svojmu vlastnému synovi? ( a ako vieme všade ho oproti ostatným zvyhodnovať a pri prepušťani zachrániť pričom človek z vyšším vzdelaním musí odísť.
alaya1
17.09.09,11:09
Moze byt zamestnany.
Sabadka
17.09.09,11:40
Moze byt zamestnany.

Ja by som to až tak jednoznačne netvrdila, pretože aj pre neho platí 552/2003 zákon o verejnej službe a § 7 hovorí:

§7 Podriadenosť zamestnancov

Zamestnancov, ktorí sú blízkymi osobami, nemožno zaradiť do vzájomnej priamej podriadenosti alebo nadriadenosti alebo tak, aby jeden podliehal pokladničnej kontrole alebo účtovnej kontrole druhého, okrem zamestnancov zastupiteľských úradov SR v zahraničí a zamestnancov zamestnávateľa, u ktorého pôsobí len jeden vedúci zamestnanec, ktorý je štatutárnym orgánom.

A keď už neprihliada na zákon, tak aspoň z morálneho hlľadiska by ho nemal zamestnávať.
susann2
17.09.09,12:05
Ja by som to až tak jednoznačne netvrdila, pretože aj pre neho platí 552/2003 zákon o verejnej službe a § 7 hovorí:

§7 Podriadenosť zamestnancov

Zamestnancov, ktorí sú blízkymi osobami, nemožno zaradiť do vzájomnej priamej podriadenosti alebo nadriadenosti alebo tak, aby jeden podliehal pokladničnej kontrole alebo účtovnej kontrole druhého, okrem zamestnancov zastupiteľských úradov SR v zahraničí a zamestnancov zamestnávateľa, u ktorého pôsobí len jeden vedúci zamestnanec, ktorý je štatutárnym orgánom.

A keď už neprihliada na zákon, tak aspoň z morálneho hlľadiska by ho nemal zamestnávať.
Ak ten syn nerobí pokladníka alebo účtovníka, tak nie je zákon, ktorý by mu bránil alebo by ho obmedzoval v prijatí.
ivka70
17.09.09,12:12
A keď už neprihliada na zákon, tak aspoň z morálneho hlľadiska by ho nemal zamestnávať.

A nebola by to na druhej strane diskriminacia?

Dobry manager / a takym by riaditel mal byt/ musi zvladat aj manazovanie vlastneho syna.
KATA50
17.09.09,12:56
Syn nepodlieha priamo pod riaditeľa školy. Ešte medzi nimi by mal byť zástupca riaditeľa, ako priamy vedúci zamestnanec nad učiteľom. Práve z toho dôvodu poznám, že riaditeľ školy zamestnáva ako učiteľku - svoju manželku. To, aké pracovné vzťahy tam vznikajú, je už druhá vec. Ja by som učite na takýto pracovno-právny vzťah nepristúpila. Musí to byť nepríjemné pre otca, aj pre syna. Pokiaľ nemajú hrošiu kožu.*:rolleyes:
alaya1
17.09.09,13:55
Ja by som to až tak jednoznačne netvrdila, pretože aj pre neho platí 552/2003 zákon o verejnej službe a § 7 hovorí:

§7 Podriadenosť zamestnancov

Zamestnancov, ktorí sú blízkymi osobami, nemožno zaradiť do vzájomnej priamej podriadenosti alebo nadriadenosti alebo tak, aby jeden podliehal pokladničnej kontrole alebo účtovnej kontrole druhého, okrem zamestnancov zastupiteľských úradov SR v zahraničí a zamestnancov zamestnávateľa, u ktorého pôsobí len jeden vedúci zamestnanec, ktorý je štatutárnym orgánom.

A keď už neprihliada na zákon, tak aspoň z morálneho hlľadiska by ho nemal zamestnávať.
Nebolo uvedene, ze je priamym nadriadenym synovi.
vivaldka
23.09.09,16:26
kľudne môže byť otec nadrianý svojho syna u nas to doteraz fungovalo od roku 1996.a nikomu ,že vraj nič nevadilo,alebo predsa ?už riaditeľkou nie je a môže ďakovať svojej dcére.